Ready Player One: Hra začíná (2018)

Velepřekvapení! Bál jsem se a očekával film přesycený bezúčelným digibordelem. Nakonec všechno dává smysl a je to po všech stránkách tak skvěle zvládnuté, až se jednomu vkrádá do hlavy myšlenka, že ten Spielberg v sobě toho génia přece jenom pořád má. Shining část je naprosto dokonalá a filmová pocta zde dostává nový rozměr. Nejvíc fanboy film ever.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Tak zatím to vypadá, že se tvůrci snaží roztáhnout jeden běžný film na motivy románu Rosamunde Pilcherové do tří dvouhodinových celovečeráků a aby se mohli tvářit, že se jedná o něco víc, film nuceně prokládají lacinými erotickými scénami na jedno brdo. Výsledkem je nudná, naivní, nablblá, rutinérsky natočená roztahanost. Je smutné, když si film s odřenýma ušima zaslouží jednu hvězdičku a to především za Siino Helium.

The Revenge of Robert (2018) odpad!

Hned v úvodu jsme svědky hry na Tarantina v podání amatérského scénáristy a režiséra Jonese. Inspirace napínavými komorními konverzacemi z Hanebných panchartů je zřejmá. Ale Tarantino je bohužel jen jeden a tak tento pokus vyznívá spíše parodicky - napětí žádné, směšné dialogy jsou otřesně napsané a ještě hůř zahrané. Nejhorší je, že celá tato režisérova exhibice, dovršená otřesným amatérským provedením všeho, počínaje kamerou a konče otravnou repetitivní hudbou, zabírá velkou část filmu a vraždící loutka, na kterou láká plakát, název i popisek filmu, je v nedohlednu. A když už se loutky nakonec na malou chviličku objeví a předvedou svoje ubohé představení, divák lituje, že nezůstaly radši zamčené v hračkářově kufru.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Obstojná absurdní satirická komedie, která si utahuje především z poměrů v Sovětském svazu a politických zákulisních bojů, ve kterých je povoleno všechno. To vše funguje dobře hlavně díky luxusnímu hereckému obsazení. Kdybych měl něco vytknout, tak především to, že tvůrci někdy tlačí na můj vkus možná až příliš na pilu. Navíc jsem měl tak trochu pocit, že by látka v takovéhle podobě fungovala lépe v divadle a pro filmové plátno na mě působila tak trochu "neučesaně". Ale to je opravdu především můj pocit. Celkově dobrá zábava na jedno podívání. 70% PS: Dobrý je, že se vždycky ještě po filmu zasměju tady na ČSFD. Vždycky se zde najde nějaký pomatený odborník na Sovětský svaz/ severskou mytologii/ doplň si dle situace, který je upřímně rozhořčený z toho že v komedii/ vesmírném komiksu/ doplň si dle situace se nepodávají fakta z jeho milovaného oboru (která má onen dotyčný dozajista přepečlivě nastudovaná) s přesností dokumentárního filmu. For fuck's sake!

Deathgrip (2017)

Fajn film pro všechny milovníky drsnějších cyklistických disciplín. K dokonalosti ale přeci jen něco chybí. Hlavní výtka směřuje k tomu, jak je poskládaná první polovina filmu. Deathgrip je, jako naprostá většina bajkových filmů, složený z dílčích částí, které by fungovaly skvěle i každá zvlášť jako youtubové pětiminutovky. Problém první poloviny filmu ale je, že tvůrci na diváka navalí v jednom bloku stylově velmi podobné segmenty, které se příliš neliší jízdním stylem a do jisté míry ani prostředím. Z tohoto hlediska se v mých očích více povedl bezchybný UnReal, který byl v tomto směru daleko vyváženější a různorodější. A když už jsme u toho srovnávání - i výběr hudby mi sednul víc v UnRealu, který přinesl z mého pohledu zapamatovatelnější fláky, které se povedlo spojit tak silně s vizuální stránkou filmu, že je budu mít spolu už navždy propojené ve své hlavě - to se v případě Deathgripu asi bohužel nestane. Kdybych měl naopak vyzdvihnout vrcholy filmu, byl by to jednoznačně rakouský segment "Best Track Ever" a "Lunar Exploration" z Utahu. V posledním zmiňovaném, který také uzavírá celý film, se skvěle kloubí hudební stránka se skvěle nasnímanou akcí v "měsíčním" pouštním prostředím, v kterém kraluje jako vždy skvělý Semenuk.

Hlad po lese (2017)

Vcelku dobrý dokument o vztahu člověka a přírody na příkladu jednoho z mých oblíbených pražských lesů. Dobře se na to kouká a člověk se i něco dozví.

Dabing Street - Monitoring (2018) (epizoda)

Dabing Street se bohužel propadá spíše do vztahové roviny, nemá žádný výraznější tah na bránu a mírné pobavení se střídá s rozpačitostí. Seriál tak teď drží nad vodou především Zelenkova režie a dobré herecké výkony.

Bad Apples (2018)

Na filmu je citelně vidět nižší rozpočet, ale najde se tu pár dobrých nápadů a dvě pěkně zkažená jablíčka, za které značnou část hraní odpracují jejich masky s přitroublým výrazem. Na ploše 80 minut nestihne film nudit a to i díky tomu, že se jedná o "multiple homes invasion". Znepokojivý epilog, který zároveň trochu rozšiřuje prolog, je taky fajn.