Odkrývání Titaniku (2015) (TV film)

Pôsobivý dokument, ale len čo sa týka odkrytia samotného Titanicu. Vidieť Titanic aspoň graficky na slnečnom svetle je zážitok, bohužiaľ do žiadnych detailov o ktorých sa v dokumente stále rozpráva sa nejde. Je tu načrtnutých niekoľko dôležitých otázok, ktoré môže model pomôcť odkryť, ale nedozvieme sa žiadne odpovede, skôr len úvahy, aj to veľmi hmlisté. A veľké sklamanie, grafické detaily samotného vraku sa tiež nedostavili. Veľký potenciál, ktorý je veľmi chabo spracovaný. Ale ako sa v dokumente spomína, prebádať určité veci trvá niekoľko rokov, tak snáď o niekoľko rokov príde plnohodnotné pokračovanie. Veľká vďaka ale patrí NG, ktorý sa stále o vrak zaujíma, aj keď záujem verejnosti je už oveľa chladnejší ako v 90. rokoch, kedy ho oživil film.

Michael Schumacher - Rudý baron (2011) (TV film)

Veľmi slabý TV dokument, kde sa síce dozviete chronologicky dôležité momenty zo Schumiho kariéry, ktoré ale takmer nie sú sprevádzané zábermi z veľkých cien. Pre človeka, ktorý sa vo svete F1 až tak nevyzná to možno problém nebude, ale mne strašne vadilo, že aj pár záberov z testovacích okruhov časovo často nesedelo s komentárom, alebo tvorcom nevadila zámena Schumacherovho Ferrari s Barichellovým a podobne. No a keď sa v priebehu 50 minút 3x opakuje rovnaký záber na hodiny v Benettone, to už je naozaj veľa. Dve hviezdičky za Schumachera samotného a pár svetlých momentov v podobe tlačových konferencií. Verím, že sa raz aj M. Schumacher dočká podobného dokumentu ako je Senna, určite by si ho zaslúžil.

Robocop: Temná spravedlnost (2001) (seriál)

Z komentárov ťažko posúdiť, či všetci hodnotia prvý diel, ktorý u nás vyšiel na DVD, alebo komplet 4-dielnu ságu? Po vzhliadnutí všetkých dielov to až taký pruser nebol. Jedná sa predsa o TV film, takže kvalitu pôvodného RoboCopa nemôže nikto čakať. Po TV jednotke som dával čistý odpad, ale nedalo mi to, a išiel som ďalej. A nakoniec som bol príjemne prekvapený. Škoda len, že Robo je viac nefunkčný ako funčný, ale na to sme už zvyknutí.

Tajemství Titaniku (1986) (TV film)

Asi si nikto pri písaní doterajších komentárov neuvedomil, že dokument, ktorý ČT odvysielala pod názvom Tajemství Titaniku - 100 let od tragedie (rok vydanie nie je 2011) je dokument od NG Tajemství Titanicu z roku 1986, ktorý kedysi dávno vyšiel u nás aj na VHS, neskôr od MagicBoxu na DVD. Je teda samozrejmé, že žiadne nové informácie o lodi nedostane, keďže sa jedná o 26 starý dokument. V dobe svojho vzniku si ale zaslúži jednoznačne 5/5.

Okno do nebe (2007)

Dosiahnutie Everestu vs. natočený dokument. Za prvé samozrejme veľký obdiv, ktorý patrí všetkým horolezcom bez rozdielu na aký vrchol lezú. Ale ako dokument je výkon Pavla Béma katastrofálny. Keď už chcel vydať dokument a ešte k tomu do distribúcie na DVD, tak ho mohol trošku viac doriešiť, doplniť fotkami, dodatočnými rozhovormi s členmi expedície, pocitmi z výstupu. Z celkovej dlžky 27 minút sa človek o expedícii nedozvie takmer nič. Päť minút návšteva budhistického kláštora v tibete, 5 minút zábery z ľadopádu Khumbu, 5 minút z vrcholu a 5 minút oslava výstupu. Nič viac človek v dokumente nenájde, žiadne dodatočné komentáre k expedícií alebo údaje, ktoré by mohli zaujať. Dve hviezdičky sú za autenticitu záberov a krásnu prírodu, nič iné sa tu však nenachádza. Veľké sklamanie patrí taktiež z prevedenia samotného DVD, ktoré za dosť vysokú cenu nemá ani menu.

Barbar Conan (2011)

Výpravou a hereckými výkonmi mi to skôr pripomína televízneho Herculesa s Kevinom Sorbom ako legendárny film s Arnoldom. O atmosfére pôvodného Conana sa tvorcom nemôže ani snívať. Hollywoodski filmári by sa mali zamerať na niečo iné ako remake-i, tie im zatiaľ nejdú.

Elán z Vianočného koncertu ČSOB (2001) (koncert)

Jožo po nehode, pár pesničiek a všetky na playback. Aspoň sa mohli tváriť, že ich to baví, všetko zle:(