• Krátkometrážní
  • Hudební

Danzig - It's Coming Down (1993) (hudební videoklip)

Klipy takéhoto štýlu a v určitosti aj pridanej hodnoty mám rád. Je to proste facka každému, kto to nemá rád a je to opodstatnenie pre fanúšikov, ktorí to majú radi.

Danzig - Sistinas (1992) (hudební videoklip)

Prvý záber videoklipu dáva jasne najavo, že Danzig má veľkú klientelu. A zrejme aj medzi ( určite odfarbenými ) blondýnkami. To nieje výčitka, ak má niekto štýl, nemenný, má na to dôvody.

Danzig - Devil's Plaything (1990) (hudební videoklip)

Nie som rocker, aj keď mnoho pop rockových, metalových atď skupín mi vždy vedelo či už songom, alebo klipom spríjemniť čas. Danzig, je v jednom aj druhom  tuctový priemer, čiže iba niečo pre fanúšikov.

Darlene Love: All Alone On Christmas (1992) (hudební videoklip)

Rock´n´Rolová Christmas klasika, ktorá pre SÁM DOMA 2 urobila kus práce. Klip s cameom mladého pána Culkina je svižne naladená. Ale toto je skôr na Vánoce, vtedy sa nostalgia doslova vtiera.

Kamil Emanuel Gott - Chvastoun (1997) (hudební videoklip)

V triedení je to klip trápny. Ale aby som nebol zlý, tak ako každá žena povie na každého neprívetivého muža s veľkým ( účtom ) povie ´´má niečo do seba´´ ( skôr do nej ), videoklip je v rámci podradnej Čs produkcie celkom podarení.

Antonello Venditti - Alta Marea (1990) (hudební videoklip)

Už vidím ( resp. čítam ) ako sa všemožné hnutia ohrádzajú nad tým, že pätnástka Angelina Jolie v klipe robí čo robí. Roky robia ľudí, ľudia robia roky. A nikdy to nikomu nevyhovuje.

Hrob světlušek (1988)

V animovanom podaní antivojnové téma. Nemýľte deti kreslenou formou. To je pre vás, rodičov, bratov a sestry. Smutné v každom obrázku. Politika bola aká bola, ľudský život je ale pre každého rovnaký. Bol, je a bude.

Hotel (2001)

Veľká facka po papuli divákovi. Rozhodne sa z tohto diela budú spamätávať ľudia, ktorí sledujú komerčné TV veci, a na lôžku môžu skončiť tí, ktorí radi podradnosti typu telenoviel, či novodobých českých komédií a veselohier. Čiže v skratke, tí čo sledujú hnoj, si pri tomto hnoji opätovne prehodnotia kritéria umeleckého prednesu. Pre mňa to bolo 108 min zážitku, ktorý môžem opísať ako skúsenosť, ktorá mi niečo priniesla, ale už nikdy ju prežiť nechcem.

Gymnasium Jim (1922)

Billy Bevan v úlohe šéfa opravovne vozidiel, ktorý má ale jedného podlého zamestnanca, ktorý sa spolčí s miestnym okázalým ( iba váhovo ) boxerom, aby získali jeho veľkú odmenu za vynález boxerským zápasom, na ktorý sa dá Billy nachytať. Samozrejme že to všetko skončí veľkou naháňačkou s vydarenými kaskadérskymi i trikovými kúskami.