Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Závěrečná část trilogie Milénium. Film přesně navazuje na předchozí díl - (Dívka, která si hrála s ohněm). Role novináře Blomkvista ustupuje do pozadí hlavní dějová linie sleduje Lisbeth, a její pomstu. Pomsta se chválihodně netýká střílení a vraždění, ale soudního procesu. Na rozdíl od předešlého dílu, je závěrečná část přímočařejší, a hlavně uvěřitelnější, i když si zrovna nedovedu představit, že by náš soud připustil, aby se obviněná hájila v punkerském ohozu, který Lisbeth před filmovým soudem předváděla. Příjemně mě překvapil závěr filmu, totiž, že se nekonal žádný happyend. O kvalitě jistě svědčí i to, že jsem se za celých 147 minut projekce ani jedou nepodíval na hodinky. Film se promítá v původním znění (Že by Švédština?) s titulky.

Strach a hnus v Las Vegas (1998) odpad!

Tak tohle by se dalo jednoznačně nazvat jako HNUS. Ani na druhý pokus se mi nepodařilo shlédnout to až do konce. Je to vůbec první a zatím jediný film, ze kterého jsem odešel z kina před koncem představení (Kromě jedné otrlé dvojice biograf opustili i všichni ostatní diváci - jeden mladý párek a já). Drogy, opilecké výjevy, feťácké vize, kdy se boty mění v hady. Paranoia, bolest, šílenství a to vše bez zjevného děje nebo záměru cokoli divákovi sdělit. Udivuje mě, že má film tak dobré hodnocení – nechápu.

Nevinnost (2011)

Nevinnost mi v lecčem připomíná film Od soumraku do úsvitu. Samozřejmě, že ne námětem, ale tím, že první 3/4 jsou o něčem normálním, pochopitelném a předvídatelném. Finále se pak změní v naprosto nečekaně odlišnou (ne)skutečnost. Ach ty lidské vztahy, jak jsem rád, že jsem single. Přiznám se, že chodím rád na české filmy, tento patří do kategorie: "Nebylo to špatné, ale podruhé bych to vidět nemusel. " Herecké výkony dobré, kamera fajn, ale námět a scénář mi nesedly. Nemůžu se zbavit dojmu, že jsem vlastně viděl dva filmy za sebou. Slušnou televizní detektivku následovanou krátkým psycho výstupem ala Requiem pro panenku. Každopádně to byl silný zážitek.

TACHO (2010)

Tacho. Černá komedie z prostředí závodů rallye. Jelikož se jedná o komedii, nemůže člověk čekat nějaké hlubokomyslné či filosofické úvahy. Přemýšlení nad tím, jak je možné, že hrdinové udělali to, co udělali a prošlo jim to se rozhodně nedoporučuje. Jde především o odreagování a zábavu a já se rozhodně bavil. Trochu mě mrzí, že závěr filmových závodů, kde jsem očekával vyvrcholení filmu se rozplynul do prázdnoty a velké finále se nekonalo. Na druhou stranu mě pobavilo chování dvou anglických individuí, která podstatnou část filmu cosi nacvičovala a nemotorně precizovala. Z tohoto čehosi, se na konci vyklubala krádež v kasinu - vtipné. Film podkresluje Landova muzika, takže pokud nemáte proti Danielu Landovi a jeho muzice vyloženou averzi, mohu film vřele doporučit. PS: Nemám vůbec nic proti tomu, když se film někomu nelíbí a podělí se s ostatními o své názory, ale kritika typu: "Dávám odpad!. Víš jak, už z principu, starej nácek Landa si ani víc nezaslouží. Jdu si pustit duálně Protektor a Habrmannův mlýn. Peace." NECHÁPU. 1)Zajímalo by mě, jak by se autorovi podobného nesmyslu líbil tento výrok, přesně podle zde naznačené logiky: "Dávám odpad!. Víš jak, už z principu, starej SEXUALNǏ PREDÁTOR Roman Polanski si ani víc nezaslouží. 2)Také mi nedochazí, proč si dotyčný jde pustit duálně Protektor a Habrmannův mlýn. Je to snad kvůli tomu, že se předtím díval na komedii?