Prvních 100 (2014) (seriál)

Zatím (po čtyřech dílech) opatrná čtyřka. Uvidím, co bude dál, ale už sám fakt, že po novém roce začne třetí řada, svědčí o určité kvalitě. EDIT uprostřed druhé řady - stále perfektní seriál, mezitím dvě drobností, které tomu ubírají na kráse: a) prediktabilita - téměř každý zvrat předvídáte na hony dopředu b) extrémní podceňování účinků atmosféry na téměř nebo úplně nekontrolovatelné objekty vstupující do ní z oběžné dráhy + zásadní podcenění vlivu dopadu tělesa z oběžné dráhy bez padáku na lidský organismus, byť by byl pád sebeřízenější. EDIT2 - klíčová novinka pro třetí řadu - v prvním díle si zahraje Shawn Mendes drobné cameo!

Náš vůdce (2008)

Na Německo hodně dobrý kousek. Trochu jsem nepochopil, jestli to učitele začalo pohlcovat taky, ale asi ano, když to hrál i doma a hádal se kvůli tomu se ženou. Musím se podívat na dokument o skutečných událostech, který sice neskončil tragicky, ale ta deziluze v závěru byla prý stejná.

DVTV (2014) (pořad)

Dva perfektní moderátoři se srdcem i mozkem na správném místě, zajímaví hosté, aneb když už na vás žádná televize není dost liberální, založte si vlastní, od toho tu internet je.

Jurský svět (2015)

Že by se to zase začínalo blížit zpět k jedničce? Určitě lepší než 2 a 3, ale jednička je kultovka, na kterou nebude už mít nikdy nic, takže asi nejlepší možný job. Dobrý film. Snad jen malá výhrada k trochu nadměrné inteligenci některých zviřátek, třeba to porozumění na konci mezi Prattem, raptorem a rexem, to bylo na mě trochu moc.

Tyran (2014) (seriál)

V půlce druhé řady a stále lepší a lepší díl od dílu. Parádní seriál.

Teď ne, Broskvičko (2015) (amatérský film)

Černá komedie či komediální thriller, to je jedno, každopádně jsem se už dlouho u filmu takhle neřezal, a to spolu s celým nabitým kinem.

Vykázáni (2015) (seriál)

Po třech dílech opatrné 4*. Na můj vkus se to trochu zbytečně soustředí na hrstku jednotlivců namísto stavby kolonie, která, zdá se, po třech dílech sestává pouze z guvernérova domku a pár stanů. Uvidíme, co bude dál. 4 more to go.

Noe (2014)

Jeden z nejhloupějších filmů za hodně dlouhou dobu, a Bůh je mi svědkem, že "konkurence" je velká: 1) naprosto vadná biblická předloha, jejíž nedostatky nebyly nijak vyřešeny (např. s kým že to Noemovy vnučky bez incestu znovuzalidní svět ap.); 2) nepochopitelné zařazení sci-fi/fantasy prvků, jako byli divní kamenní golemové nebo pochybný žlutý samovznětlivý kov; 3) happyendem má být to, že se všehoschopný náboženský fanatik vzpamatoval a stal se z něj jen náboženský fanatik; 4) kam odešel Ham?; 5) archa nahrazena dřevo-asfaltovou krabicí, s jakou bych se nepustil ani na Lipno; 6) Noe je vegetarián, kouzelník, veterinář, vrah a ožrala v jednom; 7) nejapná snaha filmařů vykreslit "předpotopní" svět jako místo zničené industrializací na levelu dnes začínajícího tisíciletí, kterému by snad potopa mohla i prospět, samozřejmě autoři bible neznali zákon zachování hmoty, a proto je netrápilo, kde na onu potopu vezmou vodu; 8) jak uspali ta zvířata??; 9) evoluce pro všechny, pro lidi ale kreacionismus --- Prostě příliš mnoho idiocie a nesmyslů v jednom filmu, což ani jediné dvě pozitivní věci nemohou vytrhnout, a to, že Anthony Hopkins nakonec našel jednu bobuli, a taky to, že dcery Emmy Watson a Douga Bootha budou určitě super holky. Za mě jedna jediná hvězdička, dvě z lítosti ke slušným efektům si to nezaslouží.