Sinister (2012)

Všechno funguje jak má, ať už je to atmosféra, lekačky, zvuk.. Největším minusem, jak už bejvá u většiny hororů zvykem, je ovšem konec, kterej film lehounce posílá do kytek. I tak jde ale o nadprůměrnej horůrek a zřejmě nejlepší pro rok 2012.

Méďa (2012)

Nechutnej sentimentální patos s pár hroznejma, ale naopak i s pár naprosto geniálníma scénama. Název je trošku zavádějící, protože Teda je míň, než se může zdát a totálně klišovitej příběh se točí hlavně kolem zamilovanýho páru, jenž nám McFarlane představuje jako ten nejideálnější a nejskvělejší na světě...prostě hrozný. Ale když se objeví Ted, kterýho si prostě musí každej zamilovat, začínaj rupat bránice, film je najednou úplně jinej a je to neskutečná prdel. Společně s popkulturníma odkazama na vše možný, je to to nejlepší, co nám Ted může nabídnout. Bohužel ale..toho patosu je prostě až moc.

Resident Evil: Zatracení (2012)

Leon S. Kennedy je ultra frajer, Ada Wong je i přes svou digitalizaci hodně sexy, krve je všude zatraceně dost, pohled z první osoby taky fajn, to všechno navíc ve výborný animaci. Už tomu chybí jen to nejpodstatnější, atmosféra a pořádnej příběh. Nemastný, neslaný, bez nějakýho většího nápadu, škoda.

Pařba v Bangkoku (2011)

Opakovanej vtip už není vtipem. A to i kdyby ta opice chlastala Jacka a hulila jointy. Pár světlejch míst to má, ale jinak je to jednička přes kopírák, akorát že v Bangkoku.

Bronson (2008)

Když jsem viděl Drive, říkal jsem si, že Refn má celkem blízko k Lynchovi. Bronson mě v tom jenom utvrdil. Opět hodně zvláštní filmek s hodně zvláštním hlavním "hrdinou". Tom Hardy je excelentní a soundtrack místama stejně divnej jako sám film. Zajímavej to zážitek. 70%

JFK (1991)

Tři hodiny materiálu, kterej nenudí, ba naopak, nutí člověka sledovat film každičkou vteřinu, protože jde opravdu o hodně zajímavej, strhující příběh se skvělým tempem a hromadou známejch hereckejch jmen a ksichtů a ač jde jen o Stonem podanou teorii, rozhodně je nad čím přemejšlet. Netvrdím, že věřim všemu, co mi Stone naservíroval, ale nad některejma věcma opravdu visí velkej otazník.

V/H/S (2012)

Já se tak těšil.. Dokonce, na poprvý jsem shlídnul první dva příběhy, ale pak jsem film raději vypl, protože mi k němu chyběly titulky a z odposlechu jsem nepochytil úplně všechno a řekl si, že na ty titulky počkám a film si užiju úplně. Z první storky jsem byl nadšenej, fakt to na mě zapůsobilo dost dobře, až jsem si málem kákl. Druhá byla sice slabší (hlavně to rozuzlení bylo k ničemu), ale atmosféricky pořád solidní náser. Ale pak přišlo velký zklamání, protože třetí příběh byl naprosto otřesnej a čtvrtej mě teda taky nijak zvlášť nebavil. Jednoznačně nejlepší je poslední, a to jak příběhově, tak i režijně. Co se týče hlavní dějový linie, tak ta byla bohužel taky průměrná. Rozhodně budu do budoucna hodně přemejšlet o shlídnutí dalšího found footage filmu, protože každej další takovej film mě utvrzuje v tom, že je to hodně bídnej (pod)žánr. Amateur Night - 8/10, Second Honeymoon 6/10, Tuesday the 17th 1/10, The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger 3/10, 10/31/98 - 9/10

Temný rytíř povstal (2012)

Naprostá unešenost! Popravdě, žádnýmu filmu se nepovedlo, dotáhnout mě na něj 2x do kina, až teď "TDKRku".Hlavně proto, že je to skvěle zrežírovaný...A Bane je prostě záporák jak se patří. Takový hoře svalů je naprosto lehký uvěřit, že si dokáže podmanit lid a ovládnout celý město. Kam se na něj hrabe jakejsi šašek se škrabkou na brambory :)) (není myšleno ve zlým) A ta hudba a celkově zvuk...fííha, mazec. Lepší završení trilogie asi už přijít nemohlo. Hardy, Nolan a Zimmer na hrad!

Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011)

Prostý, jednoduchý a hlavně hodně hloupý ve všech směrech..navíc bez Jai Whiteových skills, kvůli kterejm jsem se na tuhle blbost koukal..dostalo se mi akorát přehršle dementních zpomalených záběrů, hromada absolutně nesympatickejch "herců" a ultraotřesný režie.

Šišanje (2010)

Hej, ono to, ty vole, vypadá jak televizní film z produkce ČT, no je to normální!? Hrůza a děs. Asi nejhorší film, kterej jsem na tohle téma viděl. Ať už po stránce příběhový (absolutně nereálný), nebo po stránce zpracování..Poselství filmu třeba vůbec nechápu..asi proto, že jsem žádný neobjevil..možná ani o žádný nešlo, nevim. Jo a navíc jsem si celou dobu myslel, že ten ksicht na filmovým plakátu je ženská, ale ono ne