• Pohádka

Na plovárně (1998) (pořad)

Ani tolik nezáleží na tom, kdo je zrovna hostem, jelikož pan Eben vždy navodí skvělou atmosféru, která mnohdy vyústí v poučný, inteligentní a v neposlední řadě zábavný rozhovor.

Podraz (1973)

To je ten film, který po zhlédnutí řádím mezi mé TOP. Může za to hned několik věcí, pro které mám slabost. Vynikající Paul Newman (Frajer Luke), nádherná retro Amerika a v neposlední řadě skvělý scénář. Podraz dokonale zafungoval i na mne, protože jsem jim sežral úplně vše. Poslední scéna byla tou správnou třešničkou na dortu - 100 %, a to se mi do hodnocení nevešla skladba The Entertainer.

Hotel Rwanda (2004)

Dávám čtyři hvězdy, protože jsem četl knihu, která měla mnohem větší hloubku a autenticitu. Obdivuji příběh Paula Rusesabaginy (je krásné, jak hrdina ve filmu toto jméno vyslovuje), který navždy vstoupí do dějin černého kontinentu. Říká se, že knižní předloha je mnohdy poutavější a jednoduše lepší. Zde tomu tak také je. Doporučuji proto knihu Obyčejný muž - jedná se o výpoveď samotného managera hotelu a filmu dávám 83 %.

Na západní frontě klid (1930)

Knihu jsem přelouskal jedním dechem, stejně jako tento oskarový snímek. Lidský osud hlavního hrdiny je sice velmi smutný, ale skvěle vykresluje podstatu ztracené generace. 83 %.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

12 dospělých můžu má v rukou jeden mladý život. Situace se zdá být neoddiskutovatelná a vše nasvědčuje tomu, že bude mladý chlapec poslán na elektrické křeslo za vraždu svého otce. 11 mužů říká vinen, pouze jeden je proti. Povede se jednomu z hrdinů přesvědčit ostatní o opaku a naklonit je na stranu neviny, nebo mladému chlapci tento jeden statečný nepomůže? Krásný důkaz, jak k vynikajícímu filmu bohatě stačí jedna obyčejná místnost, dvanáct velmi neobyčejných hereckých výkonů a brilantní scénář. Nenapadá mne jediná věc, kterou bych vytkl. 100 %.

Americká krása (1999)

87 %. Ve filmu je zachycena opravdu nádherná psychologie zcela rozdílných postav. Klidná první polovina vyústí v strhující drama a člověk si tak může odnést spoustu zajímavých myšlenek, které jsou schopny dlouho zůstat v hlavě.

Gauneři (1992)

Tak dlouho jsem se těšil a Tarantino opět nezklamal. Vynikající krvák, který zobrazuje partu gangsterů, mezi které se dostane zrádce, což vyvolá krvavý masakr. 91 %.

Sám doma 3 (1997) odpad!

Recept na to jak (ne)vytřískat prachy z poměrně úspěšných dílu s Macaulay Culkinem.

Nedotknutelní (2011)

Dvě zdánlivě odlišné postavy, které však mají mnoho společného. Smysl pro humor, slabost pro ženy, ale především dobré a otevřené srdce. Dlouho jsem se nezasmál tak nahlas, jako dnes večer. Vtipné pasáže jsou bravurně prokládány emocionálně silným příběhem hlavního hrdiny. Co zcela ochrnutému člověku stačí ke štěstí? Láska? Peníze? Dobrý přítel? 97 % !!!