Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Tak zase jednou absolutně nechápu zdejší hodnocení. Obvykle filmy podobných (i vyšších) kvalit končí modré pod 60%. Postavy, které mi byly úplně fuk, nebo mi v horším případě pily krev, jako ten negřík. Humor založený na tom, že se z nerda stane kráčející skála a z instagramové pipinky Jack Black se velmi brzo omrzí. Vtipné to není, ale bohužel ne ani tak ultratrapné, aby to člověka bavilo. Všechno se úplně zbytečně táhne, a když jsou i na přejití dvoumetrového prkna, položeného přes jámu s krokodýly, potřeba tři minuty, člověk se pak ani nemůže divit té naprosto nesoudné stopáži. I hodina a půl by byla na takovýhle film až dost. Spousta věcí ve filmu nedává vůbec smysl a jde jen o to, dokodrcat se přes všechny možné "atrakce", které by měly být zábavné, ale nejsou, na konec hry. K tomu samozřejmě přidat pár motivačních proslovů a keců o tom, jak život máme jen jeden, aby to splnilo všechny atributy filmu pro celou rodinu. Život máme opravdu jen jeden a tak si budu příště dávat větší pozor, abych nestrávil další dvě hodiny podobnou impotentně natočenou slaboduchostí.

Babadook (2014)

Psychologický horror se strašidlem jak z přelomu století by nemusel být nutně špatný nápad, ale to by se ho musel ujmout nějaký schopný scénarista a režisér. Obsadit do dětské role někoho méně iritujícího by také nebylo od věci.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

McDonagh zatím ve své nejdramatičtější poloze. Vlastně mi tentokrát přišel tak trochu Coenovský. Autorův pověstný humor (a trpaslík) ale ani tentokrát nechybí, ale není tak intenzivní a v popředí jako v jeho předešlých filmech. Typicky Burwellovský soundtrack i jeho písníčková část se k této dramatičtější poloze dobře hodí. Skvěle napsané i zahrané postavy jsou u McDonagha samozřejmostí a i tentokrát tuto svou devízu potvrzuje. Scénář je opět skvěle vystavěný a hlavně nepředvídatelný, což v době, která přeje naplňování předvídatelných šablon, vždy ocením. Závěr pak diváka nutí k určitému zamyšlení. Ani vlastně nevím za co ubírám tu hvězdičku... Zní to iracionálně, ale možná jen za to, že jsem čekal nevázanou našláplou jízdu ve stylu Sedmi psychopatů?

Dabing Street - Vulgarismy (2018) (epizoda)

Zatím nejlepší díl a dokonce i záchvaty smíchu. A to především díky geniálnímu Krobotovi.

Black Panther (2018)

!!!Obsahuje drobné SPOILERy!!! Příjemný origin s "africky" laděným soundtrackem, ve kterém dostává konečně více prostoru Freeman a hlavně skvělý Andy Serkis, který dokazuje, že je naprosto famózní herec - a to ani nemusí být v nějakém "digitálním obalu". Dojem z jinak dobře vystavěného filmu tak kazí klasická šablonovitá finální mlátička. Ano i já, který jsem byl vždycky v tomto ohledu smířlivý a přivíral jsem nad tímto povinným komponentem komiksových blockbustrů oči, jsem se dostal do fáze, kdy za to prostě už musím tu jednu hvězdičku ubrat. Škoda, že jednu z nejlepších vedlejších postav MCU už asi nikdy neuvidíme. Ulysses Klaue v Serkisově podání by si totiž zasloužil svůj samostaný film!

Spawn (1997)

Devadesátkové ultrabéčko, které je naprosto ultimátně zábavné. Spawn cedí jednu rádoby drsnou průpovídku za druhou, ale filmu doopravdy kraluje odpudivý klaun, který pálí naprosto neuvěřitelné hlášky s kadencí kulometu. Když přidáte CGI z roku 1996, je zaděláno na guilty pleasure jako hovado!

Kim Dotcom: Lapen v síti (2017)

Dokument, který svou zábavností a nabitostí strká do kapsy všechny hrané filmy o Snowdenovi nebo WikiLeaks.

Jessica Jones - AKA Dámská jízda (2015) (epizoda)

Marvelovská nahláškovaná Lisbeth Salanderová s nějakými těmi superschopnostmi navíc v detektivním příběhu s mysteriózním nádechem? Proč ne! První díl rozhodně navnadil...

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Film který boduje mimo jiné výbornou dobovou atmosféru a především skvělým Tomem Cruisem. Ten chlap má totiž dar od boha. Stačí pár vteřin na plátně a už mu na sto procent věříte, že je postavou kterou hraje. A přesto všechno je to pořád ten starý dobrý Tom!