• Fantasy

Disturbia (2007)

Shia zase ukázal že vie hrať aj si vybrať úlohu pre seba. Ostatný herci to zahrali tiež dobre ale shia má jednoducho talent a vie ho aj používať. Nemám čo filmu vytknúť bol som vtiahnutý do deja od začiatku až do konca.

22 výstřelů (2010)

Pekný film jeden z najlepších aký som videl s Renom. Na staré kolená mu to ide veľmi dobre. Videl som ho v originál dabingu a musím povedať že mi tam tá franczúština vôbec nevadila skôr naopak.

96 hodin (2008)

Tak toto bola iná pecka. Liam Neeson tu predviedol svoje majstrovské umenie. Od začiatku až po titulky som bol pripútaný k televízoru a skoro som ani nedýchal. Výborný herci skvelá kamera, zmysluplné dialógy žiadne zbytočné scény jednoducho výborne natočený akčný film.

Bez soucitu (2010)

Toto bola za komédia. John Travolta si natáčanie asi užíval táto úloha mu sadla. Keby vymenily ten slabý scenár a trošku by na tom zapracovali mohol to byť zaujímavý filmík. Nevadí pozreť sa to dalo a to je dôležité.

Invaze (2007)

Neviem prečo ostatný tento film nemajú až tak v láske mne sa páčil. Určite lepšie ako Vojna svetov. Nicole má v sebe niečo čo ma dokáže vždy nadchnúť a nemôžem sa od nej odtrhnúť. Daniel Craig hej skvele sekunduje a celkovo je film pojatý veľmi dobre až na trochu divný dej v celku pekné dielko.

Quantum of Solace (2008)

No tak Casino Royale bola lepšia bondovka ale ani táto neni vôbec zlá. Mne sa tento nový štýl Bonda páči Craig je výborný herec škoda toho že režisér asi nepochopil čo to znamená slovo bondovka. Olga nič moc teda a to som na Evu Green nadával bože musím sa hej ospravedlniť zahrala bondgirl oveľa lepšie. Je vôbec Kurylenko bondgirl?

Casino Royale (2006)

Videl som všetky bondovky takže môžem povedať žo toto je asi najlepšia z nich. Daniel Craig zahral bonda bravúrne a navyše zahral ho ako reálneho človeka :). Ostatný predstavitelia bondov boli taký umelý alebo čo. Craig mu dal niečo ľudské čo sa mi veľmi páčilo. Eva Green bola v celku slušnou bondgirl aj keď asi nie najlepšou. Neviem bolo to výborne ale niečo vo mne mi hovorí že to nebolo na päť hviezdičiek.

Království nebeské (2005)

Tak čakal som od tohoto filmu trochu viac ale nemyslím si že by toto bol zlý film len neni všetko také perfektné aby ma vtiahol do deja. Vyzerá to tak ako keby všetci išli tak na 70 percent či kamera, herci, hudba nič na tomto filme neni skvelé alebo niečo na čo by som si mal pamätať ešte nejaký ten rok.

Gladiátor (2000)

Tento film som videl asi tri krát a vždy ma dostal. Je mi jasné že s dejinami a históriou to má málo spoločné ale to nevadí nejde predsa o dokument ale film ktorý ma má kultúrne naplniť :). Jednoznačne životná úloha Russella Crowa ktorý bol pre úlohu Maxima ako stvorený alebo naopak. Hudobná a vizuálna stránka filmu je natoľko silná že dokáže potlačiť chyby v stupidnom scenári.

Návrat do Cold Mountain (2003)

Nicole Kidman si oscara zaslúžila oveľa viac ako Renee. Možno keby sa scenár viac orientoval na zaľúbený pár a nie na všetko ostatné bol by to jeden majstrovský milostný kúsok. Scény s Natalie Portman a jej chorým dieťatom boli skvelé ale inak cesta Inamana za svojou milovanou sa dala natočiť aj inak. Škoda možno to vyjde Minghellovi nabudúce.