Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Srovnatelné s jedničkou a dvojkou, byť o kousíček horší. No jo, ta devadesátá léta no. Ale pořád je tu superzábavná jízda narvaná hláškami, silné 4 hvězdy.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Dvojka Gibbon a Glover alias Riggs a Murtaugh se vrátila v plné parádě! Opět tu máme skvělý příběh a kopu výživné policejní akce! Kvalitativně stejně vysoko jako výborná jednička, plus vtipná postava Joe Pesciho, 5 hvězd.

Smrtonosná zbraň (1987)

Šílená detektivní jízda lemována skvělou akcí a perfektní dvojkou Mel Gibson a Danny Glover! Donner je klasik! 5 hvězd.

Přichází Satan! (1976)

Působivý horor se satanistickou tématikou. Ta pekelná atmosféra a napětí sálají z každého záběru a dují k tomu doslova ďábelské chorály. Damiena bych teda nechtěl potkat, 5 hvězd.

Kalifornie (1993)

Nasraný Brad Pitt jako vyšinutý vrah v thrillerově laděné road movie, 4 hvězdy. PS: David Duchovny byl také úžasný.

Madisonské mosty (1995)

Hollywoodský film a zároveň hollywoodská romantika bez hollywoodského konce! Úžasné! Palec hore pro režiséra a představitelně mužské hlavní role zároveň. A i Meryl Streep patří můj obdiv! 4 hvězdy.

Paříž, Texas (1984)

Filmeček, který vás chytne svým klidem a pohodou, ale i mnoha emocemi. Texaské planiny jsou nádherné, 4 hvězdy.

Komando (1985)

Hladina testosteronu zde vylétla na maximum. Tohle je jeden z těch bijáku, kvůli kterým rádi vzpomínáme na osmdesátky jako na dobu napumpovaných svalovců, kteří kosí vše, co jim přijde do cesty. Akční klasika s nesmrtelným Arnoldem, 5 hvězd.

Speed Racer (2008)

Mě tyhle splašené videoherní závody ve filmu nějak extra nechytli. Ale milovníci IMAXU a nějaké rodinky by si přišli/ si přišli na své, 3 hvězdy.

Americká krása (1999)

Kevin Spacey je ve krizi středního věku aneb Americká krása je jeden z mála dokonalých filmů. Filmů, kterým se nedá vytknout naprosto nic, protože jsou výjimečné.Tohle je jeden z nich, 5 hvězd.