• Romantický

Ester (2021) (TV film)

bohužel je to jen delší 13. komnata a mi se zdá hodně plytká a neupřímná, tento díl trpí tím, že je to nakonec o veřejnosti známé osobě

Karolína (2021) (TV film)

po zhlédnutí mám dojem, že můžu z fleku rekonstruovat dům ..... ne, jedině postavit nový. Jinak zajímavé, oproti Ester.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Nebylo to úplně špatné. Sokol aka Lockhart převlečený za Luciuse a jmenuje se Sirius? Jestli to není už přeháňka ;) Trhal mi uši dabing.. Denička byla roztomilá!

TY - Série 1 (2018) (série)

Velký problém jsem měla s postavou Beck a herečkou, která ji ztvárnila. Druhá série mě ale pořádně chytla. Pennovi jeho roli věřím. Dost natahovaný děj.

Chen qing ling (2019) (seriál)

Po dvou dílech - mám pocit zamilovanosti a chuť tomuto dílku dát pět hvězd. Děkuji za dalších 47 episod!!

Andante (2017) (seriál)

Stále váhám mezi 4 a 5 hvězdami, protože úplný závěr seriálu byl hodně povedený a dává zapomenout na pár výtek, které jsem měla vůči scénáři mezi díly 13-15. Dorama ukazuje dospívání středoškoláka z velkoměsta, kterého zajímá všechno možné, jen ne škola (hlavně tedy počítačové hry), jenž je z různých důvodů donucen přestěhovat se s rodinou na venkov. Zde potkává nové přátele, lásku a poznává svoji cenu a své přednosti. Kai roli Sikyunga ztvárnil, podle mého názoru, hodně dobře (byla jsem zvědavá, jak se mu bude dařit). Jak představitelka babičky, tak Jeon Miseon podaly opět zdařilé výkony, hlavně babička byla správná a od rány. Její linka se mi hodně líbila. Pro hodně mladých herců to byla jejich první role či jedna z prvních v seriálech. Pro EXO Kaie to byla rovněž první, pokud nepočítám krátké webdrama. Jikyung (Kim Bom) a Yehyeon (Lee Shiyoung) mě příjemně překvapily. Hodně jsem si oblíbila postavu Garama, jehož kamarádství se Sikyungem bylo pro mě odzbrojující a asi ani neumím popsat proč. Jejich charaktery, a to jak je ztvárnili na kameru bylo neuvěřitelně uvěřitelné jako celý tento seriál. Moc doram takového typu jsem neviděla, protože až tak moc rodinné seriály nevyhledávám, nicméně jej určitě lze zařadit objektivně mezi ty, které si zaslouží pochvalu a vyšší ohodnocení. Dorama se soustředí na vícero linek, proto může někdy působit, jakoby do sebe příběhy či určité episody nezapadaly či část seriálu se může jevit jako uspěchaná, nicméně prostředí hospicu a věnování se tomuto tématu, příběhům dalších postav hodnotím kladně + orientace na rodinu. Prvky komedie, drama. Za mě 4*

Geulloridei (2016)

Nejsi-li jedním z těch šťastných, kteří se mají v životě na koho spolehnout, nemáš vliv, peníze? Holt smůla.

Láska za svitu měsíce (2016) (seriál)

Vím, že každý nemůžeme mít stejný názor a ne každému se seriál musí líbit, ale i tak zdejší hodnocení docela nechápu. První díl, který jsem zprvu považovala za dost švihlý, jsem následně během překládání viděla ještě xkrát a nakonec jsem usoudila, že můj první dojem nebyl zrovna v pořádku. Již od úvodu je seriál zábavným podíváním a příběh diváka vtáhne do děje a nebude mít v úmyslu jej pustit. Rovněž jsem četla negativní kritiky na výkon Kim Yoo-jeong, jež měla v době natáčení teprve 16 let, ale těm naprosto nerozumím, protože postavu, tak jak byla napsána, ztvárnila skvěle. Park Bo-gum je ve své roli naprosto úžasný, charisma až na půdu.. a i další herci byli výborní - Jin Young a Kwak Dong-Yeon. Vývoj příběhu se mi nezdá nelogickým či nějak vážně přehnaným, naopak jeho zvyšující se intenzitu jsem přivítala. Do paměti se mi vryly díly 16 a 17, které byly skvěle napsané a natočené. Moc se mi líbí soundtrack, který prožitek ze sledování výrazně navyšuje, po vizuální stránce je seriál nesmírně povedeným a oceňuji kameru.

Popelka a čtyři rytíři (2016) (seriál)

Chtěla jsem si jen zkrátit čekání na další díly jiného seriálu, ale nakonec jsem ráda, že jsem po prvních dílech Popelku nepřestala sledovat. Pak jsem se od obrazovky naopak nemohla odlepit.. Postava Ha Won byla tak milá, optimistická, naivní, praštěná a Park So-dam ji hrála moc dobře.. někomu by mohla lézt na nervy, ale valná většina diváků si ji naopak zamiluje, stejně tak, jak to udělali princové. Ano, samozřejmě, že je seriál plný klišé (název doramy...), ale scénář není vůbec špatný - i díky postavě Ha Won, jež se s ničím nepáře, a tak je v něm i plno narážek na styl života princátek atd. Je to prostě fajn seriál, který vaše emoce nevyždímá a příjemně si u jeho sledování oddychnete. K závěru dodám jen to, že se mi moc líbil a určitě jsem jej takový ani v polovině seriálu nepředpokládala, ne úplně. Hudba a OST se moc povedl, "Confession" v podání Lee Jung-shina si přehrávám často. Návykovou písní je rozhodně "My Romeo" v podání Jessi. Za mě tedy lepší 4*.

Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo (2016) (seriál)

Seriál, který mě hned na začátku chytl a už nepustil. Netrpělivě jsem čekala každý týden na nové díly a rozhodně nelituji času, který jsem strávila sledováním.. Dorama je na mém seznamu nejoblíbenějších seriálů a zatím jsem ohodnotila pěti hvězdičkami a mám dojem, že se na tom do budoucna nic nezmění. Obsazení se moc povedlo, Lee Joon-Gi byl ve své roli skvělý, stejně jako další herci - např. Kang Ha-Neul nebo Hong Jong-Hyun a od prvních dílů jsem byla potěšena i výkonem IU a mile mě překvapil Baek-Hyun. V průběhu jsem si zamilovala postavy Bayek-Aha a Wang Junga. A soundtrack poslouchám dokola, hudba je dokonalost sama o sobě..