Krycí jméno Lev (2020)

Docela jsem se bavil. Mám rád Danyho Boona a francouzské komedie. Parodie na špionážní filmy mají ve Francii tradici a bývají úspěšné - Muž z Acapulca, Operace Corned Beef, Velký blondýn ad. a tahle je sice poněkud netradiční, ale smíchu se člověk nevyhne.

Palm Springs (2020)

Pořád jsem přemýšlel odkud znám Cristin Milioti a už to mám.... Matka z "Jak jsem poznal vaši matku".

Casting na lásku (2020) odpad!

Tenhle film mě donutil k zamyšlení, proč někteří lidé studují filmařinu, jaké mají očekávání a jak je možné, že je to někdo nechá vystudovat. Když totiž pominu neuvěřitelně stupidní scénář, příšernou hudbu, naprosto hanebnou režii a otřesné herecké výkony většiny obsazení...tak vlastně nezbude nic. Berličkou příběhu je vnitřní monolog. Ten však funguje pouze když je opravdu vtipný, ironický...tenhle vnitřní monolog je monolog naprosto hloupé ženy. Pokud vychází ze zkušenosti autorky, tak ji toho 160 kilogramového romantika přeji. 2x jsem podlehl během projekce falešnému nadšení, že film končí. Bohužel až potřetí to trápení skončilo. Šel jsem ze sálu téměř v transu a naštěstí mě uklidnilo , že i odcházející ženy si buď klepaly na čelo nebo se tvářily, jako by zrovna prodělaly kolonoskopii. V současné době běží v kinech konkurenční romantická komedie Palm Springs, tak snad by se mohla madam podívat. Než filmy jako Casting na lásku , tak snad už i Ulici nebo Ordinaci v růžové zahradě. Jinak je poměrně komické, že členové ČSFD, které zdvíhají hodnocení tohoto filmu, hodnotili všechny kolem 200 filmů tvořících velmi zvláštní směsky. Rád bych majitele těchto nicků poznal.

Irčan (2019)

Dojem z dobrého filmu mi kazil casting, kdy 30-40tileté chlápky hráli sedmdesátníci. Byť de Nira a Pesciho mám rád, tohle bylo moc.A také neprospěla délka. Vím, že je to u Scorsesea normální, ale u jeho ostatních filmů udržovala napětí akce, tady to byla převážně konverzačka.

Šampióni (2018)

Moc jsem se nasmál. A jednička pro režiséra, který takový kolektiv dokázal udržet pohromadě a poskládat s ním takový příjemný film.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Pokud člověk přistoupí na absurdní humor Bláznivých střel, tak je to zábavná komedie. K Troškovi bych to opravdu nepřirovnával.

Richard Jewell (2019)

Připadá mi to dost přeceněné. Představa, že novinářka, která kvůli titulce ošuká každého, pláče při projevu matky hlavního hrdiny , mi připadá nepravděpodobná. Navíc se vytrácí z děje, kde původně tvořila nosnou linku. To že soucítím s hlavním hrdinou, nijak neomlouvá poměrně jednoduchý a předvídatelný děj a celkem nenápaditou režii.

Mizerové navždy (2020)

Já nevím, mně to připadalo spíš k smíchu. Bohužel spíš ta akce než vtipy.

Legenda jménem T-34 (2018)

Překvapuje mě naivita některých hodnotících, kteří si myslí, že se tento film nějak blíží realitě II.sv.v. Zábavná pohádka podobná jako Captain America.

Román pro pokročilé (2019)

Naprosto odmítám jako kritérium filmu, že je sexistický. To bychom mohli přidat další minus, že tam nebyl černoch. I sexistický film může být dobrý. To ale není případ tohoto filmu. Většina herců v čele s Evou Decastelo (naprostá záhada, jak ji může někdo obsadit) a Berenikou Kohoutovou tu spíš existuje , než hraje. Zápletka vydá tak na půlhodinový bakalářský příběh a většina dialogů je opravdu stupidních. Celé to je jako hodně dlouhá hloupá sdružená reklama od oplatků Manner po obleky Bandi. Po Nabarveném ptáčeti si říkám, jestli to má Čvančarová zapotřebí v tomto hrát.