• Romantický

Příšerky z podkroví (2009)

Ejha, ale toto!! Nad očakávanie :D Asi som naozaj nič neočakávala, keď som sa nakoniec tak zabavila. Milí - sympatickí herci, príšerky... no čo viac si priať? :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Neviem, neviem... prívlastok "rodinný" by som asi vyškrtla. Inak som z pozerania mala dobrý pocit. Celý dej sa nesie v ponurom tóne a sem-tam sa dalo parádne zasmiať. V každom prípade, o nič horšia časť od 6 predošlých.

Stmívání (2008)

Ono, predstavte si, že je to lepšie ako kniha (totálny brak)... a voilá... na štyri, aj keď chabé, hviezdičky... odmysliac si Pattinsona... :D

Red (2010)

Fantastická akcia, vtip a to iskrenie medzi Brucom a jeho telefonistkou, no nemám slov!

Babylon A.D. (2008)

Očividne na filme vidím viac, ako mnohí iní... Pre mňa bolo dôležité, že od začiatku do konca som sa nenudila ani na sekundu, a to som ho zhliadla nie jedenkrát. Vin nadobudol akýsi "hráčský akcent", ktorý dokázal strhnúť, na to, čo stvárňoval bol presvedčivý až dosť. A to ani nemusím prižmurovať oko, ani obe. Okrem toho, soundtrack je dych-berúci... čo viac si priať.

Statečné srdce (1995)

Vždy, keď si spomeniem na Statočné srdce, až ma mrazí. Stále mám v živej pamäti majstrovské spracovanie, herecké výkony a myšlienky - stále aktuálne a nadčasové. Akýmsi bonusom, alebo "masterpice-om" samým o sebe, je soundtrack k tomuto filmu. Ale toto všetko už je dávno známe a teraz už kultové - pre mňa nepochybne.

Nebezpečná krása (1998)

Skvelý príbeh v podaní kvalitnej herečky a ostatného filmového ansámblu. Niet sa veru na čo sťažovať. Z akejkoľvek línie si tam nájdete to svoje.

Vikingové (1999)

Báječný film, mohla by som ho vidieť hoci aj 10x a vôbec by sa nezunoval. Dokonca je aj lepšie (vizuálne) zobrazený a "chrúmatelnejší" ako knižná predloha, to už je čosi! Niežeby kniha nemala čosi do seba, len je pre mňa až príliš realistická, čo sa týka Vikingov, čo film neuveriteľne dobre "strel". Z pocitového hľadiska určite jeden z najlepších filmov - pre mňa. (90 %)

Stopky lásky (2009)

To bolo tak... osviežujúce? Diametrálne odlišné od tých presladeností, do kola točiacich sa romantických filmov... Malo to veľmi silnú hybnú myšlienku, áno, išlo o lásku, ale z iného súdku alebo pohľadu. Naviac, pre mňa neopozerané tváre, ktoré dodali punc dôveryhodnosti. Kvalitka :)

Láska a jiné závislosti (2010)

Och, koľké sklamanie z filmu. Inokedy vie Jake hrať omnoho lepšie, precítenejšie a keď už je to potrebné v romantickom "dojáku", tak nie je schopný - nechápem. Ďalšia vec, čo mi ohromne prekážala, t. j. množstvo posteľných scén, pri ktorých som nevidela opodstatnenie, nezdá sa mi, že by nejako rozvíjali dej, alebo mu napomáhali, čo koniec-koncov ani dialógy (veľká časť). Videla som lepšie romanťáky s nie hviezdnym obsadením, ktoré sa dali pozerať väčšmi. No, a nezabudnime na jeho "úchvatného" brata... bez neho by ten film asi ani nebol filmom/kto ho tam, prepána, dosadil??/. Jediná, pre mňa, zapamätaniahodná myšlienka bola cca. "v živote stretneš milión ľudí a tí na tebe nezanechajú žiadnu stopu. Potom zrazu stretneš jedného, ktorý zmení celý tvoj život". Slabé ***