• Krátkometrážní
  • Hudební

Gemini (1991) (TV film)

Typicky vyzerajúci sci-fi z československej produkcie. Banálne dialógy, slabý herci ( teda až na tých profesionálnejších ) a triky predstavujúce pár animovaných špirál. Funguje tu ale hlavne nostalgická spomienka na detské časy nás dnešných 30siatnikov, keď sme takéto dobrodružstvá hltali či už filmovo, alebo knižne.

General Chaos: Uncensored Animation (1998)

Úsmevné, tragické, kruté, satirické. Zbierka animovaných kraťasov, ktoré viacmenej pobavia, aj keď majú intenzitu násilia, erotiky a svojskej vizuálnej predstavivosti v plnej poľnej.

Generální linie (1929)

Dejovo je to priemerná dobová agitka, avšak režisér Ejzenštejn opäť dokazuje majstrovstvo svojho remesla. Sníma obyčajné veci s gráciou a zakrýva tak slabú obsahovú stránku.

Generál Patton (1970)

Veľkolepé majstrovské dielo so superprofesionálne natočenými bojovými scénami. Na plátne to musí byť dokonalosť sama. Všetky Oscary zaslúžené a pridal by som ešte jeden za kameru.

Generation X - New Order (Save My Life) (1977) (hudební videoklip)

Billy Idol mal charizmu ešte pred svojou superslávnou sólovou kariérou. Dokazuje to aj v tomto nie príliš oficiálnom, ale zrejme jediným promo videoklipom.

Generation X - Wild Youth (1978) (hudební videoklip)

Ak existuje oficiálne video k tomuto songu, tak je pravdepodobne stratené. Koncertné, či TOTP vystúpenia sú už potom len slabou náhražkou.

Genesis (1998)

Vizuálne podmanivý príbeh. Režisér je talent a je skúpe, že má len jeden celovečerný zátrh ( THE ABANDONED ). V tomto prípade som ale niečo nepochopil. No možno aj pochopil, ale celá tá pointa mi proste prišla akosi neucelená, že to všetko vlastne bude prebiehať donekonečna, že to ani nemá hlbší zmysel.

Genesis - Hold On My Heart (1992) (hudební videoklip)

Niečo také tu už bolo, teda videoklip. A tak tomu mierne uberám body. Dobová atmosféra ale badateľná, a to ja rád.