Elysium (2013)

Lehce podprůměrný akčňák, vůbec nic zajímavého od začátku do konce (i přes sci-fi zasažení), postavy nula, konec naprosto nepravděpodobný a hlavně přetéká patosem až se mi z toho chce zvracet. 45%

Hořící keř (2013) (TV film)

Bohužel pro mě film představuje všechno špatné v české kinematografii. 1) Padesát naprosto zbytečných postav, jejichž nudné nepříběhy jen brzdí odsýpání filmu. 2) Žádný hlavní hrdina ani záporák, takže se není do koho vcítit, komu fandit, koho nenávidět. 3) Nic, co by se alespoň na sto mil přiblížilo napětí - i ve scénách, které by měly být vypjaté a akční se postavy chovají jak na pohřbu, nespěchají, mluví pomalým monotónním hlasem až hrůza. 4) Hora zbytečných scén, které ve filmu nemají vůbec co dělat - neposunují příběh, nepředstavují postavy, nedefinují tón filmu, nic - jen natahují už tak přestřelenou stopáž. 5) Nulový spád! Filmy z ciziny obvykle stanoví problém, postavy problém řeší, projdou si krizí a pak přijde vyvrcholení - a s každou z těchto částí se zvyšuje tempo, nervy tečou, srdce buší... Tady se vše sune hlemýždí rychlostí jak na začátku, tak na konci. Zkrátka každá chyba, kterou vidím v jiných českých filmech, je tu jak na steroidech. Ale protože je to historické a protože Češi jsou stále tak trochu fascinovaní tím komunismem, samozřejmě je to nejlepší film století, že? Nasrat.

Solaris (2002)

Ne že by mě Džordžíkovy pokusy o žití s výplodem své fantasie nebavily, ale když polovina vašeho filmu je vyplněna flashbacky do jeho nudného života, připomínajícími rozkouskovanou epizodu Ulice a druhá půlka rádoby-filosofickými žvásty a pseudouměleckými záběry ničeho, máme docela problém. Ale bodík za nápad. 10%

Podfukáři (2013)

Už jen za úchvatný vizuál a jména herců si to zaslouží tři hvězdy. Čtvrtou za (relativní) originalitu. Překvapivá pointa opravdu překvapila, už jen proto, že ji tvůrci zamaskovali tak dokonale, že po jejím odhalení asi tak třetina scén v celém filmu absolutně ztrácí jakoukoli logiku. Ále co, je to snad Hollywood, ne? 80%

Smrt on-line (2008)

Nepříliš kreativní torture porno, které ztrácí body, kam se podíváš. Žádné překvapení, žádný zvrat, nic nového. Postavy nezajímavé, neztotožnitelné, povrchní. Otravné moralizování stylem "podívejte, jak jsou lidé zlí". Nemůžu ale film úplně potopit, protože i přes všechny chyby ta hodinka a půl z nějakého důvodu utekla velice rychle. 40%

Očista (2013)

Tolik zabitého potenciálu jsem viděl naposledy... vlastně nikdy. Tenhle nápad mohl znamenat tolik zajímavých zápletek a situací a my se dočkáme jen stupidní vyvražďovačky. Jako by ten film škemral o inteligentnější a promyšlenější (nebo aspoň vtipnější) dvojku. 40%

V zajetí démonů (2013)

Tak samozřejmě, že se jedná o vykrádačku všech možných i nemožných filmů, jejich prvky slepené odhromady a s nálepkou "podle skutečné události". Ale komu to vadí? Film má spád, skvělý vizuál, slušné herecké výkony a zuby nehty se drží toho "tohle se fakt stalo" gimmicku, což už si samo o sobě žádá slušné hodnocení. Chybí snad jen pocit, že hrozí nějaké nebezpečí. Možná kdyby byl film trochu akčnější a nepředvídatelnější, neminul by ho plný počet. 75%

Jak funguje katolícka cirkev (2007)

Tak ten konec je k popukání, ale celkově mi to přišlo takové suché. Určitě se z té premisy dalo vytěžit víc. Za těch pět minut to ale určitě stálo :-) 60%

Kořen všeho zla? (2006) (TV film)

U Dawkinse je problém, že už jeho zjev a roztomilý britský přízvuk musí všechny, kdo mají před ním obhajovat své přeludy, děsně vytáčet a brání jim myslet (či dělat to, co je pánbíčkářský ekvivalent myšlení). Abych zdejším katolickým vymaštěncům dal alespoň trochu zapravdu, zdálo se mi, že Dawkins používal dost často takové bitch-slap poznámky, aby všechny kolem štval ještě víc, což si asi mohl odpustit. Ale i tak, zvláště v anglicky mluvících zemích je každý takový film jako dar z neb... jako dar z reality. Kladivo na pitomce. Těch není nikdy dost. 80%