Veselá tlačenice (1943)

Velmi příjemná komedie, odehrávající se v Washingtonu, D.C. v době 2. světové války, kdy americká města jako právě Washington trpěla deficitem mladých mužů. Pan Dingle je správný tipek.

Kořeny a větve (2001)

Dobré drama o rodině, která byla rozdělena osudem a po letech se zase snaží dát dohromady. Téma je sice klišé, ale v čínském provedení, zasazené do místních reálií, získává na originalitě.

Fakulta (1998)

Kultovní teen sci-fi horor z pera Kevina Williamsona, guru mé generace konce 90. let. Kevin vždy přesně věděl, co teenagery zajímá, protože jedním sám kdysi byl. Věděl, že neklidný student střední se rád podívá na film, kde jsou učitelé zlověstnými mimozemšťany a je tak legální nějaké zabít ve prospěch celého lidstva. Věděl, že se na film podívají šprti (Elijah Wood), holky (Josh Hartnett) i kluci (Bebe Neuwirth, Jordana Brewster). Rodríguez to celé navíc umně slepil, takže se lze opravdu snadno vcítit do kůže studentů, kterým mimozemská klika ovládla školu. Celé to navíc koření sexy ředitelka (Bebe Neuwirth) a neskutečně prďácký Robert Patrick v roli fotbalového kouče. Jeho roli výtečně zparodoval Ed Lauter v Not Another Teen Movie. Jako jedinou hluchou složku tak vidím hudbu, která krom songů od Neve a Oasis na konci de facto neexistuje.

Bílý palác (1990)

Zajímavý film o vztahu mladšího muže, úspěšného židovského právníka a starší ženy, neúspěšné anglosaské barmanky. James Spader nemá jednoduchý výběr: židovka nebo starší white thrash barmanka? To je dilema...

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Dvě hvězdičky za nostalgii na krásné časy základní školy.

Dobrá trefa (1995) (seriál)

Jeden z mých dvou oblíbených seriálů ze školního prostředí, spolu s Heartbreak High. Hodně dílů je sice takových těch typicky výchovných, ale přesto má seriál svoje kouzlo. Rád na něj s nostalgií vzpomínám.

Škola zlomených srdcí (1994) (seriál)

Nejlepší seriál ze školního prostředí všech dob. Příjemný, realistický, multikulturní a také zábavný. Je to jeden ze seriálů mého dětství. Nemohu se dočkat dne, kdy ho budou zase opakovat.

Směr jih (1994) (seriál)

Maximální hodnocení, ale jen za první dvě řady. Po odchodu Davida Marciana seriál upadá do mírné nadprůměrnosti. Benton Fraser je snad ještě idealističtějším hrdinou než Frank Serpico. No řekněte sami, nechtěli byste bydlet v baráku s tak milým a inteligentním sousedem? Směr Jih je jeden ze seriálů, na který se můžu dívat pořád a nikdy mě neomrzí.

Serpico (1973)

Frank Serpico je dnes již legendárním člověkem a asi nejslavnějším expolicistou. Dodnes bojuje proti policejní korupci, brutalitě a rasismu. Stejně legendární jako Frank Serpico je i tento film, který zachycuje jeho úsilí. Lví podíl na tom má výtečný Al Pacino, který je jako vždy ve skvělé formě. Když se řekne férový hrdina plný spravedlivých ideálů, hned se mi vybaví Serpico.