Old Boy (2003)

Vizuálne čaro s podmanivou atmosférou, za hrsť ikonických scén a zabijáckou pointou, ktorá opäť pokladá morálnu otázku kto si skutočne zaslúži pomstu a kto je kladná postava, konečná scéna s hypnózou asi najviac. Kórea v tomto vládne.

Má je pomsta (2002)

Séria poľutovania hodných udalostí kde pomsta plodí pomstu a tá plodí pomstu... Za dvadsať hodín napísaná paráda, ktorá ma v sebe dostatok dôvtipu a krutosti aký len aziati dokážu vypluť. A presne také ja rád.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Slušné pokračovanie, hlavne pretože to je taká strašná prča. Kadencia krvavých scén na úrovni, divákovi sa dostane aj slušná dávka bizarnosti a s ničím nieje problém, vlastne záleží len na tom, ako divák príjme to, čo sa deje (sex na konci filmu čoby čerešnička na torte).

Sabotáž (2014)

Akčný flák nižšej svietivosti než hranica hodnotenia filmu len pretože "je to len akčný film" dovolí. Skip Woods by mal byť konečne unesený a mučený drogovým kartelom, inak to nevidím.

Chraň nás od zlého (2014)

Sinister považujem za perfektnú žánrovku, o to viac bolí, čo Derrickson spravil s týmto. Nemá to takmer žiadne zaujímave postavy a keď už náhodou áno, sú civilné a nudné. Príbeh je zlátanina, nad ktorým rozum stojí, nieje to strašidelné, nieje to atmosferické a čo je najsmutnejšie, je to dokonca aj na smiech. Proste na smiech. Odmietam veriť, že tvorca, ktorý spravil jeden z najlepších filmoch o posadnutosti (Emily Rose!), spravil aj túto blbosť...

Zuřivá salsa (2014)

Smoking hot Nick Frost! Chcem vidieť making of.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Príjemne pohlcujúca čierna komédia, ktorá sa nebojí dotknúť sa citlivých tém, vydesiť a zároveň aj pobaviť. Nieje to OZ, nieje to Prison Break, je to svojské, je to o ženách a tú podstatu využíva naplno a zároveň ukazuje mocenské súboje a (ne)obyčajné ľudské problémy. Prvá séria si hľadá ešte cestu k tomu správnemu rozprávaniu a nový, šialený svet spoznávame s rovnakým šokom ako Piper. Jakmile však prestane byť hlavnou postavou a v druhej sérii nastúpia naozajstný zaporaci, chytí to druhý dych. Tretia séria pritvrdzuje v mocenských súbojoch, zamotáva dej a pre mňa slúži ako prológ pred brilantnou a zábavne temnou štvrtou sériou, ktorá diváka s ľahkosťou emočne zniči. A keď sa zdá, že už to nemôže byť lepšie, tvorcovia dodržuju sľub o tom, že každá séria bude iná a s piatou prichádza totálne šialený, extrémne zábavný, témami relevantný, milý a smutný Riot, ktorý naprieč tromi dňami dokáže vyrozprávať niekoľko skvelých príbehov a zároveň to ku koncu opäť posunúť do inej polohy. Šiesta séria bude minimálne zaujímavá na sledovanie následkov piatej.

Zátah 2 (2014)

Prvý diel som videl za posledný rok asi päť krát a je to pravdepodobne môj najobľúbenejší akčný film za posledné roky, to netajím. Ale to, že sa z pokračovania stane ultrabrutálny, scenáristicky rozsiahly, skvelo natočený skvost, to som nečakal ani náhodou. Nielen že to stopážou a dejom presiahlo prvý diel, má to aj ikonickejšie postavy, perfektnejšiu choreografiu a ten úbytok skvelého soundtracku mi pri tom všetkom skvelom kriminálnom a temnom priebehu deja nevadil. Za mňa lepšie ako prvý diel a hlavne jeden z najzásadnejších akčných filmov posledných rokov. Hollywood by mal Garethovi Evansovi lízať otvor. A chcem trojku ktorá bude mať aspoň 4 hodiny.

Fargo (2014) (seriál)

1.séria- 90% Bolo nebolo jedno stupídne násilie a nebezpečne inteligentné zlo v snehovo bielej Minnesote. Hawley nám predhodil skvelého duchovného nástupcu kultu podľa "skutočných udalostí ktoré sa nikdy nestali" a ja som tú minisériu zbaštil. Nielen že to má surovú zápletku kde vlastne polovica postáv a hlavne hlavný hrdina sú zavrhnutia hodný bastardi, má to skvelého Billyho Boba Thorntona (nomináciu na Emmy poprosím), kúzelnú réžiu doplnenú o melancholický soundtrack, ale hlavne, vo svojej nereálne-reálnej polohe je to čierna komédia kde chcete vedieť ako z toho ten vypočítavý Lester vyviazne, komu ďalšiemu Lorne zničí život a to všetko len aby sme sa opäť zamysleli nad nesmrtelnosťou chrústa a zbytočnosťou života. Posledné dve scény s Lesterom a spokojnou rodinkou tomu dávajú peknú filozofickú bodku. Spokojnosť, hlavne že to nenaťahujú.// //2.séria- 85% Úlet. Perfektne natočená, sakra temná, viacvrstvová, skvelo obsadená a dobová (kamerový filter, Reagan, ufo, emancipácia žien) druhá séria nerobí hanbu tej prvej a skvelo ide svojou cestou čoby absurdná a absurdne krvavá sága o rodinných hodnotách, moci a jednej hlúpej nehode, znova. Hlavne mi to prišlo ako niečo, čo by malo byť skúmané viac, ako čokoľvek čo daný rok vzniklo, pretože je to veľmi okázalé a podivné dielo. //3. séria- 85% Depkárčina. Ak prvá séria bola zábavný krvák a druhá Hawleyho experiment, že čo si môže dovoliť, treťou sériou sa vracia duchovne späť ku Coenovcom a tentokrát sa opiera viacej o ich spirituálnu symboliku v detailoch a atmosferickú hru na city motívom. Inak je všetko pri starom, hodné niekoľko stránkových analýz. Je to perfektne, krásne natočené, herci idú naplno, postavy sú pestré a zaujímavé, zvraty sú super a smer ktorým sa to uberá z počiatku vyzerá zmätene, no keď do seba dejové puzzle zapadnú, záverečný payoff je uspokojivý. Rozumiem tomu kvantu námahy a kreativity, ktoré sú do jednej série zakaždým naliate na hektolitre, no úplne sebecky prahnem po ďalšej sérii, pretože to je vždy jedinečný zážitok.