Uprchlíci (1998)

Solidní televizní jednohubka. Film na svůj věk svižně odsýpá, má dynamiku a pár nápadů (např. chování duševně narušeného vězně). Také hudba byla docela slušná a přispívala k akci. Bohužel dílo trpí i velkou kupu nelogičností a nesmyslů. Např. v 57 minutě jsou všichni padouši venku, daleko od vlaku. Kladákům se podaří ovládnout lokomotivu a odjet. Záběr na rychle akcelerující vlak, střih na exteriér a další střih na řítící se vlak, ve kterém, kde se vzali, tu se vzali, gauneři spěchají jídelním vozem směrem k lokomotivě. Další hrůza: 1 hod. 17 min. - Vlak jede odhadem 80 Km/h, narazí na zarážku na konci kolejí a projede zdí budovy. Celkem zastaví na pár metrech a vše, co se stojícím cestujícím stane je, že upadnou - pěkná ukázka toho, jak si filmaři představují, že by mohly fungovat fyzikální zákony. Už vůbec se nechci rozepisovat o neprofesionálním chování policie i banditů. Také představa, že řízení důležitého železničního uzlu je svěřeno pologramotnému brigádníkovi, mi přijde úsměvná. Celkově se to ale dalo. Za mě 55%!

Trabantem do posledního dechu (2016)

Přibáň a jeho parta opět předvedli, že umí. Krásné záběry a příběh jedné daleké cesty pospojované černým humorem a dobrou náladou. A až vám zase někdo bude tvrdit, že něco nejde, tak ho pozvěte do kina na Trabantíky.

Hardcore Henry (2015) odpad!

To nejhorší z počítačových FPS her převedeno na filmové plátno. Děsně roztřesená kamera, naprostá absence příběhu, nevěrohodné postavy, nulové poselství.... . Opravdu jsem uvažoval o tom, že v polovině filmu odejdu a měl jsem to udělat. Komu se líbil trailer, tak nebude zklamán, protože přesně takto to bude vypadat po celou dobu představení. HRŮZA!!!

Skyfall (2012)

Pro mě byl film velkým zklamáním. Vždyť James Bond je přeci pohádkou pro velké kluky! Mám rád, když Bond pije jako duha, ale při silniční kontrole pochopitelně nadýchá 0 promile. Miluji, že stačí aby se podíval na nejhezčí kočku v okolí a ta si ihned začne strhávat šaty a vrhá se mu do náručí. Počítám s tím, že se agent jejího veličenstva neustále chová diskrétně a elegantně, ale vždy ví co dělá a má v záloze plán B. Skyfall však předvádí psychologickou studii Bonda jako stárnoucího muže, který zjišťuje, že už na to nemá. Tohle proboha ne! Pokud by to pokračovalo v nastoleném trendu, pak by příští díl pojednávat o tom, jak se agent 007 zabydluje na LDNce, jak zjišťuje, že je vlastně na kluky a jako finále by mohla milovníky lidské duše potěšit zdařilá operace Jamesových hemoroidů. Dvě hvězdy si však snímek zaslouží. Pořád tu máme Bond Girls, rychlá auta, špionské hračičky, vypjaté akční scény a nakonec se i agent 007 sebere a vymění důchodcovské papuče za značkové vojenské Kanady od firmy Crockett & Jones a začne se chovat tak, jak jsme u něho zvyklí.

Don Jon (2013)

Romantická komedie? To jako že fakt? I když někomu se může zdát romantická i taková sekačka na trávu, tak proč vlastně ne? Já bych film označil jako málo uvěřitelné, vulgární klišé. Jedinou silnou stránkou byla role Scarlett Johansson, která se úžasně mění z okouzlující kočky v povrchní, manipulativní, sobeckou šeredu. Poku bych měl být spravedlivý, dal by dva a půl hvězdy, ale jelikož se tady na půlky nehraje, dávám tři!

John Wick (2014)

Tak tohle byla totální srač.a! Hodnému panu bývalému nájemnému vrahovi zemře slečna na zákeřnou chorobu a syn bývalého šéfa mu ukradne auto a zabije štěňátko. Pak až do závěrečných titulků likviduje pan bývalý zabiják jednoho záporáka za druhým. Ale nebojte se, nakonec jsou jak automobil, tak štěňátko důkladně a spravedlivě pomstěni / pomstěny. Od Reevese jsem čekal o hodně víc, tak snad příště pane K.

Interstellar (2014)

Bombastické, po dlouhé době sci-fi, které opravdu stálo za shlédnutí. Ani nevím jak, a bylo téměř tříhodinové představení u konce. Na rozdíl od loňské Gravitace, měl Interstellar i děj, nad kterým člověk mohl hloubat. Řešila se tu morální dilemata, bylo možno shlédnout emočně vypjaté scény i humorné situace a samozřejmě jsme nebyli ochuzeni o úžasné efekty. Na rozdíl od Zemeckisova Kontaktu měl Interstellar šťávu a dive. Vřele doporučuji!

Enderova hra (2013)

Velké zklamání. Film byl patrně cílen na skupinu 8.- 12. let, ale na tento věk bylo téma poměrně těžké.

Elysium (2013)

Nádherná upoutávka, která mě na film nalákala byla zajímavější, než vlastní film. Díky traileru jsem měl příliš vysoká očekávání. Čekal jsem něco bombastického, velkolepého a naprosto úžasného. Film byl sice zajímavý, ale něco podstatného mu chybělo. Řemeslně i trikově na úrovni, ale brada Vám z toho rozhodně nespadne. Nedokázal jsem se identifikovat s hlavní postavou, "hlavní pěkná slečna" nebyla můj typ a scénář byl patrně sesmolen za deset minut, kdy Neill Blomkamp čekal na tramvaj.

Dredd (2012)

Nezajímavý film bez nápadu a postavy, se kterou bych se mohl identifikovat. Celé se to odehrávalo ve vybydleném "paneláku" a až moc to připomínalo dílko z produkce továrny na sny jménem Asylum.