Manhattan (1979)

Tak tohle me fakt hodne prijemne prekvapilo. Neskutecne pohodovej film. Pribehove je to sice chudsi, klasicky vztahovy komedio drama, kde se to da ale navic lehce predvidat, k tomu vtipny dialogy, ale nic, u ceho by se clovek valel smichy a do toho krasny zabery New Yorku. To, jeste spolu s peknou hudbou dava tak nadhernou a pohodovou atmosferu, jaka se jen tak nevidi.

Sběrné surovosti (1965)

Byl by to paradni kratas, kdyby mel klasickou delku 10-15 minut a nebyl natazenej do 30 minut. Ze zacatku je to totiz fakt parada, vtipny, misty trosku skoro az cernej humor, uchylny postavy a zajimavy prostredi. Jenze to vydrzi tak 15 minut a pak uz to je jen takovy o nicem. Skoda, trosku zkratit a bylo to na 5*.

Fádní odpoledne (1964)

Kratkej film naprosto o nicem, kde 15 minut parta nesympatickejch dedku mele o fotbale a kritizuje mladyho navstevnika hospody. Nicmene musim uznat, ze to ma docela pohodovou atmosferu. Skoda, ze tu neni zadnej konec a cely to tak nak vysumi.

Jsem agent (2002)

Tak tohle je hodne dobra akcni komedie, ktera by si zaslouzila vyssi hodnoceni. Pribehove to je v pohode a akce je taky natocena slusne, ale tady jde hlavne o Murphyho a Wilsona. Jedinej problem je v tom, ze Wilson ma hrat toho slusnaka, ale ve vysledku pusobi oba jako magori. Nicmene oba jsou perfektni a Murphy hraje postavu, ktera mu sedne ze vseho nejvic, neustale hlaskuje a nastesti se neprevlika za tlusty cernochy. No a obcas se dokonce urodi nakej dobrej parodickej forek na bondovky. Proste slusna zabava.

Tlouštík z Beverly Hills (1997)

Ja si nemuzu pomoct, ale i kdyz to je desna hovadina, film jsme videl uz nekolikrat a vzdy se u nej perfektne bavim. Navic se dost mozna jedna o Farleyho nejzajimavejsi postavu. Jeho ninja je totiz desny hovado, ale zaroven se dokaze docela dobre pohybovat, kdyz prijde na nakou akci, coz je docela s podivem. Jinak pribeh se s nicim moc nesere a ve slusnym tempu utika, sem tam tu je nakej brutalni vtipek nebo parodie na kung fu filmy a ani ten Rock tu neni tak nesnesitelnej. Kvalitou film asi na 4* neni, ale ja se fakt vzdy bavim, takze je dam.

Aeon Flux (2005)

Serial jsem sice nevidel, ale tohle rozhodne nebylo tak spatny, jak by se podle hodnoceni mohlo zdat. Coz sice neznamena, ze by se jednalo o neco extra, ale docela slusne jsem se bavil. Skoda, ze tempo nasazeny v prvni puli nevydrzi, protoze ze zacatku to je jen o akci. Tvurci pak zacnou s pribehem, kterej sice neni spatnej a pro takovejhle typ filmu dostacujici, jenze obcas tu jsou fakt neskutecne trapny zvraty, ktery jsou navic predvidatelny. Jinak akce je natocena docela dobre, choreografie se povedla, triky jsou taky na slusny urovni a Charlize je i s cernejma vlasama sexy a celej film tahne.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

I pres fakt, ze film na prvni pohled vypada jak nehorazna nuda, je o vecech, o kterejch vim minimum a nenatocil ho zadnej expert na podobny filmy, tak musim uznat, ze to je hodne poutavy drama. Coz si zaslouzi uznani, jelikoz jde jen o hromadu rozhovoru, reportazi a nepretrzite se tu jen mluvi. Na druhou stranu, z filmu mi nejak neprislo, ze by to obdobi bylo zas az tak drsny a McCarthy spis pusobi jak takovej vzteklej sasa. Jinak i pres velky jmena, jako treba Downey a Clooney, kuli kerejm sem si film vlasne pustil, celej film je o Strathairnovi a nutno rict, ze to zvlada s prehledem a spolu s ostatnima tvori dobrej tym, kde nikdo nijak nevycniva a vse pusobi dobre dobove. Navic diky delce necelejch 90 minut film nezacne nudit a naopak mi prislo, ze konec byl zbytecne uspechanej a slo to jeste trochu rozvest.

Říkejte mi Kubrick (2005)

I kdyz se jedna o hodne dobrou komedii, presto mi pride, ze potencial tu byl daleko vyssi. Nejvetsi problem je v tom, ze se tvurci ohanej Kubrickem. Kazdou chvily sice zazni nejaka znama melodie a hned na zacatku mi to prislo jak parodie na Mechanickej pomeranc, ale to je vse. Fakt jsem nezaznamenal, ze by se tu delala sranda z nejakyho konkretniho filmu a cely je to jen o ty hudbe. Navic prvni pulku filmu se nic nedeje a misto, aby se tvurci zamerily na vychcanyho podvodnika, je to spis o tom, jak starej uchylak bali jednoho buzeranta za druhym. V druhy pulce uz se nastesti film rozbehne vic, Malkovich zacne chlastat, poradne podvadet a lidi na jeho podvody zacnou prichazet. Taky mi furt nejak neslo do hlavy, jakto, ze nikdo nevi, ze je Kubrick mrtvej, pripadne nikdo nevi, jak vypada. Coz se sice na zaver castecne vysvetlilo, pac tvurci rekli, z jaky doby film je, ale stejne to bylo hodne neverohodny, ze by mu kazdej nalit a to vcetne novinaru. Obzvlast, kdyz o Kubrickovi nic moc nevedel. Celkove, i kdyz to neustalym balenim teplousu v prvni polovine bylo uz lehce otravny a i pres fakt, ze to o parodovani Kubrickovo filmu vlasne vubec neni, tak jsem se velmi dobre bavil a to hlavne zasluhou Malkoviche, kterej nesleze z obrazovky a je skvele charismatickej a to i pres fakt, ze misty bych mu radsi dal pesti.

Maska zrcadla (2005)

Popravde receno, podle me az zbytecne uchylna stylizace a to na ukor pribehu. Ne, ze by byl pribeh spatnej, jen je takovej hodne jednoduchej, cela ta mytologie je taky hodne jednoducha a na zaver to tak nak vyzni do ztracena. Jinak co se tyce triku, ty jsou vetsinou takovy desne jednoduchy a cely to pusobi hodne pocitacove, ale v tomhle pripade to asi byl ucel a ono to fakt docela funguje, obcas fakt clovek nestaci cumet, ale misty to uz je skutecne trochu moc. Navic se to ani nejak poradne nerozjede, celej film jen tak pomalu plyne. Nicmene musim pochvalit Stephanie Leonidas, ktera byla fakt dokonala. Celkove lepsi 3*.

Chyťte ho! (1995)

Docela prijemnej film, kterej ale desne srazi pribeh. Dej je totiz silene prekombinovanej a je tu neskutecny mnozstvi postav, jejichz pribehy se ruzne protinaj. To by bylo fajn v naky kriminalce, jenze tohle je bohuzel krimikomedie a tim, ze clovek musi premejslet, kdo co s kym ma co za ksefty, tak se uz tolik nebavi. Nerikam, ze bych se ve filmu nejak ztracel, ale uplne by stacilo ctyri, pet postav a byl bych spokojenej. Co se tyce hercu, to je asi nejvetsi plus filmu. Travolta je jako pohodovej, ale drsnej vymahac naprosto paradni, Hackman, Russo a DeVito maj taky svoje perfektni momenty, ale mym favoritem byl ultra sprostej magor Dennis Farina, ten fakt nemel chybu a pripomnel mi trosku jeho postavu z Podfu(c)ku. Celkove se sice ke konci dej hezky vyresi a obcas je fakt cemu se smat, ale diky tomu prekombinovanymu deji film desne ztraci mistama tempo a to nejlepsi si tvurci vyplacali hned pri uvodnich titulcich.