Sharktopus (2010) (TV film)

Ještě, že si hlavní hrdina v každé scéně sundával tričko, jinak by to nebylo ani na tu jednu hvězdu.

Jurský svět (2015)

Marketingem masturbovaná tupá zábava pro masu lidí kritizuje marketingem masturbovanou tupou zábavu pro masu lidí? To mi nestojí ani za zvracení.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Pár připomínek: *Slaďouš Hardy je balzám pro oči dokud nepromluví, krevní pytlíky působí mnohem lépe se zamřížovanou hubou... *Lesby s cyberpažema jsou cool... *Zrzky jsou opravdu tak náruživé jak se říká... *Kytarový průmysl čeká světlá budoucnost... *České titulky zažívají smutnou přítomnost... *Za vším hledej ženu (ženy) ...V podstatě jsem čekal trochu víc než smršť čisté akce, naštěstí je Fury Road plná skvěle fungujícího napětí.

Ex Machina (2014)

Velmi solidní ale zároveň nepříliš ambiciózní, zvolna gradující, informatické sci-fi. Ex_Machina neslibuje žádný trhák, překvapuje ale slušnou dávkou morálních a kontroverzních otázek a technických myšlenek vyvstávajících z děsivě blízké budoucnosti. Zbytečně přestřelená stopáž ze snímku udělala roztahané rádoby umělecké drama v místech kde bych čekal nervy drásající smršť SPOILER AHEAD: (přestože například výpadky proudu fungovaly excelentně a vždy mě dokázaly zvednout ze židle).

Futurama (1999) (seriál)

Špatné zprávy vespolek, Futurama nadobro skončila a s ní i přísun kultovních vtipů, zábavných situací a kvalitních meme, které následující generace už ani nepochopí. Musím uznat, že některé série byly slabší a některé díly nudnější ale na druhou stranu geniální reference na známé snímky a absence fillerů mi to vždy vynahrazovala. Fry s Leelou si v pozadí dopřávali pěkně okořeněnou ale ani trochu slaďáckou vesmírnou love story. A nemůžu opomenout že u posledních dílů jsem byl naměkko a reálně musel zamáčknout slzu, vždyť i ten ňouma Zoidberg, dopadl skvěle a tak nějak kamarádsky mu to přeju.

Ragnarok (2013)

Velmi slušná béčková rodinná báchorka na dobrou noc na základě původních legend. Bohužel si zde Norové vzali příklad z kinematografie země svobody za velkou louží a tak můžeme pozorovat těžce klíšoidní pozadí (MOŽNÉ SPOILERY: s chlapem co najde ženskou, s rozmazlenými fakany a s kariéristou pro kterého účel světí prostředky). Přesto je to dobrá jednohubka, slabší 3*.

Byzantium (2012)

Byzantium je krásně atmosférické drama vyprávějící naturalistický příběh dvou stěží přežívajících holek. Pozadí příběhu je slušně lyrické a nenucené, děj bohužel trochu strohý ale v celku jde o povedený snímek v karmínově rudém, melancholickém hávu. Dvě hvězdičky ubírám za tuctovost konce a hysterii ženštin, na kterou mám alergii.

Atlas mraků (2012)

Jednoduchý ale krásný epos o nejmenších maličkostech, které nás dokážou ovlivnit a tím i změnit nejen naši budoucnost. Pro lidi rádi smýšlející v souvislostech a fanoušky pohledu na věc z více úhlů se jistě jedná o myšlenkový perfekcionismus. Všechno je to krásné a provázané, bohužel na druhou stranu jsou tvůrci až přespříliš idealisté. Za přetáhnutou stopáž (poslední hodina je téměř zbytečná), za hrozný a prvoplánově (ne)vtipný příběh s dědkama a Toma Hankse v hlavních rolích na kterého začínám mít trochu averzi dávám jen 4*. Jinak naprostá spokojenost.

La cara oculta (2011)

Obrovská míra romatiky, ze které se vám chvílemi bude chtít zvracet je nutné zlo vedoucí k neuvěřitelné smršti: dramatu o hlouposti a stinné stránce lidské mysli.

Maska zrcadla (2005)

Obskurně bizarní surrealismus v plné kráse, takové filmy by se měly točit častěji. Melancholie, pokřivený svět a umění, přesto, že je MirrorMask spíš příběhem pro děti než opravdovým dramatem, si u mě našel své čestné místo.