Avengers (2012)

Akce na začátek pak trochu seznamovačka a od druhé poloviny neskutečná akce a triky jako vino toho nejlepšího ročníku a hudbu taky velmi dobrá. Milé děti já jsem se napapinkal tak nějak hodně dobře a počkám si rád na druhý chod :-)

Duel Frost/Nixon (2008)

Ten film je čistá filmová energie a magie. Konverzace mezi dvěma lidmi s neskutečnou gradací a skandálním odhalením.

Králova řeč (2010)

První půlka taková trochu nuda bez které by ale druhá půlka neměla žádný smysl...komorní drama jednoho člověka co zdědil obrovskou odpovědnost ještě v horší době. Posledních 10-15. minut filmu má neskutečný náboj a konec je jeden z nejlepších co jsem kdy viděl. Takže Pane Hoopere jen tak dál a těším se na další kousek.

Requiem za sen (2000)

Neskutečně sirové, kruté a bráno bez jakéhokoliv nadhledu či snahy udělat si chvilkové humor ze situace lidí, kteří se propadají i když chvilkově zažívají vrcholy. Konec je nejemocionálnější co jsem kdy zažil. Po filmu Doors jsem si řekl drogy zplodili nesmrtelného Jimma, tady ale zničili sny z drog úplně vše.

The Doors (1991)

Hudba a drogy....skvělí scénář a jeden promarněný život, ale každý máme na výběr jak to tu dole na zemi povedeme.

Let číslo 93 (2006)

Film, který mě dostal už před lety originálním zpracováním. Hlavně konec filmu je sugestivní a dlouho mě nenechal v klidu.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Největší klasika a invence nápadu jak hrom. Nechápu že až 286. místo. Pro mě jasná komediální česká jednička.

Potomci lidí (2006)

Mám rád sci-fi a taky filmy trochu apokalyptické. Bohužel Potomci lidi zůstali někde na půl cesty aspoň pro mě.

Všemocný (2011)

Předem musím říct, že film my doporučil kamarád, že prý je to dobrý. Po vzhlédnutí musím říct je to svěží, originální a hlavně mě to neskutečně bavilo sledovat jak to dopadne. 105 minut chytré a svěží zábavy.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Love story bez patosu a sci-fi prvky. Smekám klobouk před bratry kaufmanovci a taky před herci ve filmu. Prostě mě to dostalo jak citlivě lze natočit drama ve vlastní hlavě.