Doktor Smrt (2010) (TV film)

Pozoruhodný životopisný snímek o starém chlapíkovi, který věděl, že lidé s ukrutnými bolestmi už tu být nechtějí. Ale někteří odpůrci eutanazie ho za to nenáviděli. Proč? Protože to byli jen vypatlaní fanatici, proto.

Red (2010)

Je možný, aby byl trailer lepší než film samotný? Asi jo, ale neměl jsem si od toho tolik slibovat. Těšil jsem se na akční komedii a dostal jsem jen nic neuchvacující šaškárnu, ve které se promítne možná pár dobrých scén, ale jinak jako celek stojí Red pěkně za prd.

Osvícení (1980)

První setkání s Kubrickem a mám pocit, že to lépe dopadnout ani nemohlo. Za celou dobu jsem se bál byť se jen podrbat na hlavě, protože taková husina co mi nabíhala (a hlavně teda v poslední půl hodině), to se nedá snad ani popsat. Za svůj život jsem viděl hodně hororů, ale tenhle, kde stačily jen záběry na prázdné hotelové chodby a místnosti za pomoci strašidelný hudby, mě dostal nejvíc. Navíc Nicholsonův psycho výkon bych zařadil k jedním z jeho nejlepších vůbec. Jak už jsem zmínil poslední půl hodinu, tak při té jsem byl fakt totálně napjatej, jak se tohle všecko nakonec vyvrbí. Za brilantní scény považuju ,,dobívání se do koupelny za pomoci sekery" a obě ,,návštěvy bludiště". ___ Po přečtení Kingovy knihy a druhé projekci nechávám hodnocení stejné, protože je to pořád stejně dobrý film i přesto, že má oproti knize některé velmi razantní změny. Třeba Kubrickovo zakončení filmu, které sice není špatné, ale já osobně bych spíš ve filmu radši viděl Kingovo zakončení. A další škoda je, že se do filmu nestačili vtlačit některé pasáže, které byli v knize zajímavé, ale to by taky ten film mohl mít i pět hodin, že...

3000 mil na útěku (2001)

Film, který se nesmí brát vážně, a to jakože vůbec. Závěrečný titulky jsou toho důkazem, tedy v případě, že vám trvalo celý dvě hodiny, než jste na to přišli. Kameramana a střihače vyrazit, za chytlavý skladby palec hore a za zajímavý rivalský duo taky. Ale jinak tahle elvisárna není ničím zajímavá. Ve zkratce jde vlastně o takový pozlacený hovno.