Apoštol (2008) (seriál)

Rusové to konečně dokázali!!! Vynikající seriál.

Nepříjemná pravda (2006)

Přesvědčivé a neúprosné grafy? Kde jste na to přišli? Chybí jednotky, měřítka, značky a hlavně zdroje a metody díky kterým tyto grafy vznikly. Celý dokument je tak směsí polopravd a domněnek, které jsou ale umně rozvinuty za přispění "roztomilých" kreslených filmů a bohatého fotomateriálu. K roli Ala Gora jakožto zachránce světa se ani vyjadřovat nebudu. Tomuto "dokumentárnímu" filmu moc nevěřím, ale dám mu tři hvězdy, protože z propagandistického hlediska je udělaný hodně dobře. Navíc mám svědomí čisté, protože ze zásad vyjmenovaných v závěrečných titulcích nedoržuju jenom jedinou : topíme doma hlavně uhlím. Proč? Na jiné "ekologičtější" topivo prostě nejsou prachy. A pokud budeme snižovat tempo růstu ekonomiky, jak navrhuje Gore, tak na něho nikdy prachy nebudou.

Zabiják fantasta (1986)

Od režiséra ultra mega kultovního WICKER MANa jsem očekával jenom to nejlepší a tady asi začíná celý problém. Výborný úvod ve stylu Daria Argenta mě namlsal, ale zbytek filmu by nestál snad ani za jedno Argentovo bouchnutí klapkou. Největší problém jsem měl s hlavní hrdinkou (fakt nesympatická), která se nechá celý film prosit a přemlouvat, aby potom nakonec dala samotnému vrahovi (WHAT THE FUCK???!!!) a potom i se samotným scénářem, který nutí jednotlivé postavy k hodně zvláštnímu (spíš úchylnému) jednání. Nápad to nebyl špatný a zůstává otázkou, jak by film dopadl v rukou některého z italských Giallo mistrů. Na Robinu Hardym se zřejmě podepsal fakt, že mezi jeho předchozím filmem a tímto uběhlo třináct let. Ale čert to vem!!! Hlavně ať nezmrší THE WICKER TREE!!!

Endangered Species (1982)

S odpovědí na záhadná mrzačení dobytku, která "sužují" USA se snaží přijít tento film. Pro mě nečekaně nechává UFOny stranou a spíš jde konspirační cestou. Víc snad nemá cenu říkat. Celý film by obstál asi jenom jako hodně slabá epizoda seriálu Akta-X. Zápletka je opravdu jednoduchá a tak si režisér pomáhá vatou v podobě vztahů mezi alkoholikem policajtem, jeho dcerou a místní šerifkou... no prostě sračka. Až ke konci se to trochu pohne, ale to už bylo pro "Ohrožené Druhy" v mých očích příliš pozdě.

Jak přemýšlel středověký člověk (2008) (seriál)

Poměrně slušný historický dokument, který dokáže diváka vtáhnout a zaujmout. Kdo by se chtěl o mentalitě lidí a reáliích středověku dozvědět víc, tak vřele doporučuju Kulturu středověké Evropy od Jacquese Le Goffa.

Von Richthofen a Brown (1971)

Letecké souboje skvělé, ale historicky jsou tam dost velké nepřesnosti. Navíc mě vyloženě znechutila snaha udělat z Göringa padoucha za každou cenu. Göring byl skvělý letec, který získal "Modrého Maxe". Nikdy jsem neslyšel ani nikde nečetl, že by střílel do nemocnice.

Jatka (1987)

Asi sto třiceti kilový špekoun, co nosí snad metrový sekáček na maso, místo mluvení chrochtá a vůbec si o sobě myslí, že je prase. Tak takový vrahoun dával tušit dobrou zábavu. Jenomže Rick Roessler zůstal vždy napůl cesty. Jakoby se nemohl rozhodnout, jestli chce jít vyloženě komediální cestou anebo naopak trochu diváka, když už ne postrašit, tak alespoň znepokojit. Ve finále jsem se tedy jenom párkrát pousmál a nebýt toho, že jednu scénu použili jako intro ke své skladbě Slaughterhouse MORTICIAN, klidně bych film označil jako slabotu. Ale k dobru mu musím ještě přičíst klasickou osmdesátkovou atmosféru, takže mi z toho vychází dost šedivý průměr ale pořád ještě průměr.

Stalinova poslední čistka (2005) (TV film) odpad!

Stalin - svérázný podezřívavý Gruzínec pouze pokračoval v čistkách, jež rozpoutali už po revoluci Lenin, Trocký, Moses Urický, Sverdlov, Genrich Jagoda, atd. - ať někdo zkusí hádat, jaké byli tito lidé národnosti. Stalinova čistka proti Židům opravdu proběhla, ale ze zcela jiného důvodu, než jak se nám snaží namluvit tento rádoby dokumentární film.

Gymkata (1985)

Většinu filmů, u kterých jsem byl jakožto malé dítě přilepený na obrazovce, hodnotím alespoň za čtyři. Ale dnes musím udělat výjimku. Ne snad kvůli scénáři nebo něčemu podobnému, koneckonců se jedná se o hodně dobrý béčkový akční film. Spíš jsem se asi nedíval v té správné náladě. Nicméně jsem se opět mohl podívat na moje oblíbené scény z města šílenců (kosák a useknutá ruka, vidle v prasečím chlívě) a vůbec celý ten nápad s "karatogymnastou" tvůrcům vyšel. GYMKATA určitě musel být a stále, dle mého, je osvěžující prvek na akční scéně.

Hvíti víkingurinn (1991)

Třetí část Gunnlaugssonovy trilogie se tentokrát odehrává v Norsku, které právě prodělává násilnou christianizaci pod vedením norského krále Olafa Tryggvasona. Při jedné ze svých výprav zajme norský král Ódinova uctívače a pod pohrůžkou, že zabije jeho dceru, přinutí jeho a manžela jeho dcery, aby přešli na křesťanskou víru. Oba souhlasí. Král má však s dívkou ještě další úmysly... Gunnlaugsson v tomto díle upustil od pomsty, celý příběh je spíš drsným příběhem dvou milenců násilím oddělených od sebe. V kombinaci s nádhernou přírodou je tento film hodně silný i přes nižší rozpočet.