Maska zrcadla (2005)

Popravde receno, podle me az zbytecne uchylna stylizace a to na ukor pribehu. Ne, ze by byl pribeh spatnej, jen je takovej hodne jednoduchej, cela ta mytologie je taky hodne jednoducha a na zaver to tak nak vyzni do ztracena. Jinak co se tyce triku, ty jsou vetsinou takovy desne jednoduchy a cely to pusobi hodne pocitacove, ale v tomhle pripade to asi byl ucel a ono to fakt docela funguje, obcas fakt clovek nestaci cumet, ale misty to uz je skutecne trochu moc. Navic se to ani nejak poradne nerozjede, celej film jen tak pomalu plyne. Nicmene musim pochvalit Stephanie Leonidas, ktera byla fakt dokonala. Celkove lepsi 3*.

Chyťte ho! (1995)

Docela prijemnej film, kterej ale desne srazi pribeh. Dej je totiz silene prekombinovanej a je tu neskutecny mnozstvi postav, jejichz pribehy se ruzne protinaj. To by bylo fajn v naky kriminalce, jenze tohle je bohuzel krimikomedie a tim, ze clovek musi premejslet, kdo co s kym ma co za ksefty, tak se uz tolik nebavi. Nerikam, ze bych se ve filmu nejak ztracel, ale uplne by stacilo ctyri, pet postav a byl bych spokojenej. Co se tyce hercu, to je asi nejvetsi plus filmu. Travolta je jako pohodovej, ale drsnej vymahac naprosto paradni, Hackman, Russo a DeVito maj taky svoje perfektni momenty, ale mym favoritem byl ultra sprostej magor Dennis Farina, ten fakt nemel chybu a pripomnel mi trosku jeho postavu z Podfu(c)ku. Celkove se sice ke konci dej hezky vyresi a obcas je fakt cemu se smat, ale diky tomu prekombinovanymu deji film desne ztraci mistama tempo a to nejlepsi si tvurci vyplacali hned pri uvodnich titulcich.

Velký (1988)

Z tech Hanksovo ranejch komedii je tahle asi moje nejoblibenejsi, ale precejen film drobet zestarnul a kdyz jsem ho ted po case videl, uz jsem se zas tak moc nebavil. Nejvetsi problem je totiz v delce, minimalne o takovejch 20 minut by sel zkratit, hlavne protahovanej konec. Jinak pribeh je zajimavej, je to fakt film pro celou rodinu, Hanks hraje perfektne a ze to je dospele vypadajici kluk mu clovek veri celou dobu. Obcas je film dojemnej, obcas je to naopak slusna sranda, ale nikdy to nezklouzne do nejaky trapnosti. Slusny 4*.

Francouzská spojka II (1975)

Sice je fajn, ze vzniknul druhej dil, precejen prvni neni uplne zakoncenej a taky je fajn, ze tu prakticky neni poznat, ze se zmenil reziser a Hackman misty hraje jeste lip nez v prvnim dile (hlavne v casti s drogama). Co uz tak fajn neni, je, ze film misty nudi. Nejdriv se 40 minut prakticky nic nedeje, Hackman se poflakuje po Francii, sem tam se s nekym pohada nebo nekomu nerozumi a vlastne vubec nevysetruje. Pak je asi nejzajimavejsi 40 minutova cast s Hackmanem na drogach, ktera je sice pusobiva, ale dej taky nijak dopredu neposune. No a poradny vysetrovani zacne az po naky ty hodine a pul, coz je dost pozde. Fakt to chtelo na pribehu vic zapracovat nebo ho zkratit. Lepsi 3*.

Francouzská spojka (1971)

No popravde receno drobny zklamani, cekal jsem precejen neco vic nez jen dobre natocenou kriminalku. Co se tyce pribehu, nic originalniho, na druhou stranu je pekne udelany, ze pripad zacne od nahodnyho podezrelyho v baru a pres vsemozny sledovani, odposlouchavani, vyslechy a podobne se doberem az k zaverecnymu velkymu zatceni. Fakt si nepamatuju film, kterej by takhle krasne rozebral pripad od zacatku do konce. A to cely pusobi dost realisticky a ma to slusnou atmosferu. No a pak tu jsou paradni herci, Scheider sice moh dostat vic prostoru, ale celej film stejne tahne Hackman, kterej je sice naprosto perfektni, ale stejne bych rek, ze uz jsem ho parkrat videl zahrat lip. Celkove dobre natocena kriminalka ze stary skoly, ktera se bohuzel misty drobet tahne.

Honba za klenotem Nilu (1985)

Neprislo mi, ze by byl druhej film nejak slabsi nez prvni a ani, ze by se nepritomnost Zemeckise na filmu nejak vyrazne podepsala, ale precejen mam prvni dil radsi. Jedinej zasadnejsi problem bych videl v tom, ze se nekona zadna honba za klenotem, protoze skoro na zacatku je vysvetleno, jak se veci maji. Ale jinak to je opet sled paradnich honicek a vtipku s opet skvelou dvojkou Douglas a Turner a tentokrat dostal vic prostoru i DeVito, kterej je obcas fakt perfektni.

Honba za diamantem (1984)

Paradni dobrodruznej film na kterej vzdycky rad kouknu. I kdyz se neda rict, ze by byl nejak natriskanej akci, tak se porad neco deje, honba za diamantem je sice az na konci a predtim hlavni dvojka jen furt pred nekym zdrha, ale vubec to nevadi. Navic Turner a Douglas jsou fakt paradni, akorat jesli se tvurci snazili o takovy to klasicky, ze se nejdriv nemuzou vystat a pak se zamilujou, tak mi prislo, ze se tu kdovijak nehadali. Nicmene chemie je mezi nima paradni. No a Zemeckis zvlada dobre podat jak akci, tak vtipky a hlasky a jako celek je to proste moc dobra zabava.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Fakt nechapu to nizky hodnoceni, takovyhle ma vetsina Andersonovo filmu a me se pritom zatim kazdej jeho film dost libil a ani tohle neni vyjimkou. Pribeh je sice jednoduchej a v podstate by se dal rozdelit na tri casti, kdy v prvni je ukazanej Russell v akci a jeho nahrazeni, v druhy se zabydluje mezi "vesnicanama" a v treti si to vyridi s neprateli, ale staci to. Jen za tu na akci chudou prostredni cast musim dat o hvezdicku mit. Jinak film je fakt kurevsky zabavny a misty docela drsny becko s paradni atmosferou, paradnima kulisama a hodne dobrejma trikama a navic Russell v hlavni roli, ackoliv za celej film nezmeni vyraz v obliceji a rekne dohromady tak pet vet, tak je jako zoldak velmi presvedcivej a navic je namakanej jak hovado. Fakt jsem se skvele bavil.

Kokain (2001)

Docela zajimavej film o drogach, kterej se ale prezentuje jinak nez mafianskej film. Coz nevadi. Problem je v drobet nevyrovnanym deji, ale za to tvurci asi moc nemuzou, jelikoz museli jet podle skutecnejch udalosti. Prvni pulka filmu je paradni, Johnny rozjizdi kseft nejdriv s travou a postupne prejde na kokain, dela si nove pratele a dodavatele, obcas po nem jde policie, proste se porad neco zajimavyho deje. Druha pulka uz je bohuzel trosku slabsi, Johnny stridave s drogama prestava a zacina a spis se film prezentuje jako rodinny drama, kdy jde hlavne o dceru. Nicmene tempo si film udrzuje docela slusny po celou dobu a nikdy nezacne nudit. Co se tyce hercu, Johnny celej film tahne a krome toho, ze hraje paradne, tak je na nem taky skvele udelany starnuti. Mile me taky prekvapil Ray Liotta v roli dobrackyho tatky. Naopak me stvala Penelope Cruz, nejenze nehrala kdovijak uzasne a ani se nepredvedla aspon nahore bez, ale neustale si furt jen stezovala a rvala a byla fakt silne protivna. Nicmene i pres otravnou Cruz a trosku slabsi dej v druhy puli to na lepsi 4* bude.

Volání o pomoc (2007)

Naprosto fantasticky drama. I kdyz se tu nedeje nic kdovijak originalniho, tak film dokaze zaujmout, je misty hodne dojemnej az smutnej, misty naopak vtipnej, celkove skvele napsanej. Navic se tvurci mohli oprit o dva paradni herce, Don Cheadle odvadi svuj nadprumer a hraje paradne a Sandler, ackoliv ze zacatku tam obcas byly videt jeho klasicky grimasy, tak se za chvily rozehral a zahral taky fantasticky, hlavne v zaveru. Naopak mi nesedla Smith, respektive jeji postava, ta mi prisla docela protivna. Binder proste pohodovym zpusobem natocil drama o vaznejch vecech a ty dve hodiny me stoprocentne zaujal.