Yummy (2019)

Belgický horor? No to mě teda polej! Ale jo! Mix žánru horor-zombie-komedie sedl na večer skvěle a co se musí ocenit jsou masky. Příběh má své tempo pěkně od začátku do konce, nuda tu taky nehrozí (jen zřejmě pro "náročné rádoby hodnotiče") a tak si to dám klidně ještě jednou!

Já, Daniel Blake (2016)

Filmařina je to skvělá, příběh silný a lidsky dojímavý. Jestli se takto chovají ale ve "Velké Brutánii" k lidem a mají skutečně takto dementnií́, demoralizující a teroristický sociální systém, tak je až s podivem, že jich na koronavirus neumřelo daleko víc.

Ke hvězdám (2019) odpad!

Tak za prvé, popis filmu je úplně mimo mísu. Jaké město? Jaké vztahy? Zas jen další přehlídka úchylností ze staré Amériky. Šikana a prasata tak jak jsme u těchto nepůvodnícn obyvatel zvyklí. Design staré doby a krásná auta to nezachraňují ani omylem. Zas jen přehršle lží, přetvářky a agresivity, které jsou američanům vlastní. Ale to na dobrý film prostě nestačí! Kdyby se vše odehrávalo jen a pouze o ústřední dvojici snad by film našel cestu ku více srdcím. V této podobě je to jen další zrcadlo kreténským obyvatelům USA.

Vlastníci (2019)

Asi nerozumím herectví, ale nemůžu si pomoct. Klára Melíšková hraje všude stejně. Jestli je to krimi, nebo komedie, jede furt tu samou linku. To má nějakou protekci ? Například tady ve "Vlastnících" hrají všici dobře, ale její unylý výkon vše sráží . Divadlo jsem neviděl, film pod průměr. Díky alespoň za žluté zuby.

Záhadná bouře (2018)

Španělská kinematografie je celkově a obecně vzato jiná než filmy ostatních zemí, dalo by se říci velmi specifická.Tento film si však razí cestu k divákům neochvějně jako hrdina, jenž přesně ví kam draka tnouti.Příběh je vystavěn velmi inteligentně a i když působí z počátku jasným dojmem, není tomu tak. Postupně je vše skládáno přesně tak jak je potřeba aby divák udržel pozornost a i když jsou chvíle, kdy se dá leccos předem odhadnout, není to vůbec filmu ku škodě. A rozhodopádně je divák několikrát za celou dobu překvapován a to je zde to nejcenější. Velmi dobrý mix thrilleru, krimi, sci-fi a hororu. Palec nahoru vy španělští "bejci"! Právem plný počet!

Smrt Dicka Longa (2019)

Že jsou amíci zloději, vrazi, lháři, pokřivení charakteři, perverzáci a vymaštění idioti, kteří si myslí, že podle nich se musí točit celý svět, už ví se dávno. Ale, že o tom ještě točí filmy to bych skutečně nečekal. A na závěr si dovolí ještě tklivou píseň? To jako ty kretény máme litovat? V Uplně Stupidní Américe coz slz v biografu zřejmě ukáplo, ale obecně vzato škoda peněz na totoť. A Vy ctění díváci sáhněte raději po nějaké béčkové komedii. Uděláte líp. P.S.: Kdo tomu dá vícero hvězd je zřejmě perverzák též. Já dal jednu za toho kdo to platil. Ale zřejmě to nakonec bude ten největší úchylák.

Pád anděla (2019)

Na poli žánru akce se jedná rozhodně o to nejlepší co je dnes k vidění. Bum Bum starý Nick Nolte Vás rozhodně dostane. Máte li rádi "akčňáky" chybu rozhodně neuděláte. Natáhnout nohy, vypnout mozek a nechat se bavit. K tomu přece tento filmový žánr je! ( Mimochodem Fakticky nečtěte ty dlouhosahle komentáře, na kterých si tady leckdo honí holuby a nevidí si do hlavy.)

Deadly Class (2018) (seriál)

AchJO! Vztahové sračky a zvraty jsou nesmyslné a pokrytecke chování všech je spíš uvěřitelná skutečnost než komixový obsah. Jen ty animované příběhy osudu členů školy jsou tak trochu komix, jinak nic moc. Každý dialog má 90 % slov zcela zbytečných a když už dojde na akci...tak je hned zas po ní. A poslední díl prvé série to celkově nezachrání.Nevyváženost serialu ještě potopil český dabing. Doporučuji tedy sledovat v originálním znění s titulkama. ( Proč si vsichni myslí že Pražština je v dabingu nutná ?) " Hele ty seš ale DIVNEJ a máš SKVĚLÝ VOČI ..barmane prosim 2 deci MLEJKA! hnus..P.S.: Chtěl bych vidět tištěný komix kde by byly všechny ty dialogy a vztahové příběhy...to by byla nuudaaa!

První člověk (2018)

Filmové zpracování na opravdu vysoké úrovni. V podstatě hraný dokument toho jak to teda bylo, ALE! Opravdu měl Neil takovou rodinu ? Že by vše sám napsal ? Nebo jeho žena ? Děti ? A prosím Vás proč už tam vlastně 50 let nikdo nelétá ? ( Přesně je to 48 let..mno)

Slender Man (2018)

Mimo mísu? Zdejší rádoby recenzenti? Ano, rozhodopádně! By jste nepoznali horor i kdyby Vás kousal do prdele. (Toliko ku zdejším komentářům.) Viděl jsem tento horůrek na cestách a musím přiznat, že se po dlouhé době a v přehršli všemožných slabých hororů jedná o lepší kus. Především bych vyzvedl zvukovou stránku filmu. Občas jsem se ohlížel přes rameno jestli opravdu nějaká ta věc nepraká za mnou. Mrazivost některých scén je stoprocentní a pokud si film pustíte v tu pravou dobu na správném místě či navštívíte biograf, chybu jistojistě neuděláte. Pravdou je, že film bych ocenil na 80 %, ale díky zdejším "hodnoti-čům" dávám plnou palbu.