• Krátkometrážní

Kurz negativního myšlení (2006)

Pravá severská černá komedie. Úžasná! A jaké je z ní ponaučení? Nekoukejte na filmy! Protože je přeci tak smutné koukat sám na film, když se ostatní venku baví:-)

Čtyři minuty (2006)

Krásná hudba a super výkon Hannah Herzsprung, o které doufám ještě uslyšíme. I v předešlých filmech, které jsem viděla, převedla, že je výborná herečka. Celý film je čekání na poslední Čtyři minuty, které jsou ovšem znamenité, nejvíc je asi ocení milovníci vážné hudby.

Zkažená mládež (2007)

Úžasné, pravdivé, strašné, smutné, aktuální,...Tohle mě dostalo, filmů s podobnou tematikou je víc a nejde nesrovnávat. Ale je to těžké, každý ten film vyniká v něčem jiném, jsou stejné a přece jiné.....švédský Ondskan, korejský Maljukgeori janhoksa, trochu víc odlišný britský If.....co aby navázala nějaká česká verze? A je zajímavé, že vždy hrají hlavní roli kluci. Šikana není jen o ranách, holky umí též šikanovat, řekla bych i zákeřněji....není to zrovna nejideálnější film na dobrou noc.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

S tímhle filmem jsem dlouho otálela. Poslední třetina byla slabší a na mě tam bylo až moc psů a ty já nemám ráda, takže líp ohodnotit nemůžu:-)

Hlavně nezávazně (2011)

Konec byl předvídatelný, ale i tak to nebyl typický slaďák. Natalie a Kutcher se skvěle doplňovali, i když Kutchera nemusím.

(Ne)snesitelná lehkost Stodolní (2005) (TV film)

Dokument, který ukazuje hlavně tu odvrácenou stranu Stodolní. Jako by ji nemohl navštěvovat "normální" člověk. Ukazuje osudy lidí, kteří na Stodolní strávili dost času, ale doufám, že takové typy lidí netvoří většinu návštěvníků.

Ostrov (2000)

Dřívější tvorba Kima byla násilnější, tak je tomu i v tomto případě. Na některé scény jsem se nedokázala přinutit dívat (háčky) a ke zvířátkům se tam též nechovali úplně hezky. Kimovi filmy jsou tiché, ale i tak mě překvapilo, že hlavní ženská postava po celý čas nepromluvila. Minimum slov ale nevadí, právě naopak, vyjadřovat se dá i jinak.

Sexuální rekonstrukce (2003)

Oba představitele hlavních rolí mám ráda, v tomto případě se obzvlášť Rachel vyznamenala. Dramatem bych to moc nenazývala, ale tento film mě příjemně překvapil. O umění má prostě každý jiné představy:-)

Medela (2007)

Strašně pěkný a dojemný dokument, který ukazuje silné lidi pomáhající potřebným.

(Ne)cenzurované rozhovory (2005)

Paní Olgu nijak nemusim, neztotožňuji se s jejími názory, hlavně těmi feministickými, ale je to strašně zajímavý člověk a hlavně osobnost. Rozhovory mezi matkou a dcerou krásně ukazují rozpory mezi generacemi, jak vnímaní věci jinak. Milý dokument.