Počátek (2010)

Do kasičky jsem pánům Nolanovi a DiCapriovi přispěl hned třikrát! Na první pokus pochopit, na druhý procítit a potřetí si už jen užívat film jako celek, neboť za to rozhodně stojí. Inception je pro mne úžasně originální love story odehrávající se na pozadí neméně originálního pokusu o duševní špionáž a za tuto skvělou kombinaci akce a citu tleskám a klidně bych do kasičky přispěl i počtvrté. Batmani se nade mnou vznášeli jako Amor se střelivem a po Inception mohu ohlásit zásah přímo do srdce… Miluju Christophera Nolana!

Správci osudu (2011)

Akce, trochu lasky, dochutit peknou babou a cele zasypat Mattem Damonem. Dukladne promichame a koktejl servirujeme pod nazvem Adjustment Bureau. Po prvnim protahnuti kapaliny brckem slibne, po dopiti cele sklenice platim a vim, ze tohle uz si nikdy neobjednam. Lasku sem tam skoro necitil, akce byla jako jinde a ta sci-fi sklenka to uz nezachrani. Vic jak tri hvezdy za to nedam!

Zdrojový kód (2011)

Na Hromnice o den vice a la sci-fi thriller! Akorat ze casu je mene a vse nezacina v hotelovem pokojiku ale v jednom zatracenem rychliku co za moment exploduje. Kvuli komu? S tim ma velmi dobry Jake Gyllenhaal asi stejny problem jako divak. V mem pripade spokojeny divak, ktery na tomto filmu nemel rad ‘jen’ konec, nebot jsem doufal v nejakou bombu! Ne tu, co roztrha vlak po osmi minutach, ale bombu co roztrha me po devadesati minutach velmi zazivne podivane. I tak moc prijemne prekvapeni.

Obhájce (2011)

Ocekavani zadna, prekvapeni velke! Takove bozi mlyny jednoho namachrovaneho pravnika a The Lincoln Lawyer nam dosti atraktivnim zpusobem priblizuje, jak vlastne takove mlyny melou! Dej prijemne ubiha, trochu samolibeho pravnika Hallera (McConaughey) mi zacina byt dokonce lito a po chvili uz urputne mackam palce 4ks, at toho rozmazlenyho blondatyho zmetka usadi! Asi jsem prozradil, ze moc nemusim pravnicky machry a maminkou zkazeny blondacky, ale tenhle film ze soudni sine i mimo ni rozhodne rad mam!

Půlnoc v Paříži (2011)

Nejlepsi Allen to neni ale je urcite nejvic o Parizi! A urcite mi ze vsech Allenovych asi nejvice zmenil zivot! Detaily nebudu plytvat ale Pariz je Pariz a Woody mi ji dokazal zprostredkovat takovym zpusobem, ze jsem atmosferu filmu hltal jako crème brulee a lehky nenarocny dej vychutnaval jako dobre ulezely Morbier. Chutnalo a zanechalo dojem.. a zivotni nasledky!