• Krátkometrážní

Logorama (2009)

Úžasné! Skvělý nápad, celý film byl jednou velkou reklamou. Hodně dobře propracované, zaregistrovat všechny značky na jedno zhlédnutí je nemožné, takže člověk pořád objevuje něco nového.

Kandidáti (2010)

"Vznikla nová strana, název má prostý, Strana".........To byla strašná podívaná. Objevovaly se tam sice i zajímavé myšlenky, které odkryly něco z toho, co se uvnitř politických stran děje. Ale celkově to byla hrůza. Ten tragický komentář, k tomu ti lidé, jejichž role je prazvláštní a vůbec důvod natočení tohoto výtvoru je podivný. Celé mi to přijde jako divadlo. Paní, která vedla kurz mediální komunikace, byla obzvlášť hrozná, v realitě by se asi moc neuživila tímto povoláním. I když jsem měla z dokoukáním velký problém, nakonec se to povedlo. Konec byl docela vtipný, ale můj celkový dojem zlepšit nemohl. Ani se nedivím, že to ČT nechtěla vysílat.

Jakub lhář (1974)

Ráda bych hodnotila líp, ale nemůžu. Nepřesvědčilo mě to, bylo to nerealistické, nevím, takové vlastně o ničem. Ale třeba jsem to viděla ve špatné náladě nebo jsem to nepochopila.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Jeden z nejlepších českých filmů, o tom není pochyb. Toto dílo by měl opravdu každý vidět.

Status-Online (2010)

Na studentský film hodně povedené.

Tanec v temnotách (2000)

Björk byla výtečná, o tom není pochyb, ale Dancer in the dark mě jako celek zklamal. Z mého pohledu měl strašně pomalý rozjezd, začal mě "bavit" až skoro v polovině, mezitím jsem několikrát přemýšlela, že to vypnu, což se i stalo, ale nakonec jsem to dokoukala, naštěstí. Něco mi ve filmu chybělo nebo přebývalo, neumím to pojmenovat, prostě mě něčím nesedl a některé detaily mě štvaly. Byl nerealistický, ale ne zas až tolik, aby tomu člověk nechtěl začít věřit. Nebyla to špatná podívaná, proto hodnotím vysoko, ale mám z toho rozporuplné pocity.

Dekameron (1971)

Film plný špíny, hnusu, ošklivých a ještě ošklivějších herců. Možná je to Pasoliniho specifikum, ale já si spíš myslím, že hezcí herci by k němu hrát nešli. Jestli chtěl Pasolini vystoupit z davu, tak se mu to povedlo, ale nevim, jestli je to v jeho případě ještě umění. Jednotlivé povídky měly různou kvalitu, některé byly celkem povedené. Čekala jsem horší věci, takže jsem nakonec chtěla sáhnout i po třech hvězdách, ale to dávám snímkům, na které bych se koukla klidně znovu, toto nechci už nikdy vidět, takže nemůžu hodnotit líp. Dekameron není pro každého.

Průvodce (2008)

Film o chlapíkovi, který se díky tiskové chybě dostane k práci, kterou by za normální situace odmítl, společností je brána jako podřadná. Daigo se musí smiřovat jak s úskalými nové práce, tak se svou minulostí. Snímek je plný smrti, ale i naděje, proto překvapivě vyznívá optimisticky. A samozřejmě zde nechybí ani skvělá hudba.

Drsňák (2001)

Přesně tohohle okamžiku jsem se bála a to, že budu muset dát filmu Kima horší hodnocení než 4*. Jestli je toto film o lásce, tak je to dost zvláštní forma lásky. Dosti manipulativní a mocenská, což podle mě už láska ani není. MOŽNÉ SPOILERY!!! Který zamilovaný muž udělá ze své vyvolené prostitutku? A když už to vypadá na lepší časy, kdy Sun-hwa opustí bordel, tak si vytvoří takový malý rodinný pojízdný bordýlek...omg. to je i na mě moc, chápu, že v tom člověk vidí víc, ale mě to prostě strašně iritovalo...když od toho odhlédnu, film měl fantastické okamžiky, úžasnou hudbu, skvělou atmosféru a herce. Scéna s plakátem pro mě bude nezapomenutelná.