• Thriller

Lepší už to nebude (1997)

Jeden z nemnoha filmů, který jsem schopný vidět stále znovu a znovu bez toho, aniž by mne omrzel. Skvělý scénář psaný na tělo Pana Herce Nicholsona nezapře rukopis velmi vtipného J.L.Brookse (Cena za něžnost, Simpsonovi). Vedle Jacka září Helen Huntová a těmto dvěma více než zdatně sekunduje G. Kinnear. "Připravte se na Melvina." ...a na své bránice

Vražedná pole (1984)

Děsivý pohled na důsledky toho, jak se několik "pomazaných" hlav rozhodne zničit stát a dosavadní společenskou strukturu, vrátit se do roku 0 a budovat "ideální" maoistický režim. Plánovaný komunistický ráj v praxi znamenal genocidu více než tří milionů lidí..."Vražedná pole" jsou strhujícím filmem o člověku a jeho síle útéct z říše šílenství. Vedle "Misie" nejlepší Joffého film.

Jackie Brown (1997)

Jednoznačně můj nejoblíbenější Tarantinův film! Skvělá práce s atmosférou filmů 70. let (viz úvodní titulky za písně Bobbyho Womacka), propracované charaktery, které si divák zamiluje (především vztah mezi Jackie a Maxem), jak jinak brilantní dialogy a samozřejmě báječní Grier, Jackson, Forster, De Niro, Fonda, Keaton, ad. Neprávem podceňovaný klenot a nejvyzrálejší Quentinův film.

Obvyklí podezřelí (1995)

Mistrovská kriminálka Bryana Singera těží z geniálního oscarového scénáře Christophera McQuarrieho a ze skvělých hereckých výkonů všech zúčastněných. Spletitý příběh plný napětí s šokující pointou na samém konci filmu se dá vidět znovu a znovu. Vedle Palminteriho, Byrnea a Del Tora září především oscarový Kevin Spacey, jenž je od tohoto filmu jedním z mých nejoblíbenějších herců. A sám film je v mém TOP 15.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Sugestivně natočený pohled na drogy a jejich vliv na osudy lidí. Slušný Gaghanův scénář, skvělá Soderberghova režie a geniální Del Toro!

Americký ninja (1985)

Když mi bylo asi 10 let, viděl jsem toto nezapomenutelné dílo s německým dabingem. Dodnes v mém srdci zanechalo větší než malou stopu a já s nostalgií dávám maximálně možné hodnocení! **

Sedm samurajů (1954)

Dvě největší japonské filmové hvězdy 20. století, Toširo Mifune a Takaši Šimura, v "akčním filmu s hloubkou" od mistra Kurosawy. Ten mj. jako jeden z prvních použil dnes již ve filmech běžné zpomalené záběry. Mezi mnoha filmovými laiky trestuhodně neznámá klasika, jež na jednoduchém příběhu přesně vykresluje fenomén samuraj.