Máňa po deseti letech (2003) (TV film)

Je to autentické, silné a přirozené. Jen tak amatérská kamera totálně rve oči a ruší zážitek, 4 hvězdy.

České studentské revolty (2016) (TV film)

Tento dokument má neskutečnou sílu, skoro dvakrát mě dokázal rozbrečet a to s tématem nemám citově nic společného, protože jsem ještě v době těchto událostí nebyl na světe, a to je podle mě skvěle dramaturgicky odvedená práce, 5 hvězd.

Vetřelec: Covenant (2017)

Dobrá myšlenka, ale bohužel nevyužitá. Hloupí lidé na cizí planetě a Vetřelec, s Promethem v pohodě srovnatelné, 3 hvězdy.

Únos (2017)

Silné téma, solidní řemeslné zpracování, solidní scénář, ale co se týče herců a uchopení režie, šedý průměr, bohužel, 3 hvězdy.

Bába z ledu (2017)

Štěstí nebo Venkovský učitel to není, ale Čtyři slunce to v pohodě strčí do kapse. Lidský příběh, skutečné emoce a celkově film, který má co říct. Jistá Slámova režie, perfektní vedení herců, ale hlavně bezchybný scénář, 4 hvězdy.

Masaryk (2016)

Český film jako z hollywoodu, kdy se tohle zase stane? 4 hvězdy.

To (2017)

Bez přehánění nejlepší horor posledních let. Ony ty V zajetí démonů apod. jsou super, jenže To je mnohem zapamatovatelnější a svěžejší kus, silné 4 hvězdy.

Serpico (1973)

Výborné Pacinovo herectví a silný námět, bohužel zcela zde absentuje nějaké napětí, 4 hvězdy.

Uvězněni v čase (2007)

Začátek úžasný, jenže po druhé polovině už to začne být až moc průhledné. Jinak myšlenka skvělá a zápletka s cestováním v čase jakbysmet, 3 hvězdy.

Ztracené město Z (2016)

Sterilní avšak precizní komorní dobrodrůžo, jehož konec Vás sejme jako kladivo. Jinak ale nic extra, 3 hvězdy. Charlie Hunnam na tu hlavní roli prostě nemá.