• Pohádka

9. rota (2005)

Tvrdý výcvik deváté roty, skvělé Afgánsko-Ruské válečné prostředí. Film zahrán a natočen na výbornou, ovšem ještě mi nějaký ten stupínek, do čtyřkové kategorie chybí.

Wanted (2008)

Skvělé efekty, skvělé Sci-Fi. Osobně nemám nereálné filmy zrovna v lásce, ale u tohoto snímku nelituji. Také díky božské Angelině Jolie. :)

Sám doma (1990)

Zde je mé dětství. Skvělý Kevin, který prostě jedinečně zamete s snad nejhloupějšími lupiči na světe i ve vesmíru. :)

Život je krásný (1997)

Táta - žid, je nucen odejít do koncentračního tábora. S sebou vezme syna a manželku, která naléhá, aby mohla také odjet. Mladý Joshua brzy pochopí, že toto není výlet, který by si přál. Otec mu proto všemi silami, které mu zbyly z odpolední šichty nabulíkuje, že je to celé pouze hra a pokud bude Joshua poslušný, mohou celou hru vyhrát. Oscarový Benigni, který film také režíroval, podal opravdu ojedinělý výkon. Frustrující okamžiky skvěle odlehčí humornými scénkami. Na příchod německého dozorce do cely nikdy nezapomenu.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Absolutní špička v kategorii vězeňských filmů. NeHollywoodský trhák, který mě především výkonem Luise Tosara a prostředím naprosto odrovnal. Mladý dozorce, který si přijde očíhnout svůj nový terén se nešťastnou náhodou stane součástí vězeňské vzpoury. Musí proto rychle změnit své přesvědčení a stane se jedním z vězňů. Hraje to vskutku výborně.

Zločinec (2008)

Skvělý výkon Stephena Dorffa, který se (možná i krapet přehnaně, nemyslím si, že to byl opravdový K.O úder) nešťastnou náhodou dostane do věznice, kde se musí vypořádat s nezvyklým trendem dozorců. Rozdělené lidské rasy zde při každé "vycházce" bojují proti sobě holými pěstmi. Dozorci dohlíží a vsází se, kdo bude z dvojice úspěšnější. Šťastného otce a manžela se snaží bílá rasa strhnout na svoji stranu. Svět se ovšem dozví o praktikách ve vězení, a to díky mladému dozorci.. :)

Temný rytíř (2008)

Spolu s Gran Torinem nejlepší film roku 2008. Gran Torino řadím přeci jen o stupínek výš, hlavně díky lidskému příběhu.

Sin City - město hříchu (2005)

Druh filmu, který mi naprosto vyhovuje a který mě bavil až do úplného konce. Po delší době skvělý film s Brucem Willisem. Stačí už jen toto : "An old man dies, a young women lives. Good trade"

Rallye smrti (2008)

Sice skvělý "akčňák", ale chvílemi naprosto nezajímavé :)