Příchozí (2016)

Koncept, který měl velmi vysoký potenciál, ale opětovně naráží na americkou malost, tedy lépe řečeno už si ani nevzpomínám na americký film, kde oni nezachranují zemi a naopak druzí (rusko, čína atd) se ji snaží zničit. Všudy přítomná politika bez které to po americku už jednoduše zřejmě nejde sráží celkové hodnocení ze 4.5 na 3 body.

Hra o trůny - Bitva bastardů (2016) (epizoda)

Tak nejak jsem porad cekal kdy to vygraduje a konecne je to tu. Vyborna podivana od zacatku az do konce takze davam plnej pocet.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Další ubohej americkej mlejnek na maso. Podstata těch jatek, který tam ty americký namachrovanci předvádí je dle hodnocení téměř všem ukradená. Strkat rypák kam nemaj a všechno rozesrat jim šlo vždy dobře ala "True Story". Všechno americký se už jaksi notnou dobu točí jen a jen kolem války, no proč asi !! Pojmuto jako velká podívaná nezdolného patriotismu a přehlídka hromad mrtvol, které jsou schopné vyprodukovat emerický zbraně.

Captain America: Občanská válka (2016)

Zřejmě spoustu komixáčů tímhle naštvu, ale není k tomu moc co říct. Přidejte tam ještě Godzillu, sedm statečných , rytíře kulatého stolu, mimozemštany a mate to už konečně všechno. Celý film je opětovně protkán podprahovým cílením na nejnižší lidské pudy. Vyvolat strach, paniku, beznaděj a zároveň nabídnout okamžité a jediné správné řešení. Jenže to co je pro někoho dobré nemusí být dobré taky pro druhou stranu. Američtí filmaři si už nějaký čas nedělají žádné vrásky se strukturou a sledem příběhu. Naprosto triviálně podané rozdělení na záporné a kladné. Jinak řečeno jak se nám to dle namodelované situace hodí )). Jednostranná propagace nadřazenosti, nezničitelnosti a jediného správného názoru už leze na nervy. Ukázky mega katastrofických scének k vyvolání sounáležitosti aby se ospravedlnilo další brutální počínání a následný děj příběhu, který stejně žádný není, jen vynuceně vyvolává další otázky nutné k pokračování nepřeberného množství nesmyslů a slátanin do dalšího dílu. Nekončící pobíhání, rozbíjení, ničení, mučení čeho nebo kohokoli dnes již patří k naprosté normě. Snaha o zvrat v nalezení vlastního „Já“ hlavního hrdiny vyznívá naprosto ironicky. Neustálé opakování beznadějných klišé typu „Musíme všechno a všechny zachránit“, i když o ostatní jim vůbec nejde, což je vidět téměř z každého záběru, nebo „My jsme ti jediní a jedině po našem je to správně“ atd. Velmi ubíjející filmařské politikaření zatažené do snahy o nadčasovou linii opatřenou spoustou nesmyslů které neexistují a nebudou existovat ani v té marvelo-americké nabízené budoucnosti, ale důležité je, že to má spád a hromadu akce. )) Výkony herců nemůžou ničím překvapit natož oslnit. Žádné nové tváře a o originálních prvcích nelze vůbec mluvit. Další dílko s cílem vytáhnout obrovskou hromadu peněz z kapes náctiletých, kteří z nudy půjdou na cokoli a na to další co bude následovat po tomto kýči také. Marvel nad tou debilitou musí jásat.