Pathaan (2023)

Konečně dlouhý film, který ani vteřinu nenudil. A pokud to člověk vezme jako parodii na Mission Impossible nebo Bond, tak film roku. I závěrečného tance se dočkáte. Super. ;-) V šoku jsem se dočetl, že představitel hlavního hrdiny má 57 let a padoucha 50 let. Zítra jdu do posilovny.

Babylon (2022)

Asi jsem viděl jiný film než spousta dalších. Polopatický film oslavující film, tím, že ignoruje filmové prostředky. Možná mě to jen nezaujalo, protože příběh přechodu němého filmu ve zvukový mi není neznámý a ty příběhy ho ilustrující mi připadají dost nenápadité.  A ta délka - producenti, režiséři, střihači a digitální kamery ať jdou někam.

Avatar: The Way of Water (2022)

Vizuální hody trochu sráží slabší příběh a nelogičnosti. Zlé modrásky vozí zvířata, která na planetě, kde má vše živé propojené vědomí, musí vědět, že jsou to škůdci. A lov vodních obdob velryb, je jak z Bílé velryby, nemluvě o lodi poháněné fosilními palivy. Těží je na Pandoře? Vozí ze Země?

A pak přišla láska... (2022)

Je to sice ze života, ale pokud by se tenhle film promítal povinně mužské mládeži, tak se nám tady zdvojnásobí počet homosexuálů. O dosahu filmu svědčí moje naprostá osamělost v kině v páteční podvečer.

Vánoční příběh (2022)

Tak teď vám natočíme Lásku nebeskou v českém pojetí. Sice už několikátou, ale před vánoci se to chytne, když tam nacpete dost známých herců. Za kazišuka Plodkovou bod hvězda navíc.

Il Boemo (2022)

V dnešním trendu 2-3 hodinových filmů je pro mě tento jednou z mála výjimek. Vtáhl mě a neměl jsem pocit hluchých míst, i když film plynul v pomalém tempu. Určitě nebude vyhovovat všem, ale kdo má aspoň trochu rád historické filmy a klasickou hudbu, tomu učaruje. Trochu mě pobavilo, když zde recenze píší o polozapomenutém skladateli. Mysliveček byl ve své době hvězda a byl prvním z našich slavných skladatelů. Jeho hudba je pravidelně v repertoáru hudebních těles. Ne nadarmo to v Itálii nebyl pouze Il Boemo, ale často Il Divino Boemo. Sám nejsem nějaký velký fanda klasické hudby, ale mám jeho CD smyčcových kvartetů, které ukazuje, že opera nebyla zdaleka jediný hudební žánr , v kterém vynikl. Co se týče jeho pádu, překvapilo mě, že někteří nepochopili, že šlo o syfilis.

Za vším hledej ženu (2022)

Nakonec jsem po přečtení jedné recenze neodolal zde néco napsat. Film je inzerovaný jako komedie, ale mam pocit, ze mých několik zasmání bylo v místech, kde to tvůrci nezamýšleli. Ale film určitě může vyhovovat těm, kteří považují pana Čenského za herecké eso a nevadí jim, že pan Vašut hraje pořád pana Vašuta. Mně ale nevyhovoval a spadá u mě do kategorie filmů, do nichž mi po telefonu nabízí investovat. Natočíme něco nenáročného, kde jde umístit dost reklamy, prdnem do toho nějaké známé tváře a ono to vydělá. V kinech ne, ale TV to budou recyklovat skvěle.

Cirkus Maximum (2022)

Dlouho jsem si myslel, že to režíroval Magnusek, ale to jsem mu křivdil.

Avantgarda (2020)

Neuvěřitelná hovadina. Když pominu nepovedeného digitálního lva a spoustu nelogičností, tak jsou ve filmu naprosté nesmysly, které při tom pro děj nemají žádnou funkci, např.prohlížení rajek v Africe, když při tom jde o ptáky žijící na Nové Guinei. Nechápu. Jackie Chan by to měl zabalit nebo dopadne jako Seagal nebo Cage.

Vstupenka do ráje (2022)

Tenhle film je pouze hranou reklamou na Bali.  Julie Roberts pro mě s věkem ztratila kouzlo, mám pocit, že se do jejího herectví více promítá její já a to není příliš přitažlivé. George Clooney vždy do svých rolí promítal své já a to přineslo filmu třetí hvězdičku. Jinak příběh by potřeboval ukončení po 10 letech, kterak uštvaná dceruška s 5 dětmi reviduje své sny.