Černá ovce (2004)

Vcelku povedený film o křesťanské škole a jejich hrdých studentech. Ukazuje studenty, kteří jsou do křesťanství tak zapálení, že to až hraničí s fanatismem. To mě na filmu nejvíc bavilo, protože tak humorně odhaloval pokrytce, kteří si na pravé křestany pouze hrají, a dělají takové věci, jako třeba nevěra či vandalismus. Hlavní postava Mary postupně rozpoznává přetvářku a faleš u svých kamarádek, a proto se přiklání k těm, kteří jsou kým jsou a na nic si nehrají.

Mluv (2004)

Vynikající podívaná o mladé dívce plné života, ze které se přes noc stane depresemi přetékající samotářka. Silné drama o 14-ti leté dívce, která se musí vyrovnat s opravdu nepříjemnou událostí, která ji poznamenala na celý život.

V pasti (2005)

Vynikající film, o jehož dokonalost se zasloužil především bravurní herecký výkon mladé herečky Ellen Page, která se dokonale převtělila do role kočky chytající myš do svých spárů. Myš, jejíž minulost skrývá zrůdné tajemství, které si ovšem divák musí z části domyslet. Za tak mrazivou atmosféru si zaslouží plných 5*****.