Útěk do divočiny (2007)

Zamyšlení nad tím jestli jde utéct z dnešního světa zpátky do přírody...film u, kterého přemyšlíte co by jste asi udělali vy a kám vlastně míří Váš život.

Rivalové (2013)

Po prvních minutách sledujete příběh dvou protipólů soustředěného Nikiho Laudu a večírky si užívajícího Jamese Hunta, v popředí však pravý svět F1 krásné ženy, peníze a hlavně chlapy, co riskují každou minutu to nejcennější co mají a to svůj život. A že jím to jede celý film krásně až na konci se Vám nechce kina. Kapitola sama o sobě hudba (celou dobu jsem dumal kdo mohl takovou hudbu vytvořit a po zhlednutí titulku hle Hand Zimmer dál není co dodat) a kamera luxusní snímaní závodů a celkově retro atmosféra 70 let. Pro mě film roku.

Rodina je základ státu (2011)

Sonda do divokých 90. let a sonda do naší morálky po "revoluci". Nejlepší je rozhovor v autě z manželkou.

České století (2013) (seriál)

Ahoj, líbí se my jedna věc po Hořícím keři a tomhle seriálů se konečně srovnáváme trochu s dějinami, které jsme stejně jako malý národ mnohdy moc nemohli ovlivnit. Co se týče herců exceluje představitel Klementa Gottwalda (Jiří Vyorálek) a hodně se my líbí Miroslav Donutil v roli britského politika a pak předsedy vlády kdy jasně řekne Masarykovy jak přemýšlí Britové národ a proč ho nepodpoří…. Seriál není hlavně moc tendenční a i z demokratů si nedělá iluze což je dobře. Víz nerozhodnost stran z nerodní fronty po válce.

Muž z oceli (2013)

Konečně našlápli Superman, ale hlavně super sci-fi z super výpravou. Scénář bohužel člověk dokáže předpovídat do předu trochu filmu škodí proto 4 hvězdy. Celkově jsem si připadal jak bych četl knihu i Kinga, těším se na dvojku a ten nový oblek je hodně sexy i když nejsem gay...

Gravitace (2013)

Ahoj všichni co chtěli být kosmonauty přeju Vám hodně štěstí já bych to asi nedál a díky Alfonsovy už to vím....z hlediska příběhu kde nic tu nic akce je prostě vesmírná a ukazuje krutost vesmírného prostoru, ve kterém se nic neodpoští jinak musím pochválit 3D v Havířově je o třídu lepší jak Ostravě.....resume zájít na to určitě za ten požitěk a záběry z vesmíru to fakt stojí (nad Gamgou vysvítá slunce - kdo z nás by to nechtěl vidět).

Moneyball (2011)

Koukám po desáte a mám z toho pocit, jak bych na to koukál poprvé. Je to přesně ten film, který máte v hlavě a pokud si neprojdete všechny sceny než je pochopíte na plno tak Vám to nestačí. Režiserá neznám, ale vím že na jeho další film půjdu jen kvůli němu, dostal mě a smekám klobouk. Hlavně sceny kdy se propletají vzpomínky na minulost a přítomnost jsou dechberoucí nemluvě o celém tématu filmu. Brad Pitt skvělej a Jonah Hill taky a celkově nesourodost tehlé dvojice dělá devizu celého filmu. Resume smekám kloubouk a těším se na další pochoutku pane Bennette Millere..

Hořící keř (2013) (TV film)

Tak jsem to dnes dokoukal a docela mě překvapilo, že se neřešili vůbec Rusové, ale spíše lidi proti lidem; čemuž bych aji věřil a do dneška to v nás částečně žije. Prostě lidi není to o komunistech a jak říkal ten STB lidé jsou jako zvířátka, ale nakonec stejně poslechnou. Díky za každý den bez Ruské nadvlády. Americká není menší, ale díky bohu dává více svobody. Možná , že proto je tu u nás nálada taková divná mezi lidmi a jsme hodně melancholičtí. Je třeba se asi zas zaměřit na ty pozitivní historické fakty a postavil se těm negativním čelem.

Captain America: První Avenger (2011)

Nejvíce mě dostalo míchání starých dobových zbraní s novými a uniformy Hydry jak z hvězdných válek neskutečný a dobrá akce....co více si přát v neděli po obědě.