Santa Clarita Diet (2017) (seriál)

Jsem rád, že tady někdo sdílí stejný názor, že toto vypadá, jakoby to vypadlo z SNLka. Celý díl vypadá jako takový ten "fake parody trailer", které často v SNL dělají. Občas mi přijde, že doslova čekají na smích z publika. Většina vtipných scén nakonec vyjde jako hodně hodně HODNĚ cringe. Cítíte se jednoduše trapně, že jste se nesmáli, i přesto, že vám na to seriál dává prostor. Co můžu dát ke kladům je lokace, herecké obsazení, náznak reálného života. Ve výsledku dostanete na talíři podprůměrný Céčkový hollywoodský film o zombících s city, "vtipnými" hláškami, "vtipnými" výrazy a dobrými herci. Vše tu už bylo.

OA - Chapter 8: Invisible Self (2016) (epizoda)

Očividně finále vyvolalo na netu neuvěřitelné rozpory. Někdo ho považuje za geniální, jiní za naprostý bulls*it. Já jediné co k tomu řeknu, že pilot a finále byly jediné dvě epizody, které opravdu za sledování celého seriálu stály. Je to bohužel málo..

Smaragdové město (2017) (seriál)

Proč si někdo bere námět z příběhů ze země Oz, když následně každou maličkost obrátí vzhůru nohama? Všichni víme, jak temné Once upon a time dopadlo. Smaragdové město v tomto bezhlavě pokračuje. Vsází na sexy herce, drogy, podsvětí. Vše se snaží být drsné a cool (spíše edgy). No pohádka jedna radost. Tváří se jako veledílo s nesmírně velkým budgetem, jedná se ovšem jen o jemně dramatický příběh schovaný za vizuálem. V tomto ohledu hodně podobné Shannaře. Herecký výkony nějak chybí. Jako vážně, příběh plyne a herci odříkávají řádky jako básničku. Žádné sympatie nebo empatie s postavami. Všechny postavy pak vypadají jako plastické figuríny. Se strašákem a létajícími opicemi se rozlučte. Po pilotu bych to hodnotil někde okolo těch 40% za velké zásahy do původního příběhu, špatně sestříhaný pilot a "strašáka" (herec tedy vážně vypadá jako strašák, nicméně to nic nemění na tom, že je to od první scény prostě člověk). Pokud série skončí bez milostné linky a srdcervoucí smrti, možná hodnocení zvýším.

Z onoho světa (2017) (seriál)

Stranger Things, Pod kupolí, Kyle XY nebo Smallville. Upoutávky na tento seriál doslova vykrádaly všechny témata ze seriálu výše napsaných. Bohužel, už po pilotu přijde studená sprcha. Sledujete příběh chlapce z maloměsta v Kansasu, který se po 12 letech probudí z kómatu. A objevuje své nadpřirozené schopnosti... Tady se zastavím. V tomto momentě jsem tušil, že pokud se nic nepokazí, dostaneme úžasný příběh z teen prostředí, který bude o nadpřirozenu, trochu sci-fi, trochu toho dramatu. Stranger Things se staršími herci a akcí jako v Pod kupolí. Tuto myšlenku, kterou vám také všechny upoutávky namlouvaly, rozdrtí příchod *SPOILER* prvního, až perverzně vypadajícího, bad guye ve žluté bundě. Kdo je to, kde se vzal a proč? Než získáte odpověď, na scéně je druhý dědula a jeho vnučka. Jop, po čtyřech dílech si uvědomíte, že sledujete seriál o padouších a falešné Narnii, kde chybí akce, drama, vtip, cliffhangery, napětí a scenérie či občasné dobré herecké výkony nemají šanci vytáhnout tento seriál ze studny zapomnění. Později zjišťujete, že to má spíše blíže k Heroes. Kvalita po pilotu klesá, jemně se zvedá až u posledních dílů. Seriál si na nic nehraje, jako například The OA a podobně jako Stranger Things zůstane mnoho informací neodhaleno. Freeform do tohoto seriál napumpoval nespočet peněz, ovšem den před oficiální premiérou celý seriál umístil na Hulu a Freeform aplikaci. Zvláštní... Plusy - Hezká scenérie a občas vážně napínavé scény s Holdonem, které jsou podpořeny jeho dobrým hereckým výkonem a vynikajícími efekty. Mínusy - Plochý příběh hlavního hrdiny, který až otravně narušují odbočky a vedlejší příběhy při snaze najít na seriálu nějaké záhady nebo zápletku.

OA (2016) (seriál)

Já vám nevím, tohle je prostě strašně dlouhý storytelling, kterých je na YT mraky. Hodinové epizody a pomalé tempo tomu nepomáhají. Mysteriózní téma začíná a končí prvním dílem, stejně tak posun v příběhu. V momentě, kdy *SPOILER* je OA uzavřená, příběh se zasekne na mrtvém bodě. Dávám takových hezkých 60% max. Pokud bych měl hodnotit celou sérii, tak bych musel finále hodnotit zvlášť. To jediné totiž bylo vysoko nad průměrem a jednoduše naprosto geniální. Měnit ovšem hodnocení celého seriálu kvůli perfektnímu finále by ale bylo hodně neprofesionální. Plus za herecké výkony, opravdovou vášeň ve vypravování a finále, mínus za hlavní představitelku, která má být Ruska, bohužel vidím ji spíše jako severský typ (Norsko, Švédsko) a předlouhé hraní na city.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak tohle zabolelo. Jako velký fanoušek komiksových filmů (v podstatě jiné filmy nesleduji - jen seriály), jsem se na tento film těšil jako malý. Batmana jako charakter sice moc nemusím, ale když se mu prý údajně má postavit Superman - I'm in! A ihned po zhlédnutí musím říct "i'm out". Nenechal jsem se odradit ne příliš dobře vypadajícími trailery nebo ne příliš dobře vyhlížejícími komentáři. Šel jsem s radostí do kina a odcházel jsem (vůbec poprvé!!!) se zklamáním. A tak jo, jsou tam fight scény, je tam nepřítel, je tam nějaká ta minulost, je tam pomsta a vlastně vše, co správný komiks potřebuje. Jen to nemá to, co dělá Supermana Supermanem a Batmana Batmenem. Pro fanouška DC komiksů (tam počítám i sebe) povinnost.. jen snižte svá očekávání, pospěte si během natahovaných scén a flashbacků a místo soundtracku se pobavte s lidmi okolo. Pak budete spokojeni. EDIT- Právě jsem zjistil, že to režíroval stejný člověk, jako Muže z oceli. To vysvětluje mnoho.. (achjo). Už se těším, až vznikne reboot celého DC universa, protože tohle je fakt špatný. Snad se toho dožiji. Btw- Proč to tu všichni porovnávají s Marvelem? Whaaat? To jsou dvě rozdílná universa.. porovnávejte s filmy od DC, jinak to nemá smysl, protože to přeroste v hádku DC vs. Marvel.

Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál)

Komentář, jaký nám zde napsal verbal, je naprosto nemístný. Seriál není určený pro rozsáhlou skupinu lidí. Není to GOT, není to TWD. Zaujme přesně toho, koho má. Fantasy a magie ze seriálu přímo sálá. Já po dvou dílech hodnotím velmi kladně (a to dokonce i mě dost překvapilo) a těším se na další díly. Btw- Neznám ani film, ani knihy.

Velký Gatsby (2013)

Dvě hvězdy za neuvěřitelnou atmosféru a uvěřitelnost, třetí za perfektní soundtrack. Knihu jsem nečetl, ale ani po filmu nemám chuť. Romantika není můj obor, film jako samotný není vůbec špatný.

Agent Carter (2015) (seriál)

I přesto, že má seriál v určitých místech hluché pauzy (občas i celou hluchou epizodu), což by si u osmidílné série neměli dovolit, seriál musím hodnotit víceméně hlavně z vizuálního hlediska. Perfektní obsazení, překrásný New York, svižné dialogy a příjemná kamera. Tvůrci se vůbec nebáli, co se týká prostředí, a setkáváme se zde s obrovskou škálou města minulého století. Toto bych asi hlavně vytáhl na výsluní. Z nějakého důvodu se děsně těším na dabing. o.O EDIT: Všichni porovnávají s Agenty SHIELDu, ty musím teda říci, že mne vůbec nezaujaly. Nechápu, jak to může někdo srovnávat.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Po Fargovi jsem si myslel, že AMC už nic horšího nevyplodí.. a hle, máme tady ne-právničinu. Bude to úžasné, bude to drama.. whatever, garantuji tomu slávu jako Breaking Bad. Mrkněte se raději na TWD, lidi.. Ač i to, když si rozeberu díl po dílu by se dalo rozdělit na 5* a odpad epizody. #sadstory