Trainspotting (1996)

Film o životě feťáků, jejich stavech a to leckdy sice dost naturalisticky, ale ve skutečnosti stále jen dost omezeně oproti realitě. Často jako by byl film reklamou na drogy, ve skutečnosti ale snad všechny odrazuje. Suchý anglický humor, výborná hudba a výborný Ewan. Kultovní film se vším všudy. Člověk po konci filmu (mimochodem moc povedeném) sedí a přemýšlí. A to bylo jeho cílem. Rozhodně doporučuji!

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Příběh s několika vtipnými hláškami a scénkami. Nejsem si jist, jestli to je pohádka, ale dejme tomu. Moderní pohádka, která má aspoň trochu zajímavý děj. Je z těch lepších, co se v posledních několika letech natočila.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Je to jako z TV Show Babici. Smíchej klasiku od Boženy Němcové s Mrazíkem, přihoď půlku Popelky, špetku inspirace seber ze Stonehenge v Anglii, spoustu sněhu a zapni mixér. Výsledek je dokonalý. Vypadne na tebe nová pohádka originální jak dudy.

Anna a král (1999)

Dvě třetiny filmu se v podstatě nic nedělo, koukal jsem na hodinky a vyhlížel konec. Tak alespoň ta poslední třetina trošku tempo zrychlila - za to jedna hvězdička. Druhá za to, JAK byl film natočen. Krásné scenérie, kostýmy a umělecký dojem. Klobouk dolů, všechno je opravdu úchvatné. Příběh je v podstatě dost nudný. Ani pravdivý základ tomu moc nepomohl. Některé vyloženě nelogičnosti, které ve filmu jsou jen pro to, aby to bylo dojemné (a efektní), mě opravdu nadzvedly ze židle. Nechci vyzradit pointu příběhu, ale jedná se o závěr scény na mostě na konci filmu, otočení se zády a položená zbraň, kterou mohl kdokoliv použít. Jodie nehrála špatně, ale v tom kloboučku mi spíše připomínala Brouka Pytlíka svým vzhledem a Boženu Němcovou nebo její Babičku svým odhodláním bojovat za práva všech. Už se těším na Anna a král II, tentokrát ze Saudské Arábie (tedy spíše Anna a Šejk). Děj bude v podstatě totožný.

Obušku, z pytle ven! (1955)

Klasická česká pohádka s výborným L. Peškem, neexistující jitrnicí a jednou pořádnou výplatou obuškem. Je to trochu roztažené a zajímalo by mě, jestli tato pohádka přiláká (resp. udrží) i současnou generaci dětí.

Juno (2007)

Oddechový film, který v sobě nese něco, co každého diváka donutí se zamyslet nad dnešní společností. Obdivuji hlavní herecký výkon Ellen Page, protože bez ní by byl film poloviční. Sám bych se na film asi nepodíval, ale o to víc mě zaujal a určitě se k němu ještě jednou vrátím.

Dannyho parťáci (2001)

Solidní zápletka, kterou film postupně rozplétá. Když jsem ho viděl poprvé, moc jsem nechápal. .Teď jsem ho viděl potřetí a pokaždé si tam najdu nějakou část, které jsem si před tím nevšiml. Pokud hledáte nějakou oddechovk, pak tento film je to pravé.

Amazing Spider-Man (2012)

Po technické stránce skvělý film, který ale jen znovu vaří něco, co jsme už jednou jedli. A nastavovaná kaše nebývá vždy zábavná, jak ostatně tento film potvrdil. Osobně jsem čekal něco nového z říše Spider-Mana, ale nedočkal jsem se. Druhá polovina filmu už jen dokola "opakuje" stejný mechanismus, na němž je tento film postavený, nic objevného nečekejte.

Všemocný (2011)

Film, který mě osobně uchvátil - kdyby existovalo něco takového, jako droga, po níž máte téměř nadpozemské schopnosti, mnoho lidí by jistě neodolalo. Hezky propracovaný scénář s vynikajícím koncem je skvělý film na zamyšlení o tom, co by se stalo, kdyby něco takovéhoto bylo možné.

Expendables: Postradatelní (2010)

Průměrný akční film s podprůměrným dějem a nadprůměrným hereckým obsazení. Jeden z nemnoha filmů, kde dvojka je lepší než jednička.