Neuvěřitelný Hulk (2008)

K této "marvelovce" jsem se dostával řadu let, a vzhledem k mému zhnusení z filmové verze z roku 2003, se mi k ní vůbec nechtělo. Hodnocení také nenapovídala zrovna prvotřídní podívanou a abych pravdu řekl prvotřídní podívaná se ani nekonala... ale.. Dostal jsem příjemné překvapení a velice koukatelný film. Postava Hulka je tu využita zatím asi nejlépe. Není vidět zase tak moc jak jsem čekal a jeho "lidská" verze je díky Edwardu Nortonovi velice sympatická. Navíc solidní triky a slušný záporák. Zajímavá je i vážnější atmosféra, než jakou známe z pozdějších filmů z "MCU".

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pokud se jmenujete Kapitán Amerika nemáte to v (nejen) filmovém světě lehké. Můžete být sebevětší frajer, leč mnohými jste považováni za debila. Můžete se objevovat v sebelepších filmech, leč spousta diváků se na ně ani nepodívá. První film byl díky příjemné retro atmosféře druhé světové války skvělou podívanou, přesto co se týče hodnocení a tržeb musel se takové žumpě jako Iron Man 2 koukat na záda z hodně velké dálky. Jmenovat se po "té velké zemi na západě" se zkrátka nevyplácí. Druhý film ale díky prvotřídní filmařině a skvělému příběhů nemůžou ignorovat už ani ti největší "hateři" (tedy skoro). Od počítačových triků, přes scénář, až po skvělou chemii mezi hlavními postavami. Kapitánův idealismus a naivita, tedy hlavní terče posměchu, tu jsou skvěle využity skrze jeho nespokojenost se současným světem. Jeho "vystřízlivění" a neschopnost zapadnout do současnosti tak vytváří poměrně vážný a chvílemi i smutný příběh, na který nejsme u "marvelovek" moc zvyklí. Vzhledem ke konci prvního dílu a pravděpodobnému vývoji v dílu třetím se tak jedná o jedinou "vážnou" sérii v rámci MCU a tím i nejzajímavější. Navíc je třeba zmínit vynikající obsazení od hlavních rolí až po vedlejší postavy, kterých je tuna a přesto dokáží na malém prostoru zazářit. Zkrátka po dlouhé době naprostá spokojenost a velká natěšenost na díl třetí.