Sedm statečných (2016)

Film ma celkom bavil. Nie je to pôvodný western a ani úplne pôvodný japonský film, ale to mi najako nevadilo. Inšpiracia pôvodným filmo a jeho remakom je patrná. Na film som sa dival bez predsudkov a preto nemal som potrebu hejtovať rasovú korektnosť alebo liberalnú ideologiu, ako to mnohí tu recenzujúci robili. Fajn western.

Casting na lásku (2020)

Film príjemne pobavil. Nič som od filmu extra nečakal. Nič hrozné,  nič exelentné. Proste príjemná komédia. Takže tri hviezdy. Štvrtá za veľmi sympatickú herečku v hlavnej úlohe a piata kvôli nízkym hodnoteniam.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Ten seriál je tak dobrý ako len môže byť. Napriek "kecaciemu" deju, som sa nenudil, práve naopak, užíval som si to. Kiežby Netflix natočil 3. sériu.

Wonder Woman 1984 (2020)

Jedna hviezda za Gal Gadot a druhá za Pedra Pascala. Film je strašná blbosť, aj keď sa na to dalo dívať.

Iron Fist (2017) (seriál)

Celý tento seriál zráža hlavná postava. Po 15 ročnom pobyte v budhistickom kláštore, duchovnom a fyzickom tréningu, je najlepší bojovník kláštora a súčasne Iron fist jeden duševne nevyrovnaný uzlíček nervov. Tak infantilné správanie hlavnej postavy sa len tak nevidí. Suverénne najslabší defender. Dávam dve hviezdy len kvôli tomu, že je to marvelovka.

Expanze (2015) (seriál)

Tak toto ja môžem. Dokonca presnejšie - musím. Pre mňa veľké prekvapenie. Naposledy som bol taký nadšený pri Battlestar Galactice. Pôvodne som videl prvé tri série a štvrtú a piatu som si pozrel až teraz. Skvelé scifi, detektívka, akcia, mystéria v jednom. Vesmír, efekty, surovosť, uveriteľná reálnosť - proste je to vynikajúce. Teším sa na šiestu sériu. Čakanie si spestrím čítaním knihy.

Zprávy ze světa (2020)

Drsný príbeh, z drsného Západu. Tom Hanks je stále skvelý. Nie je to žiadna typická akčná westernovka. Je to príbeh v ktorom bolo nie len vidieť, ale aj cítiť tú drsnosť doby a života počas osídľovania Západu po skončení občianskej vojny. Je to predovšetkým príbeh dvoch ľudí, mladého a staršieho, ktorí si v živote prešli peklom a ktorých osud zviedol do hromady, pričom zistili, že patria k sebe. Mňa film bavil. Príbeh sa mi páčil.

Po čem muži touží (2018)

Film splnil účel. Pobavil. V podstate blbosť, ale intelektuálny zážitok snáď nikto od tohto filmu nečakal. Langmajer a Polívková výborný výkon.

Away (2020) (seriál)

Negatívne komentáre písané po zhliadnutí prvých častí ma dosť prekvapili. Po zhliadnutí celej série musím uznať, že ma Away bavil a to aj napriek tomu, že bol miestami dosť rozťahaný. Príbeh je zameraný skôr na vzťahy medzi ľuďmi, či už vo vesmíre alebo na zemi, ako na nejakú akciu, aj keď napínavé scény sa tam nájdu. Posádka rieši technické problémy, od vyriešenia ktorých závisí ich prežitie. Páčil sa mi vývoj vzťahov medzi členmi posádky, ktorý od nedôvery vygradoval k priateľstvu a spolupráci medzi sebou, čím zotreli hranice medzi štátmi, ktoré zastupovali. Pobavil ma počin zaslania spoločnej fotografie po pristatí na Marse, pričom prvá fotografia mala podľa medzinárodnej dohody zobrazovať čínsku astronautku so zatiahnutým krytom helmy (konkrétny človek v Číne nemá žiadnu cenu, dôležité je prvenstvo a sláva Číny).

Legenda jménem T-34 (2018)

Novšia a modernejšia verzia Škovránka. Začiatok filmu bol celkom pozerateľný. Následuje riadny paškvil. Porovnávanie s Furym ani náhodou. Ten nepôsobil aspoň ako komiks. Vôbec neviem ako tento film vnímať. Ako komiks, komédiu? Záverečné venovanie spomienke na tankistov, úplne znevažuje túto spomienku. Slabé 2*.