Napříč časem (2009)

Svojský film. Taková kombinace anglické představy o sci-fi či fantasy (á la Narnia) v kombinaci s hororovými či pohádkovými prvky, odehrávající se v prostředí zámku á la Black Mirror ze hry Posel Smrti. Svojská, ale rozhodně velmi koukatelná jednohubka. 4* --- Na závěr speciální bonus za to, že konečně někdo nechal Douga Bootha hrát zápornou roli :-).

Romeo and Juliet (2013)

Pár filmových adaptací už jsem viděl, ale tahle u mě jasně vede. Skvělé herecké obsazení, interiéry, exteriéry i režie, o kvalitách předlohy přirozeně netřeba mluvit. Za mě jasná 5*.

5 Seconds of Summer: So Perfect (2014)

Wow, první hodnocení. Celkově poměrně průměrný dokument, trochu kratší (ca. 73 minut) na to, že využívá spoustu starších záběrů (především od Sugarscape), ale rozhovory s odborníky i kapelou stojí za to. Pro fandu 5SOS must-see. 4*

Hooligans (2005)

Takovéhle filmy fakt nejsou můj šálek čaje, ale režisérka asi ví, jak na mě - po chvíli to i nepřítele fotbalu a gangů absolutně vtáhne až prožívá každou uštědřenou ránu, jako by ji dával sám. Perfektní snímek za plnou palbu 5*! PS: Režisérka Lexi Alexander je super ženská, osobně i na Twitteru, lidsky i co do liberálních názorů - takových k filmu víc.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Nebýt skalní fanda Breaking Bad, asi bych pilot moc nechápal. Zatím ale opatrné 4* a uvidíme dál. K tvůrcům mám neomezenou důvěru.

Mýtus Karla Velikého (2013) (seriál)

Moc sympaticky udělaný dokument. Z ementálu bílých míst raného středověku udělat ucelené vyprávění není jednoduché. Tady se to vcelku vyvedlo.

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Zcela jedinečný (alespoň ve své době) vhled do života Jobse a Gatese, navíc výtečně natočený. Jasných 5*.

Kontakt (1997)

Jeden z nejlepších sci-fi filmů všech dob. Navíc natočený ve stejném roce, jako obdobně kultovní Armageddon. Taky doporučuji přečíst knížku, v řadě zásadních bodů se Contact na papíře hodně liší.

Dárce (2014)

SPOILER ALERT: Můj oblíbený citát, tuším připisovaný Franklinovi, že společnost, která se vzdá trochy svobody výměnou za trochu bezpečnosti, si nezaslouží ani jedno a o oboje také přijde, je v naší realitě hadr. V Giverovi můžete ze začátku zvažovat, jestli není společnost, která se vzdala veškeré svobody výměnou za absolutní bezpečí, lepší, než ta naše klasická. Opravdu ale jen ze začátku, brzy se totiž ukáže, že i nejlíbivější utopie je jen další dystopií. Nebýt podivného a nesmyslného konceptu oné podivné bariéry, kterou asi těžko kdo pochopí (stejně jako nepochopí to, jak ji mohli správně pochopit Giver s Receiverem), dal bych plné hvězdičky. Koncept společnosti skvělý a dobře propracovaný, posledních dvacet minut ale bohužel založených na nepropracovaném a nepochopitelném přeludu. Takže 4*.

How Video Games Changed the World (2013) (TV film)

Skvělý dokument. Minibod dolů za to, že počátky real time strategií zastupoval Starcraft namísto Warcraftu, a za to, že titulek u Felicie Day byl misspelt "filmaker" s jedním chybějícím "m". Stále špičkový dokument za 5*.