Road House (1989)

Celkem svěží řemeslně dobře zvládnutý akčňák s předvídatelným klišé, ale nic co by urazilo. Hvězdičku navíc dávám za hudbu. Jeffa Healeyho opravdu můžu (vyšel soundtrack ?, chci ho), budiž mu bluesrockový písek lehký...

Kanárská spojka (1993)

Nemyslím si, že si Kanárská spojka zaslouží "odpad". Není to bůhvíjak vynikající film, ale hodně ujetá, místy až bizarní crazy komedie a nic jiného se ani divákovi nesnaží sdělit. A vzhledem k tomu že jsem se i párkrát od srdce zasmál (konkurs modelek, Penk vs. Kodym na letišti...) a bylo to skutečně v místech zamýšlených vtipů, tak si aspoň těch 40% zaslouží. Pravda, hlavně v druhé půlce už scénář docela ztrácí dech.

Hroch (1973) odpad!

Viděl jsem to ještě jako dítě školou povinné v doprovodu rodičů v klasickém kině. A i po těch cca třiceti letech ve mě zůstala ta směs znechucení, frustrace, údivu, trapnosti a zklamání, kdy herecké obsazení přitom slibovalo celkem dobrou zábavu a takhle to dopadlo. Znechucení jsme byli tenkrát všichni. Jestli si něco z ČS filmů zaslouží dolních top 200, tak tohle určitě.

Za ranního rozbřesku (1990) (TV film)

Poměrně neznámý, ale velmi dobře zpracovaný katastroficko-apokalyptický film, který jsem jakýmsi vnuknutím prozřetelnosti náhodou nahrál z televize (tenkrát ještě) na VHS. Nezaměřuje se jen na akci, ale i na psychologii postav, zejména posádky bombardéru, která nic netušíce (zase nějaké cvičení...) se najednou ocitá uprostřed té konečné války... Přesto že je film americký, neodpudí vás přehnaným vlastenectvím i když i tady je místo pro hrdinství. Film má velmi hutnou depresívní atmosféru, díky které ani moc nevadí poněkud béčkovitě působící triky (..ten rozpočet).