Resident Evil: Vendeta (2017)

Vendetta vysoko nastavené laťky CGI movies Degeneration ani Damnation nedosahuje. A může za to tentokrát kromě pár divnoscén a slabého příběhu především bezcharakterně rozplizlá postava Chrise Redfielda. Ne ani prostřednictvím tohoto snímku se tento steroidový chlapec nestane vašim oblíbencem. Už jenom proto, že jeho přítomností se dostáváme do žánru který horor viděl možná tak z vlaku. Nechat to u životem zhýralého motorkáře Leona Kennedyho (který z nějakého důvodu zjevně začal nosit eyeliner) co má už plné zuby boje s biozbraněmi asi by to byla mnohem zajímavější podívaná. Co ale musím vypíchnout je neuvěřitelná animace. Ve scénách bez postav se mi párkrát zatajil dech věrohodností vykreslení, Japonci prostě tohle umí.

Vetřelec: Covenant (2017)

Covenant je odpovědí na otázky původního Vetřelce a Promethea a musím říct že tak silně znechucený děsem jako u shlédnutí Covenanta v kině ještě nikdy nebyl. Film je velmi dobrý (přinejmenším jeho první polovina), bohužel příběh se později začíná točit okolo Davida, kterému zjevně (SPOILER ALERT) totálně mrdlo v kuli a začal se hnát za dokonalým organismem. Bohužel i přes přivřené oči se pár logických mezer prominout nedá. Really kapitáne? Vím že jseš ublíženej moralista... ale really? 75%

Anihilace (2018)

Naprostý skvost mezi posledními sci-fi snímky (vedle skvělého Arrival). Garland posouvá VanderMeerovu už tak skvělou knihu ještě o krok dále. Nezapomenutelný vizuál vám zaryje zónu X Southern Reach trilogie hluboko pod kůži. Nedovedu si představit co nás čeká za geniality v druhém (Authority) či třetím filmu (Acceptance) , pokud jej natočí protože už v Annihilation budete svědky fantaskní mutace biosféry. Pokud vás zajímá proč si návštěvnice nepamatují vstup a proč se k majáku nepřemístily transportérem nebo po moři, vřele doporučuju přečíst si knihu.

Childhood's End (2015) (seriál)

But why Jennifer? Lehký nadprůměr, ve spoustě scénách a obzvláště dialozích bylo poznat že předloha Arthura C. Clarka je skvělá ale režie těžce pokulhává. Dovedl bych si představit sérii sestříhat do dvouhodinového filmu.

Uteč (2017)

Solidní zážitek, atmosféra některých scén by se dala krájet a úžasné herecké výkony (služka, partnerka). Trochu zbytečně snímek hraje na rasovou strunu, dokázal bych si to i odmyslet, obzvlášť když ve spoustě situací ta zjevnost bije do očí. Stejně tak mě bil do očí kamarád policajt a přístup policejního sboru. Ale ve výsledku solidní Thriller.

Tiché místo (2018)

Jedna hvězda za to milosrdenství nemučit diváka příliš mnoha retardovanými dialogy. Sorry ale tohle si 70%nezaslouží ani s klapkama přes oči. SPOILER ALERT: tekutá kukuřice? random ječící geronti v lese? a ty lekačky dovedené do extrému kdy se rodinka mezi sebou straší chytáním za kotníky, chňapáním za rameno a wild bobry na střeše? (SERIOUSLY WTF?). KONEC SPOILERŮ Chtěl jsem přidat druhou hvězdu za lumbersexuála dokud jsem si neuvědomil že si to chlapec tak kreténsky napsal vlastně sám. Sorry ale když se budu chtít podívat na dobrý recent sci-fi mrknu radši znovu na Arrival nebo Annihilation. Pokud budu chtít vidět film který si dobře pohrává s naprostým tichém tak Vesmírnou Odyseu nebo Interstellar. Chci svých 90 minut života zpátky.

Psí ostrov (2018)

K pěti hvězdám tomu chybělo jen, aby to byl příběh o kočičkách.

Doktor Strange (2016)

Dobrá Marvelovka, pořád Marvelovka. Vypíchnout by se dalo: Cumberbatch, Swinton, luxusní CGI a že záporák vypadal jako Putin. Zbytek byl... meh... jako každý druhý blockbuster.

Deadpool (2016)

Romantická linka je trochu natahovaná, prolínání časových linií poněkud zbytečné ale ve výsledku to pořád funguje jako skvělý akčňák. Dal bych 80% ale za úžasně využíté "breaking of 4th wall" (vypadá to jako by tvůrci filmu neměli peníze na více X-menů), což byl vlastně hlavní důvod proč jsem na film šel, nemůžu jinak než dát plný počet.