Čarodějův učeň (2010)

No páni...Námet mal veľký potenciál, ale čo z toho urobili? Vidieť, že na tom má svoj podiel aj Disney. Namiesto akčnej fantasy máme akýsi stredoškolsko-rozprávkový-fantasy experiment. Nezaujímavý film v každom ohľade. Nudná výprava a réžia, efekty celkom dobré, ale stále priemer, čo sa týka kúziel, tvorcovia mohli byť odvážnejší, trápne pokusy o vtipy, postava Jaya Baruchela je jeden z najotravnejších, najnesympatickejších a najnudnejších „hrdinov“ akých som kedy vo filme videl, väčšinu času sa neriešia kúzla a pointa deja, ale romance. Nicolas Cage je tam jediný s nejakou charizmou, postava Alfreda Molina nebola dotiahnutá, aby v nej dokázal vytvoriť nejakú charizmu. Nečakal som veľa, ale riešenie vzťahov na úrovni amerických seriálov zo stredoškolského prostredia vo fantazijnom filme? Ani náhodou. Nechápem, prečo TO TREPÚ V DNEŠNEJ DOBE DO KAŽDÉHO AMERICKÉHO FILMU ! Mimochodom, kto si všimol v jednej scéne narážku na Star Wars?

Hasiči (2010) (TV film)

Samozrejme, 1* len za to, že plamene neboli zúfalo digitálne a nejaké tie hasičské vozidlá v záberoch a z milosti...Chcem tú 1* nahrabať a obhájiť ako sa len dá...Byť to inej výroby, než Česko / Slovensko, tak je to bezpodmienečný odpad!, čo asi aj je. Treba si priznať, že hocijaký podobný diel Medicopteru 117 je lepší, ako toto.

Tora! Tora! Tora! (1970)

Na svoju dobu...je to dobré. Navyše, nie je to proamerické, pri pozeraní máte dojem, že sledujete dokument, a pri tomto type filme by to tak aj malo byť. Preto 5*. Čo sa týka však samotného útoku, všetci máme pred sebou zábery z Pearl Harbor (2001), takže vám tento film bude pripadať trochu trápny, reakcie námorníkov a veliteľov v to ráno útoku boli smiešne (ako v divadle), taktiež nečakajte veľkolepé zábery typu prevracajúcej sa USS Utah za doprovodu veľkolepej a dramatickej hudby....Z historického hľadiska sa však jedná o veľmi solídny film a na svoju dobu určite skvelou výpravou.

Uprchlík (1993)

Tak takéto filmy sa v dnešnej dobe nájdu len málokedy.

JFK (1991)

Čo sa týka vraždy prezidenta J. F. Kennedyho, zastávam ten istý názor, ako Oliver Stone a tento film je skutočne niečo neuveriteľné, už sa vám stalo, aby ste tri hodiny pozerali na televízor a pozorne počúvali každé slovo? A čo sa týka spracovania filmu, pri vyšetrovaní a skúmaní, skutočne takto perfektnú a pútavú prácu som ešte asi vo filme nevidel.

Elitní jednotka (2007)

Málo akcie, avšak film, ktorí sa na nič nehrá, ukazuje skutočnú tvár systému, polície a zločincov v takomto prostredí. S kriminálnikmi žiadne maznanie, členovia BOPE ich rovno zabijú...Aj keď je to drsné a necivilizované, no realita. Určite sa nepridávam na stranu tých humanistov, ktorí protestujú za práva drogových vymetencov so zbraňami.

Zelený sršeň (2011)

Hm, myslel som, že sa mi ten film bude páčiť, ale nečakal som, že až tak. Nasmial som sa tam tak dobre, ako už pri filme dávno nie, kvalitná akcia a najskvelejšie hrdinské auto, aké som kedy videl.

Za nepřátelskou linií 3: Kolumbie (2009)

Americká vlajka veje na pozadí, na úvod rýchla zoznamka našich hrdinov v komediálnom štýle (neviem, čo tým chceli tvrocovia dokázať), solídne nechcene-komické dialógy a hlášky, taktiky k smiechu-letecký výsadok uprostred dňa, schovávanie sa pri ceste medzi dvoma kríkmi, špeciálna jednotka sa pohybuje po nepriateľskom tábore cez deň, len tak bez povšimnutia (to už bola fakt komédia), raketa z RPG letela rýchlosťou asi 50 km/h, keď nebol problém pozrieť sa na ňu v spätnom zrkadle a ešte sa jej aj uhnúť. Hádky, vyhrážky a politické reči na vyšších postoch ako inak, nestoja ani z reč. Ale akcia bola celkom dobrá a je jej tu skutočne dostatok, aj keď opäť miestami vtipnosť (naložiť v prestrelke kompost do auta, aby sme zmiatli nepriateľa...hm, to by fungovalo? Taktiež, vodovodná rúra pod zemou a svetlo v nej ako v bazéne?). Narážku na Ramba a Smrtonostnú pascu si všimol určite každý, kto pozná akčné filmy. V skratke, celkom zábavné B-čko.

Atomový vlak (1999) (TV film)

1* za vlaky a taktiež preto, že sú aj horšie filmy. Kým sa vlak nevykoľají, respektíve nevybuchne tá bomba, je to celkom fajn, ale potom...Skrátiť aspoň o pól hodiny.

Hněv Titánů (2012)

Zábava na oddych... Vysoko rozpočtové A-čko, s kvalitnými efektmi (aj keď na rok 2012 je to skôr priemer, keď vezmem do úvahy iné filmy z tohto obdobia), priemernou akciou, priemernou réžiou, kulisami, prostredím, nevyužitými postavami (proste všetko je priemerné), aj keď niektoré postavy svoj charakter mali. Taký Ralph Fiennes ako Hádes, Liam Neeson ako Zeus a Bill Nighy (ktorého nepoznám) ako Hepheasteus sú asi najcharakternejšie postavy príbehu, ktorému chýba lepší dej a veľkoleposť. So 150 miliónmi mohli skutočne spraviť oveľa, oveľa lepší film. Mohol vzniknúť jeden z najveľkolepejších filmov tejto doby a možno jeden z najveľkolepejších filmov celkovo...Nestalo sa. Taktiež neviem prečo sa film vybral mytologickou cestou, akou sa vybral. Grécky bohovia už nie sú (okrem toho, že sa ľudia k nim nemodlia, tak nevedno prečo), tí čo zostali majú už len zlomok moci, alebo žiadnu...Ares vie premôcť Hádesa, Poseidona, aj Dia??? Tí Sparťania boli k smiechu, čo tam vlastne na konci bránili?? Z Titánov uvidíme len Krona, z bájnych tvorov len zopár, aj to len ako akčný bonus...Ak chcete vidieť bájne tvory, titánov a podobné veci, odporúčam pozrieť si kresleného Herkulesa (nikdy by ma nenapadlo, že niečo také poviem)..............Vyčleniť aspoň tých 250miliónov, kompletne prerobiť scenár a dej (vyplniť aspoň tie dve až tri hodiny), pridať tam o niekoľko potvor, bohov a titánov naviac, skladateľa hudby, ktorí vie robiť poriadnu epickú hudbu, obsadiť režiséra, ktorí vie, ako sa robí poriadna VÝPRAVA a točiť nanovo.