Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Matthew Vaughn opět boduje na režisérské sesli - takovou záplavu nápadů jen tak někde neuvidíte. Akce je dost, je skvostně natočená a přehledná, film odsýpá jak má a nemá žádná hluchá místa. Jen mě trošku mrzí, že Eggsy na rozdíl od prvního dílu téměř vůbec nenechává vyplout na povrch toho britského spratka z ghetta, kterého má uvnitř a který byl nezpochybnitelným kořením prvního dílu. PS: Už druhý film, ve kterém Jackman nepokrytě vykrádá hudební motiv ze své vlastní První třídy.

Redeemer (2014)

Solidní souboje na pozadí směšně napsaného příběhu o pomstě. Celkově ale zábavné. Plusové body navíc za odkaz na Mechanický pomeranč a ukecaného bílého "narkobarona", co se snaží zapadnout.

The Punisher - Ctnost zlých (2017) (epizoda)

Perfektně zmáklé prolínání jednotlivých pohledů a časových linií. Díl který utekl tak rychle, až se mi tomu nechtělo věřit.

Můj vysvlečenej deník (2012)

Proč tak smířlivé hodnocení? Asi jsem viděl poslední dobou až moc kousků ze dna české žumpy a tak ode mě dostane body k dobru i tak průměrný snímek, jako je tento. Ve filmu se za celou dobu nic zásadního nestane, jsou to spíš takové krátké epizodky ze života dnešní mládeže. Za břicho se taky popadat nebudete, je to spíš takováta "mild" komedie, u které se tak maximálně párkrát pousmějete. Na druhou stranu mě film nijak neurážel a při sledování mi nebylo trapně. Přidávám plus za casting a poměrně dobré herecké výkony.

Krmelec U Muflona - Jelenovy parohy (2017) (epizoda) odpad!

Stream se tentokrát opravdu vytasil! Za takovou nevtipnou trapnost by se nestyděli ani na Barranďáku. Snad ještě smutnější, než samotný pořad, je, když se pak člověk podívá do komentářů pod video nebo dokonce i sem, na ČSFD, a vidí, že si i takovýhle odpad své publikum najde. A tak bude dál vesele vznikat takováhle "zábava" pro simpletony...

Sezn@mka (2016)

Ale jo, vydržet to šlo. Některé komponenty filmu byly ale vyloženě otravné - většina písničkového soundtracku, trapný Martin Kraus, odpudivá Štěpánka Decastelo, afektované teploušství... Bez PP už to taky dneska bohužel nejde, ale musím uznat, že jeho umístění do filmu bylo v rámci možností snesitelné a dávalo jakž takž smysl - v tomto směru najdeme v českých luzích a hájích daleko horší případy. Režisérka navíc nedokázala plně využít rozehrané situace, které dost často úplně zbytečně vyšuměly. Možná konečná gradace, ke které se schylovalo a která měla určitý potenciál, nakonec taky vyšla na prázdno. 50%

Rudý kapitán (2016)

Rudý kapitán má dva zásadní problémy. Tím hlavním je, že ze scénáře je cítit špatná adaptace knihy. Druhým problémem jsou i na české poměry otřesné postsynchrony. Jinak je film technicky výborný - ať už se jedná o kameru, hudbu Petra Ostrouchova nebo výpravu, díky které se divák opravdu přenese na začátek 90. let. Herecké výkony jsou také slušné. Zkrátka zde mohl vzniknout film Evropské úrovně, ale kvůli nepříliš zdařile napsanému a místy zmatečnému scénáři zůstal Rudý kapitán bohužel jen na půli cesty k této metě.

Blade Runner (1982)

Audiovizuální dokonalost, která ve finále převyšuje i samotnou obsahovou stránku. Každý obraz v Blade Runnerovi je vypiplán k dokonalosti a Vangelisovi se povedlo složit netradiční atmosférickou sci-fi hudbu, podobně jako se to povedlo duu Daft Punk o desítky let později v případě druhého Tronu. Už jenom za svůj audivizuální kabátek, který o parník předběhl dobu, si Blade Runner zasluhuje místo ve filmové síni slávy.