Kovbojové a vetřelci (2011)

Jeden z filmů na které jsem se těšil docela dlouho. Proto mě zklamaly recenze ihned po té, co vyšel. Tak jsem se šel přesvědčit k nám do našeho malého kina, co na nich bude pravdy. Při vstupu do sálu asi pro stovku lidí jsem musel zadržet smích. Nečekal jsem že bude narváno, ale nečekal jsem ani to, že minutu před spuštěním filmu tam bude sedět jen jeden jediný divák. Nakonec se nás tam sešlo pět. (Myslím, že to přesně vystihuje tento film.) A docela se divím, že nikdo z těch pěti "přeživších" neodešel ještě před koncem.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Určitě nejlepší seriál této sezony. Příběh je celkem jednoduchý, ale celou dobu si nejste jisti jestli má Carrie pravdu a Brody je skutečně s teroristy. Chvíli vypadá, že je jindy je je zase takový jak bychom od válečného zajatce čekali. Uvidíme jak to bude dál...

Donnie Darko (2001)

Jeden z mála filmů u kterého jsem cítil potřebu vidět ho ještě jednou. Zvlášť když jsem zjistil, že jsem viděl jen zkrácenou verzi. I na podruhé mě ovšem dostal. Zůstal jsem sedět před obrazovkou celý zpocený a přemýšlel jsem, jak si ho mám správně vyložit. Ani se nedá říct, co se mi na tomto filmu líbilo víc. Herecké výkony skvělé, hudba znamenitá a příběh nedosažitelný. Myslím si, že zase dlouho nebudu moct večer usnout.

Castle na zabití (2009) (seriál)

V této době nejlepší krimi seriál, který v tuto chvíli běží. Alespoň pro mě. Postavit spisovatele do prostředí newyorské police, zvlášť ke krásné detektivce, může někomu připadat jako klišé, ale tvůrci to zvládli na jedničku. Každý případ má hlavu i patu, vztah mezi hlavními postavami se vyvíjí možná pomalu, ale v tom je síla seriálu.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Pro mě nejlepší seriál všech dob. Kdykoli stihnu nějaký díl v televizi, dokoukám ho až do konce, i když jsem ho už viděl několikrát. Je to prostě seriál, který můžete vidět stokrát a stejně vás neomrzí.

Firefly (2002) (seriál)

Snad nejlepší sci-fi seriál, který jsem kdy viděl. Spojit ho ještě s westernem by mě doopravdy nenapadlo, ale Whedon to zvládl mistrně. Výběr herců nemohl být lepší, hudba jednoduše skvělá, ale nejvíc jsem rád za scény ve vesmíru. Tím, že tam není nic slyšet, dodává seriálu opravdovost. To i ale ostatní sci-fi problémy. Nesetkáte se tu s žádnými mimozemšťany různých tvarů a podob. Dokonce i ostatní planety jsou uměle terraformovány, aby podpořili dosavadní znalosti o vesmíru. Každá postava má svůj příběh, který se tvůrci snažili vysvětlit, ale ve čtrnácti dílech je to opravdu těžké. Někdo říká, že je škoda, že takový výborný seriál skončil tak brzy, ale možná je to dobře. Někdy je lepší udělat skvělou minisérii než průměrnou seriálovou zívačku.

Trestná lavice (2005)

Na odlehčení po těžkém dni jako dělané.

Americká krása (1999)

Na nějaké filmy musíte prostě mít náladu a chuť se podívat. I když doporučení na Americkou krásu přišlo již dávno, trvalo skoro rok než jsem tento film sehnal a další měsíc než jsem k němu dostal. A musím říct, že jsem neudělal chybu když jsem si počkal. Úplně to vystihlo mojí náladu a možná nějakým způsobem i pomohlo. Už jen ten úvodní soundtrack, mě přesvědčil o kvalitě filmu. Díky Tschertschane