Toulavé kočky (1991) (TV film)

Rozlehlý dům, stará paní milující kočky a příchod temné bestie. Paul se ženou Lindsey a dcerou Tessou netuší, jak pohnutý je osud pěkného domu, do něhož se s chutí nastěhovali. Ještě dříve to ale zjistí opravář telefonní firmy... První polovina je postavena na vztazích hlavních postav, kdy se začne schylovat k manželské krizi, a jen v pozadí se chystá nebezpečí. Když zůstanou Lindsey s dcerou samy doma, temný kocour zamňouká k útoku. Za ocenění jistě stojí práce s kočkami, s nimiž asi nebylo natáčení jednoduché. Temný kocour je vskutku démonický a člověk by nechtěl pocítit jeho tesáky na krční tepně. Film dýchá osmdesátými léty a uspokojí především příznivce žánru. A možná i milovníky koček, jelikož v poslední čtvrtině je jich dostatek. Jinak mikrovlnná trouba se ukázala jako neúčinná (a možná připomene známý případ ženy, co v ní chtěla svoji kočku usušit) , pokud není zapojena do elektřiny...logické. Solidní vizuál, slušná hudba, místy napínavé a půvabná Claudia Christianová.

Sabrinina děsivá dobrodružství - Šestá kapitola: Vymítání v Greendale (2018) (epizoda)

Zábavné. Sice mi tentokrát trochu chyběly odkazy na staré filmy a větší porce retro muziky, ale to je jen malý střípek v kouzelném zrcadle. Tedy alespoň zde byla ocitována slavná scéna z Vymítače ďábla, která začala už venku před domem. Co mi rozhodně vadí nejméně jsou psychické a sexuální problémy postav, spíše nechápu, proč se na to dívá někdo, koho pohoršují. Chvalme Satana!

Sabrinina děsivá dobrodružství - Kapitola pátá: Snění v domě čarodějnic (2018) (epizoda)

Konečně díl, co má ďábelskou jiskru. Hrátky s démonem připomenou starého dobrého Freddyho, přidáno je trocha krutosti - železná panna, sešití, vyjmutí srdce..... - Jak ti chutná tvé srdce?-Je hořké.- Stále je více skryto, než ukázáno, ale jako optimista přidám jednu hvězdu navíc. Chvalme Satana!

Star Trek - Operace: Vyhlazení (1967) (epizoda)

-Tolik jste se soustředil na zrak Vulkánců, že vám uniklo, jak dobrý mají sluch.- Kirk je proto tak dobrý kapitán, že NEMOŽNÉ nebere jako odpověď. Jeho paličatost a umíněnost stojí nakonec za tím nejlepším řešením. Špičkování McCoye a Spocka je vždy osvěžující. Oblíbený námět sci-fi v jedné z jeho četných variant...

Sabrinina děsivá dobrodružství - Kapitola čtvrtá: Akademie čarodějnic (2018) (epizoda)

Teta Hilda je moc hodná, ale jinak úplně blbá....anžto pustit si tu čúzu Mary (hraje skvěle) do baráku bylo opravdu hloupé. Sabrina moc statečná není, pche, dcera velekněze! Ale není hloupá, tudíž nakonec přijde na to, jak se svým trýznitelkám postavit. Konec si zaslouží samostatnou hvězdu, ale pořád mám pocit, jako by se kočár hrůzy nemohl rozjet naplno...

Vraždy v Midsomeru - Příprava na smrt (2021) (epizoda)

Škoda sekery, která padne vedle. Už v dřívějších epizodách si smrt vybírala mezi divadelníky, tentokrát tomu bylo ne jinak. Bohatá dáma, majitelka nejen divadla, tajná láska, hříchy mládí, nespravedlnost, šikana. Patoložka má úsměv na tváři, dokud se jí nezačne vršit práce a vrah si nezačne vybírat navíc ty, které k něčemu potřebovala. Vtipné, místy napínavé a vraha jsem neodhalil...

Star Trek - Město na pokraji věčnosti (1967) (epizoda)

„Máme kutloch." „Co že máme?" „Místo na spaní." „To jste mohl říci rovnou." Brána času, šílený McCoy a 30. léta v Americe. Byl by to dozajista milý a vtipný díl, kdyby nešlo o život(y). Collinsová je tou pravou třešní na fantastickém dortu.

Vraždy v Midsomeru - Rodinné štěstí (2021) (epizoda)

-Zjistěte to.- Ale jak? Není tu internet.- Kdysi dávno jsme používali knihy. Mohou být užitečné. Támhle v tom pokoji je jich plno, zkuste něco najít.- Inspirace příběhy A. Christie je nejen očividná, ale i přímo potvrzená, když muž, vydávající se za soukromého detektiva, je nazván Poirotem. Temný úvod s bouřnou nocí a bizarní smrtí navodí správnou atmosféru. Když povodeň odřízne ostrov s detektivy i hosty, nezbývá, než dočasně pobýt v sídle, kde je i vrah. Napínavé, vtipné, se skvělými interiéry domu, co dají vzpomenout na gotické horory.

Moonfall (2022)

Nevím, na co šli diváci (i když mám pocit, že mnozí zde hodnotící film vůbec neviděli) znající dozajista alespoň jeden katastrofický film od Emmericha, já tedy šel na oddechovku s báječnými efekty. A tu jsem zkrátka dostal. Vždycky mě udivuje, jak u těchhle béček se někdo dožaduje shakespearovských hereckých výkonů. Ne, ty zde opravdu nejsou nutné. Ovšem mne krom jiného zaujala hlavní myšlenka filmu, která nejspíš leckomu unikla - jak byl stvořen náš svět. A já tuhle teorii, že jsme potomky vyspělé mimozemské rasy (OK, R. Scott jí asi také věří), mám rád. A pokud někoho neuspokojily záběry na Zemi, vzedmuté moře šplhající k nebi nebo zkáza New Yorku, tak pak už vážně nevím. Výborná úderná hudba (tedy v úvodu jsem si vybavil Vetřelce, ale pak už ne) a četné ruchy vyniknou jen a pouze v kině. Herecky sympatické, velmi potěšilo cameo D. Sutherlanda. A popírání fyzikálních zákonů? Čert je vem. p.s. doufám, že Emmerich natočí další katastrofický film, jelikož to mu jde.