• Pohádka

Koruna (2016) (seriál)

Skvělá výprava, skvělé filmování, hudba scénář, herecké výkony. Ovšem ve výsledku je to nudný seriál o nudných lidech. Vydržela jsem necelé dvě série. Možná, kdyby se to více blížilo pravdě, nebylo by to tak nudné. Na druhou stranu by to bylo asi politicky neprůchodné.

Patrick Melrose (2018) (seriál)

Spoléhá se tu na to, že jde o těžké téma a Cumberbatch je skvělý herec. Obojí je pravda. Nevím, zda mi nesedlo téma, ale celé mi to dost často spíš lezlo na nervy než abych mě to zaujalo. Asi mi nesedí sledování několika hodin sebedestruktivních lidí.

Sexuální výchova - Série 2 (2020) (série)

Nechávám tři hvězdy asi za to, že ubylo programově sexuálních scén pro šokování. Což mi vyhovuje. Na druhou stranu, přibylo klišé a předvídatelností. Jede to vážnější linii, až je z toho skoro slaďárna a moralismus. Zatím jen skoro, stále se to ještě drží, ale nedokážu si představit, jak dlouho ještě. Je to určitě koukatelné, uběhne to příjemně, ale žádná pecka to opravdu není. Nemám pocit, žeby mi to něco dalo. To, že je tam skoro každý gay, lesba nebo má nějakou úchylku mi zajímavé nepřipadá.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Celé jsem to vydržela proto, že si člověk říká, že to přece nemůže být celé tak špatné. Může. Jednu hvězdu dávám za naprůměrné vizuální spracování a u většiny i dobré herecké výkony. Ostatní by bylo na odpad. Na GoT jsem se začala dívat až byla ve vysílání 7. série. Vůbec jsem netušila o co jde, jaký je to žánr. Když o tom každý tak básnil, tak jsem čekala hodně. Asi jsem čekala víc, než to je, takže mě to neoslnilo jako jiné, byla to pro mě prostě jen taková oddychová zábava na večer. Ale dobrá oddychová zábava. Poté, co jsem zhlédla tuto sérii, jsem musela přehodnotit to, za co jsem to považovala předtím. Byla to naprůměrná odychová zábava. Dialogy posledí série jsou otřesné, často až trapné, chování předvídatelně nudné a když už má být nějaký zvrat, tak nám ho radši oznamují okecáváním tři díly předem, aby alespoň někdo(asi někdo hodně hloupý) uvěřil té logice, která vlastně většinou neegistuje. Kdyby se alespoň něco dávalo smysl. Ono už ta sedmá série mnohdy moc smysl nedávala, ale to si ještě odpustili ty šílené dialogy a nebyl tam jeden nesmysl za druhým. Mně je jedno, jak to dopadne a kdo nakonce přežije, já ten seriál neprožívala jako někteří, ale kdyby to vše dávalo smysl, jako ty první série. Přijde mi, že tvůrci se upnuli na pár klíčových lidí a jejich vlastností( Cersei miluje svoje děti(jasně, a proto jedno v podstatě zabila, Tyrion je inteligentní-co inteligentního v té psolední sérii vlastně vymyslel?, Daenerys se musí zbláznit, když jej rodina byla incestní a šílená) a fakticky o ničem jiném se tam celou dobu nekecalo. Jo ještě se hodně zabývali vztahem Jamieho a Brienne, faktem je, že se s tím herci vypořádali v celé té hrůze vcelku se ctí( Coster-Waldau a Christie tam patří herecky k nadprůměru), ovšem co a proč se tram dělo hlavě z hlediska Jamieho jsem zrovna dvakrát nepochopila až do konce. Ano, můžeme si domyslet, tady si lze alespoň něco domyslet, co by do určité míry dávalo smysl, ale aby to celé dávalo smysl, tak je to už dost kostrbaté. Celé je to šíleně osekané, možná je to i dobře, i když sněm nejvýznamějších rodů působí vcelku komicky. Ostatní významné rody jsou asi po smrti bez toho, aby to někdo vůbec řekl. Nedovedu si představit, co by tvůrci udělali těm méně hlavním postavám, když si nedovedli poradit s těmi hlavními, kde měli už z dřívějška celkem bohatě vykreslené postavy. Celé to bylo zabité tím, jak se většina , kdo za toto zodpovídá(producenti, majitelé tv...........), tváří, že je vše v nejlepším pořádku. Navíc, jak jsem to zhlédla celkem nahuštěně za sebou, nelze si nevšimnout, že to časem bylo čím dál korektnejší. Pro ně asi jo, vydělali na tom asi dostatečně.

Californication (2007) (seriál) odpad!

Já jsem to nějak přežila do začátku třetí série a stále jsem čekala, kdy pochopím vyjímečnost tohoto počinu. Nestalo se, ze začátku možná pár náznaků, načež postavy jen nudily a ztrapňovaly se a nudily a nudily. Nějak nemůžu považovat za zábavné něco, co se tváří tak, že nemoralizuje, ačkoli moralizuje tak, že člověk pochybuje o tom, že to mohl vůbec někdo napsat. Ne že bych něco tak pitomého nikdy neviděla, ale to alespoň přiznalo, že to pitomé je a nesnažilo se to předstírat, že díky pár trefným ironickým poznámkám je možné něco povýšit na nadprůměrný seriál. Jeden kamrád to nazval obskurní. Asi je to slovo, co to vystihuje. Možná nudně obskurní,

Domek z karet (2013) (seriál)

Toto se stane, když seriály přestanou být druhořadým zbožím a jeden z nejlepších herců své doby se dostane k roli, kde může postavu rozvíjet déle než v nejdelším filmu. A dost možná nehrál nikdy nic, co by dokázal zahrát lépe. A výsledkem je geniální seriál, který možná časem ztrácí(poslední řadu jsem neviděla), ale ztrácí z počtu hvězd, které tu nelze dát. Mnohdy nevíte, co se stane, co bude dál, dialogy i monology jsou tak přitažlivé, že milujete i ty největší záporáky. Ten seriál je nekorektní, svým způsobem se vysmívá americkému stylu života, že se víc vysmívat ani nemůže, šokuje už v první sérii, že víc šokovat nemůže, což mu možná potom trošku ubírá, pak už totiž čekáte vše a někdy už by vlastně méně šoku bylo ve výsledku více. Asi proto, že už čekáte to nejhorší a ono to přijde. Přesto jsou hlavní postavy neskutečně lidské se svými slabostmi a neskutečně přitažlivé, protože herci jsou ti nejlepší možní a scénář jim jen a jen pomáhá. Je tam moc, sex, smrt. Dalo by se říct, že takový laciný koktejl, nakterém ale není ve výsledku laciné vůbec nic. Kromě způsobu, jakým to zařízli. Pokud vím, tak z té poslední série už bylo něco natočeno, než vyhodili Spaceyho. Asi to smazali, protože se docela divím, že jim to někdo neukradl, mnoho lidí by i za to málo ochotně platilo.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Zatím jen 3*, moždá 3a1/2, kdyby to šlo. Ten seriál je vlastně hodně vyvedený, ale překračuje hranici tak, že mi to místy není příjemné a přitom je nepřekračuje dost. Místy mi přišlo, že chtějí získat pozornost až laciným ukazováním sexu. Že to nedává smys?. Ani mě. Ale prostě to tak cítím. Přijde mi, že se to musí brzy vyčerpat. Role Otisovy matky je někdy geniální a někdy ten scénář nutil k přehrávání, které není Gillian Anderson hodno. Nejlépe hraje a že je to dle mého jedna z velice nadprůměrných hereček, v okamžicích, kdy není tlačena scénářem do až nesmyslných reakcí. Otis mě většinou ale baví. V každém případě to časem začalo být zajímavé, aby to konci přešlo k trošku předvídatelným situacím. Uvidím, zda zvládnou vyždímat z toho víc. Začátek slušný.

New Amsterdam (2008) (seriál)

Taková průměrná kriminálka s docela zajímavým námětem, ze kterého by se dalo možná vytřískat o něco více. Přesto je to o třídu lepší, než x dalších podobných kriminálek, kterým bylo dáno mnohem více prostoru na život. Možná by se časem ukázalo, zda to v lehkém naprůměru drží jen šarm Nicolaje Coster-Waldau, který není na 4*, ale alespoň na 8* a možná by byl na 10*, kdyby nebylo toho vyholeného hrudníku a americké korektnosti, která v 21.století zabírá lidi nad pas, aby náhodou nezabrala nahý zadek.