Osamělý mstitel (2003) odpad!

Tupý film, který nepřinese divákovi naprosto nic. To, že se obyčejný pěšák u policie vydává porazit celý drogový kartel je směšné. Scénář je očividně velice slabý. Navíc na akční film tady není moc akce, kromě jedné větší přestřelky. Myslím, že Vin Diesel si vzal příklad od Seagala a natočil debilní, nudný brak.

Futurama (1999) (seriál)

Tohle je totální nářez. O moooc lepší než Simpsonovi. Humor je přizpůsobený pro dospělejší diváky. Postavičky si brzy zamilujete a každá z nich má jedinečnou osobnost. Seriál obsahuje také hodně odkazů a parodií na různé filmy. Některé hlášky jsou nezapomenutelné a při každém dílu se válím smíchy.

Mafiáni (1990)

Přímo dokonale zpracovaný film. Být mafiánem, znamená zapojit se do velkého řetězce vztahů a především vydělávat peníze. Podle Scorseseho je mafie opravdu druhem zaměstnání a korporací na druhé straně zákona. Její členové jsou pracovníci, kteří víc vydělávají, ale s většími riziky, které nejdou jen od policistů, ale také shora. Režisér o tomto způsobu vypovídá ve velkém měřítku a velkém stylu. Jeden skvělý záběr předchází druhému. Například několikaminutový bez jediného střihu, kdy Henry se svojí manželkou jdou do nočního podniku zadním vchodem nebo emocionální výbuch Jimmyho, po odstraňení Tommyho mafiánským vedením. Dialogy i herecké výkony jsou bezchybné a zvukový doprovod ve stylu starší pop music se k filmu hodí. Nemůžu než postavit tento titul nad slavnou ságu Kmotra.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Těžko povědět, co by se stalo, pokud by byl Terminátor 3 natočený ve stejném stylu jako dva jeho předchůdci. Samozřejmě svým stylem natočení rozděluje diváky na ty příjemně překvapené a na odpůrce snímku. To, že si Arnold, respektive režisér částečně udělal srandu z Terminátora 1 a 2 je podle mého názoru dobré. Vtipy jsou velice vyvedené a to, že se objevují zejména na začátku filmu má také svůj smysl. Souboje a honičky jsou provedené velice dobrým a svižným stylem s příhodnou zvukovou kulisou, která do diváků vhání určité napětí. Děj je obratně nastaven tak, aby nebyl pro diváka složitý a zároveň nespadal do trapného stereotypu. Zároveň je zakončen nečekaně a otevřeně. Celkově Terminátor 3 působí jako mainstreamově laděný, nastavený tak, aby se mu obrovské náklady vrátily zpět. To přináší pár komerčních kroků včetně obsazení modelky do role hlavní postavy. Pro mě se jeví T3 jako mix dobré zábavy, za který ty prachy za lístek vyplatí dát.

Polibek draka (2001)

Bezesporu světlý okamžik Jeta Li v americké kinematografii. Temnější atmosféra spolu s dobrou kamerou doplňuje opět souboj dobra se zlem. Souboje jsou realistické a vcelku surové. Scénář sice nenabízí nějaký kvalitní děj, ale film je velmi dobře natočený. Tchéky Karyo je výborný a po Dobermannovi zahrál opět skvěle roli krutého záporňáka. Polibek draka podle mě patří k nadprůměrným akčním filmům, skvělým k relaxaci.

Romeo musí zemřít (2000)

Přechod Jeta Li na americkou scénu mu jistě přinesl větší finance, kvalita jeho filmů však výrazně klesla. Nechápu proč musí tento film oscilovat mezi nějakou rádobykomedií a svárem dvou rodin, který se hodí spíš do dramatu. Část bojových scén je navýsost trapná. Všechno dovršuje nerealistický skok v závěrečném souboji, z něhož přímo čiší počítačové efekty. Nejlépe by bylo, kdyby Jet Li dbal na propracované filmy s dobrými scénaři a nenechal se verbovat do nějakých hiphopovských spatlanin...

Pěst legendy (1994)

Pravé ořechové pro labužníky bojových umění. Hodně ve filmu neseděl anglický dabing. Jet Li se ukázal ve výborné formě. Příběh mě vůbec nezajímal, ale choreografie soubojů, nepřikrášlená nějakými počítačovými efekty se vyvedla.

Spalovač mrtvol (1968)

Výtečný a přímo geniální film. Česká kinematografie mě příliš nezajímá, ale tohle je opravdu skvost. Podle mě nejlepší český film. Režisér se opírá o hororovou satiru L.Fukse, kterou mistrně zobrazil na plátně. Pracovník krematoria, podivín, který je až přehnaně spjatý se svou prací se postupně stává fanatikem vlivem nadcházejícího nacistického režimu. Ostatní postavy, vyjma některých působí velmi stoicky a groteskně. Jako loutky, kterým pan Kopferkingel postupně přednáší své názory spojené se smrtí a spalováním zemřelých. Při mluvení působí velmi uhlazeně, morbidně a je až neskutečně slizký a úlisný. Mistrně ho zahrál R.Hrušínský (bezesporu jeho nejlepší role). Postava působí zčástí komicky dokud se nesetká s novou myšlenkou nacismu, která ho nemilosrdně mění, i kvůli jeho povaze, v doslovného fanatika. Režisér využil přímo dokonalé přechody mezi scénami a práci kamery. Využívá také mnoho symbolů a alegorie u chování hlavní postavy, jmen některých postav nebo v samotné řeči. To, že je Spalovač mrtvol natočen černobíle skvěle dokresluje atmosféru filmu a hodí se k němu. Podle mého názoru je Spalovač mrtvol nepochybně nejlepší český film a žádný divák by si ho neměl nechat ujít...

Klokan Jack (2003)

Ubohá komedie, která kopíruje několik věcí najednou. Rádobyvtípky tlustého černocha zapůsobí na málokoho. Zasmát se dá leda tak klokanovi, který je celkem slušně zpracovaný. Zápletka sice není odfláknutá, ale propracovaná taky zrovna není. Nechybí tupý a sentimentální konec. Hlavní hrdina se samozřejmě zamiluje do hezké blondýny, před kterou se nejdřív ztrapní, pak ji sbalí, ta se na něho pozděj naštve, ale zase to dají dohromady. Pokud jste už viděli hodně komedií, tahle vám přijde jako dost podprůměrná...

Četa (1986)

Hodně režisérů se snažilo točit filmy o válce z různých pohledů. Ať už to jsou snímky o poválečném strádání , či přímo zobrazení určitých bitev nebo částí války. Oliver Stone se ponořuje přímo dovnitř válčení, bez nějakého obcházení. Navíc to není typ filmu, který vychvaluje Američany jako velké hrdiny a Vietnamce jako ty zlé. Podává vskutku objektivní pohled, kdy se také Američané dopoušteli zvěrstev na Vietnamských civilistech. Popisuje to, jak válka v člověku probouzí bestii, nekontrolovanou zuřivost a nenávist. V Četě je několik opravdu nezapomenutelných záběrů, na druhou stranu také několik vcelku přebytečných. Herecké výkony jsou výborné (Deppa bych tam skoro nepoznal). Zapůsobily na mě záběry z džungle a světlem, prosvicujícím mezi stromy. Celkově film působí realisticky a opravdově. Navíc ho natočil účastník války ve Vietnamu, takže není důvod mu nevěřit.