• Pohádka

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Dívka si nachází životního partnera ("Tobě já věřim! Jako nikomu jinýmu."), aniž by si připouštěla, že souladný vztah dvou lidí je podmíněn mnoha dalšími aspekty. Jedním z nich je například seznámení s rodinou chlapce, což záhy - po svém příchodu do chlapcovi rodiny - sama zjistí.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Bylo by jistě velmi zajímavé prozkoumat sbírku pana profesora Rabišky. Ale ne tu tehdejší, nýbrž dnešní. Je otázkou, jak klikatá a zdlouhavá by byla cesta za duší a srdcem dnešních študáků. Ale dost žvanění, ať konečně něco proberem!

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Jako malý kluk jsem Vinetoua mohl pořád a pořád dokola. Pamatuji si, jak jsem opatroval staré VHS kazety, když jsme se stěhovali, abych si je v novém domě mohl pouštět.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Společně s Králíky v klobouku jsou Krkonošské pohádky moje nejoblíbenější. Dobro vždycky zvítězí, ty hnusnej Trautenbergu!!!!

Skřivánci na niti (1969)

Dokonalá ukázka toho, jak komunisté uklízeli národní inteligenci na smetiště. Co je horší, že to bylo v mnoha případech za čistou pravdu. Závěrečný Brodského monolog mluví za vše. Zdaleka ne všechny se podařilo represemi zlomit a sebrat jim radost ze života.

Nejistá sezóna (1987)

Také cimrmanovský soubor se v komunistické době potýkal s mnoha nelehkými situacemi. Političtí představitelé KSČ chtěli nejen znepříjemnit samotné fungování autorského divadla a počátky divadelní tvorby, ale především přizpůsobit obsah her kulturně-politickým požadavkům.„Když je člověk na něco krátkej, tak by si z toho měl dělat aspoň srandu. To platí o smrti i o politice.“

Na samotě u lesa (1976)

Můj nejoblíbenější český herec ve skvělé Menzelově komedii. "Toníčku, dneska bych tě nepřepral."

Kulový blesk (1978)

Vynikající Smoljak v roli spojky nám předkládá nostalgickou komedii s hlubokým podtextem. Dotýká se témat jako „čecháčství“, zvýrazňuje nesmysly komunistického režimu - směna bytů - a vše dokresluje neotřelými, dnes možná kultovními humornými scénami. Pohodlně se usaďte, na druhou kolej přijede osobní vlak z Vizovic, a navíc za čtyři minuty začne největší stěhovací akce všech dob.

Diktátor (2012)

Konfrontace kohokoliv s Američany je vždycky vtipná. Vzdělaný Cohen si nebere servítky opravdu z nikoho a možná právě tato skutečnost dodává komedii nové rozměry. Nutno říct, že jen těžko si na Cohena může někdo došlápnout, když má za zadkem tolik právníků. Začátek filmu doprovází slogan: věnováno památce Kim Čong-ila, což v uvozovkách příjemně naladí na pohodlnou notu a závěr geniální proslov o rozdílech demokracie a diktatury. Dlouho jsem neviděl a bojím se, že dlouho neuvidím lepší komedii.

Show Jana Krause (2010) (pořad)

V poslední době zapínám ve velmi výjimečných případech, prakticky podle toho, kdo je hostem. Mnohem radši dám přednost panu Ebenovi, nebo Šípovi.