Válka zítřka (2021)

tento debilný dialóg s textový editorom sa dá zrušiť pri písaní bacspaceom a odjebe to celý text a prepne na nejaký uplne random film.......seriem na to písať aj recenziu znova....

S láskou, Rosie (2014)

Ich vzťahy sa zapínali a vypínali tak rýchlo až to cvakalo. Je to vlastne film o dvoch relátkach čo sa hanbia povedať si o svojich citoch. Tempo bolo veľmi uponáhľané, zrejme pretože námet nebol celkom dobre spracovaný a museli zobraziť veľa budovania vzťahov a ich kolapsov (zrejme si chceli šetriť čas a preto sa vracali stále ku stredoškolským "láskam"). Takéto skratky nefungujú a každý vie, že keby sa naozaj milovali a vedeli, že tak často sa im rozpadajú vzťahy tak jeden na druhého počká a skúsia to skôr ako vo filme. ďalej neviem či sa flákali vizážisti alebo nebol rozpočet ale starnutie postáv bolo skoro nebadateľné. Niekoľko britsky vtipných scén, nostalgický soundtrack a nokia 3310 to ale podvihli v mojich očiach. Keďže som to preklikal hodnotiť to nebudem, ale určite to neodporúčam pozerať.

Hudba ticha (2017)

Pri mojej prvej opere (Carmen) som mal ledva 15 rokov a so spolužiakmi som počas vystúpenia len debilne srandoval až kým nás nenapomenuli učiteľky. Vtedy som nevidel tú hromadu tréningu, ktorý stojí za ich spevom a ani to, že je to vlastne privilégium počuť ho. Od vtedy uplynuli roky a dnes už rozumiem, že opera dala miliónom ľudí pocit hrdosti, pýchy a mnohým aj dôvod na život. Aj keď som vtedy vedel o slepých operných spevákoch taktiež som nechápal, že človek slepý od narodenia musel bojovať s prekážkami, ktoré si ja ani nepredstavujem a nebral to nijako výnimočne. Tento film vyprával príbeh, ktorý bol ale vlastne celý čas plný šťastia. Bocelli mal okolo seba úžasnú rodinu a jej podporu v jeho talente. Viedli ho tmou k hudbe aby mohol viesť ľudí v tme k hudbe on sám. Nie je to dojímavé, je to inšpirujúce.

Vzduchoplavci (2019)

Trochu som preklikal dramatické scény a tie prebliky z nedostatku kyslíka, logicky nemohli hrať dôležitú rolu, to musí vedieť každý filmár. Mne kus vadia filmy, ktoré sa dejú v jednej izbe alebo v jednom aute či balóne. Toto mohlo byť oveľa dobrodružnejšie ako bolo. Ale tak z letu balónom sa okrem pádu (ktorý každý  človek musel vedieť, že nevyhnutne príde) nedá spraviť dráma. Mohli ukazovať radšej priebežne obrovské dopady ich na prvý pohľad bezvýznamných objavov. Také flashforwardy a nie flashbacky by boli oveľa lepšie. Mám pocit, že táto téma bola vybratá len aby sa zase pretlačila ženská hrdinka do filmu. Pretože scenárista na nič iné očividne nemyslel a slepo v záujme spraviť film o super žene spravil napiču film o žene priekopníčke....Takto jej viac ublížil ako pomohol :/. A ten herec ozaj vyzerá ako keby bol slepý, to je hrozne netalentovaný exemplár.

Baggio: Božský copánek (2021)

Pekné, že ho mali radi ale ani neukázali prečo ho vlastne mali radi. Len tá jedna pokazená strela? Ani nevyzeralo, že bol nejaký extra super dobrý hráč. Neviem čo koho viedlo k myšlienke, že tento človek potrebuje vlastný dokument na netflixe, pretože futbal ani nemám rád a nesledujem ho, ale v tomto filme to rozhodne neprezradil.

Žena v okně (2021)

Okrem toho, že nenávidím herečku čo hrá hlavnú postavu sa priznám aj k tomu,že som pri tom filme zaspal a bolo mi to uplne jedno. Nuda.

Armáda mrtvých (2021) odpad!

Tak blbý námet, že sa to nedalo ani pozerať. Tieto filmy sa dajú odhadnúť podľa hercov, ktorý v nich hrajú a tu som hneď vedel, že film pozriem len preto aby som na neho mohol nadávať. Je to tak. Absolútne neodporúčam.